Малка дискусия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Ще "цитирам" баща си: В България не ми харесва! и затова от 1990 "митарства" по света, а от известно време е гражданин на USA.

И не ме питай какво не ми харесва. По ми е лесно да ти кажа какво ми харесва - природата
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Ашколсун, с извинение за чуждицата и на Кримон и още повече на Клисуров. Аз не визирам себе си или друг с тези показатели, но щом аджеба според някои това/или близо до него/ е достатъчно, за да не си даваш зор да се махнеш от България - заслужава си да се провери колко хора са на това мнение. Всички, които мислят така, могат да дадат горницата над това, което мислят, че им стига , за да заминем ние, желаещите. Аз и 10 000 да вземам, мисля, че ще отида да си ги харча другаде!
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

comptable написа:
на много чужденци им харесва ТУК и са очаровани от България
Е, ти чужденците ги остави дето са тук. Естествено че ще им харесва. При тях нещата са мноооого по-различни отколкото пр нас - българите. Много ми е интересно, ако дойдат в България, нека да почнат работа, да им дават 300-500 лв., да се качват сутрин и вечер в някой изгорЕл Икарус, дето лятото е +100'С, а зимата е - 100'С, да се прибират в някоя обикновенна българска панелка, да го псуват разни бабаити на всяко кръстовище, да пропада в улични шахти понеще някой мургав социално слаб многодетен кръвопиец преди това е минал и я е отмъкнал и я е натоварил на каруцата, ако иска да се върне обратно в чужбина, да го питат защо иска да ходи там, да му искат виза, да се реди на километрични опашки по границите, да му надписват сметките за ток, парно, вода и т.н. и да не може да се оплаче.....и т.н. Да продължавам ли още? Искам да видя КОЛКО от чужденците ще останат тук, в България, а няма да се изнесат с неистов рев и високо - ПОМООоооООЩ! Не искам тук!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

comptable написа:Аз и 10 000 да вземам, мисля, че ще отида да си ги харча другаде!
И аз! Или по точно, и 10'000 да взимам, пак не бих стоял тук!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

RobinHood написа:Искам да видя КОЛКО от чужденците ще останат тук, в България, а няма да се изнесат с неистов рев и високо - ПОМООоооООЩ!
А кой е казал, че не се "изнасят"?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Нека comptable да каже. Нали той казва че на чужденците им харесвало тук. То и на мен ми харесва в България, но "да не живея тук и да съм за малко".
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

RobinHood написа:Нека comptable да каже. Нали той казва че на чужденците им харесвало тук. То и на мен ми харесва в България, но "да не живея тук и да съм за малко".
Ако искаш, да ти кажа аз:
1. Взимат min 3'000€;
2. Възстановяват им се разходи за наем до 1'000€;
3. Не се "скъсват" от работа, защото шефовете им са далече, а те са тук да ни "съветват".

Другите, тези които са си купили имот в BG:
1. Имота е евтин;
2. Стандарта (разбирай храна, услуги и т.н.) е нисък;
3. Природата наистина е хубава.

И в двата случая:
1. Не разбират кой знае колко български и като ги "плюят" мислят, че вали;
2. Не се сблъскват често с прословутата ни държавна (а и не само такава) администрация, а и чужденците все още са с "предимство", да не се излагаме пред Европа-та.

Е, какво им е лошото?!?
Мечтата ми е, като влезем у "Европата", аз да ходя да "съветвам" другите кандидат-членове 8) :lol:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Е, така, да! Прав си! Имам предвид че ако са нашето дередже, няма да стоят и секунда тук. :beer: :wink:
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

sasho71 написа:
VorGrigorov написа:. А ти знаеш ли че 27% от българките над 35 са стерилни?
що за глупост? отде се изкопа тъз стъкмистика
Аз не сам я изкопавал, просто цитирах какво ми каза 'братовчедковата', но ми стана интересно и пуснах един Гугъл. Та в Дискъвъри Хелф пише:

'a woman's fertility peaks between the ages of 20 and 24. However, fertility rates remain relatively constant through the early 30s, after which they begin to decline:

At age 30 to 35, fertility is 15 to 20 percent below maximum. From age 35 to 39, the decrease is 25 to 50 percent. From 40 to 45, the decrease is 50 to 95 percent.'

Намерих и други статии с подобно съдържание. Повечето лекари в един глас твардят, че шансовете на първескиня рязко падат след 35. Ако не сам доразбрал - обяснете ми. :beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

изобщо нищо не разбирам от медицина, но когато има и проценти нещата стават по-сложни.Пушачите увеличават риска от рак на белия дроб/примерно/ със 100% и вероятността от 0,05% става 0,1 да речем.
проценти и фертилност..има истина, но едва ли когато двама души поискат истински да станат родители, и са готови за това, сядат да четат статистики, по скоро се мятат да леглото и нещата стават.А тук дори става въпрос за процент под максимума, а той е различен и индивидуален...
Не твърдя че статистиката не е вярна, просто нещата са доста по-сложни, особено за нещо толкова сложно като зачатието или смърта.
...мразя мастика без айрян...
lilava
Мнения: 199
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 2:35 am
Местоположение: Montreal

Мнение от lilava »

Който е решил да поеме пътя на емиграцията трябва да приеме, че започва от нулата, че ще се преквалифицира, ще доучва и приравнява или да се примири с по-ниското си социално положение- /не материално/. Освен това и да усъвършенства езиците си.
Затова искат млади хора с млад дух , които да могат да се адаптират бързо. Но всеки си е различен- има младежи на 45г и старци на 30г, които броят дните до пенсия.
За деца - никога не е късно, при положение, че си здрав и материално осигурен. Лошото е, че около мен поне 5 семейства от 10-на години , още чакат дете...но това е друга тема свързана със здравната ни система.
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Робин Худ, нека и аз да кажа все пак, макар и вече в допълнение на горенаписаното от Клисуров - чужденците идват и се наслаждават на природата ни /на която ние не можем, щото мислим като за начало кой ще ни свърши работата докато ни няма, а после се почва: колко трябва да напълним в резервоара на колата, после колко ще дадем по хотели и хотелчета, после дали да си вземем суха храна за из път, или да спрем да хапнем по пътя и т.н. и т.н. - и накрая си казваме - абе...то и в близкия парк се ядва, пък останалото...някой друг път/. Горепосочение вземат в болшинството случаи пенсии и помощи, по-високи от заплатите на повечето хора във форума , така че на тях какво им пука за цената на храните или дрехите. Както Клисуров казва, да си чужденец в България означава да те третират като ВИП персона на повечето места / като да задръстиш тоалетните с пр.....ки, пр...ви и какво ли не, и като избие водата чак във фоайето на хотела, да отидеш пиян като свиня и да се пльоснеш с надуваемия си дюшек насред л...ната - това се случи в действителност преди време , но не се сещам дали в х-л Мадара или другаде. Абсурда е , че наглостта на чуждите туристи стигна дотам, да искат обезщетение за това. ИЛи да кажат на втория ден след като са пристигнали, че не са доволни от обслужването и пак да искат обезщетение - само за да изкарат на чужд гръб някое евро отгоре/ И естествено, не им пука от нашите закони - те не са правени за тях, и на това отгоре ги пазят, защото те са ни гости. И ако им кажеш - абе хора , тя България вярно че е красива страна, ама що сте дошли в тая, с извинение ш..бана държава, те ти отговарят - ами ние сме само за лятото, имаме си къща еди къде си край Варна, не сме граждани на държавата Ви и вашите закони и порядки мнооого малко ни касаят - защо да не ни харесва.
Още много примери има...ама време няма за описването им :wink:
Та така, драги ми Робин - чети и между редовете, приятелю! Ние не можем да се абстрахираме от това, което ни прави граждани на тази държава, освен за краткия период от време, през който се опитваме да разберем, какви всъщност желаем да сме - както има един стар, леко изтъркан вече израз - Гражданин на Света, или..на последната дупка на кавала.Но тези, които не са родени Българи, могат. И какво остава като изключим лошото - казват, че само хубавото/ освен ако няма и по-лошо :idea: /. Но пък от друга страна, не им завиждам, че не са родени Българи - не знаят какво е да се пребориш сам със себе си и с куп глупости :wink:
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Добре, така казано съм съгласен с теб. :drink:
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

:beer: :beer: А наздраве и някой вече да закрива тая тема / аз не зная как :?: /, че много се проточи и взехме да издребняваме вече и да си смучем от пръстите и от къде ли не по темата.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

lilava написа:Който е решил да поеме пътя на емиграцията трябва да приеме, че започва от нулата, че ще се преквалифицира, ще доучва и приравнява или да се примири с по-ниското си социално положение- /не материално/.
Истината е, че никой не се примирява.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено