За финансовата независимост

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

За финансовата независимост

Мнение от Venko »

Здравейте.
Имам един въпрос и се надявам някой да ми отговори. Щяхме да пускаме документите в началото на годината , но не успяхме да ги пуснем (поради ..... и т.н.) и сега дойде момента и вече смятаме да го направим. Тъй като нямаме взможност за банкова референция още тогава направих оценка на апартамента, та въпроса ми е да вадя ли сега нова или не при положение ,че тя важи 1 година. В смисъл ще е проблем ли това, за интервюто живот и здраве ако се стигне до него , ще извадя нова за тогава.
Благодаря
Последно промяна от Venko на Чет Авг 10, 2006 8:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Аз не съм точно като теб, но: с документите за Федералната част навремето (ех, че отдавна беше) пуснах легализиран превод на нотариален акт (а не на финасова оценка). Наскоро, като ме питаха за пари или недвижима собственост им пратих легализирано осъвременяване на нотариалният акт. Явно става (за Федерална Канада) след като ни изпратиха формуляри за медицински.
Ти решаваш, но питай в преводаческата фирма не могат ли да направят нещо такова. Въпросът е, че от тогава до сега може да си продал имота. С това "осъвременяване" идеята е, че все още е твое, а пък не плащаш отново за превод на целият документ.
Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Значи аз пращам и имам като доказателство че не е продаден апартамента Нотариалния Акт , който ще отиде заедно с оценката преведен и той. Въпросът е дали ще се закучат, че оценката ми е от март месец , а не е от сега да речем, въпреки, че на нея изришно е написано : Важи 1 година. Това искам да разбера.
Благодаря
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Venko написа:... оценката ми е от март месец ...
Пак да уточня - аз съм за Федерална. Оценка (чиято и да е било) не съм пращал, а само легализирано актуално копие на нотариалния акт.

Дано се включи някой за Quebec
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

Аз също искам да попитам за да дадат още една допълнителна точка за финансова независимост, там за 3-та месеца дето са, искам да попитам за двама човека това колко пари излизат?? Става въпрос за т.9 от листа за оценка. :?:
9. Capacité 1 mois 0 1
d'autonomie 3 mois et plus 1
financière
(seuil élimina-
toire=1)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Venko написа:Въпросът е дали ще се закучат, че оценката ми е от март месец , а не е от сега да речем, въпреки, че на нея изришно е написано : Важи 1 година. Това искам да разбера.
Няма значение, че оценката е от преди месеци, година или няколко години. Важното е сумата, която е фиксирана в документа да покрива изисквания минимум. То е ясно, а и много лесно е да се рабере, че цените на недвижимите имоти не са се сринали катастрофално през изминалият период.
Е, все пак оценката не бива да е от преди деноминацията на лева. Защото на една сума от 20 000 лв. от преди 1997 г. сега равностойността е 20 лв.
RobinHood написа:Аз също искам да попитам за да дадат още една допълнителна точка за финансова независимост, там за 3-та месеца дето са, искам да попитам за двама човека това колко пари излизат??
Тази точка се дава щом като докажеш по някой от описаните начини (банкова референция, нотариален акт за собственост и т.н.), че притежаваш изисквания минимум финансови средства за влизане в Квебек. За двама човека този минимум е 3 776 CAD.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Venko
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 10:27 am
Местоположение: Отава
Обратна връзка:

Мнение от Venko »

Благодаря ти Линко.
Поздрави
Заключено