Zapitvane - poiskani dopalniteni dokumenti ot Viena !!!!!!!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Zapitvane - poiskani dopalniteni dokumenti ot Viena !!!!!!!

Мнение от nasa »

Zdraveite, saforumci!!
Otdavna ne sam se poiaviaval vav foruma, ima-niama 3 godini, no taka stava sigurno sas vsi4ki, koito nai-posle, sled dalgo 4akane i hiliadi dokumenti, pristignat v Canada. :-)

!!!!!!
Imam speshno zapitvane za pomosht kam vsi4ki, koito v momenta se zanimavat s dokumentite:
Moi priatel podade predi mesec komplekta dokumenti kam Viena i ot tam mu pratiha pismo 4e iskat slednoto: "de vos attestations de travail (description de fonction et poste occupe)"

Ima li niakoi, koito da znae kakvo to4no e tova i na kakvo otgovaria v Bulgaria, kato dokument???? Na niakoi da sa iskali i da e pravil takav dokument?? Vsiakava pomosht s informacia shte bade dobre doshla.

Predvaritelno blagodaria na vsi4ki otgovorili!!!

Pozdravi,
nasa
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Явно че искат да си изяснят работния му стаж и по-точно на каква длъжност е работил.Трябва да дадеш повече инфо за трудовия стаж и какви длъжности е имал твоя приятел
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Blagodaria vse pak, no tova e iasno. Interesuva me dali niakoi e imal sashtoto iziskvane i dali e podgotvial takav dokument. Problem e v tova, 4e ve4e sme predstavili pisma ot rabotodatelite kakvo, kade i koga e rabotil;, trudova knijka, preporaki i kakvo li oshte ne svarzano s rabotata... Prosto zapo4vat da iskat bezumni neshta, a kato imash predvid, 4e tam po obrabotkata na dokumenti rabotiat i balgari, koito bi triabvalo da znaiat kakvo moje i kakvo ne v BG!...

!!!! Oshte vednaj - ako na niakoi sa iskali "de vos attestations de travail (description de fonction et poste occupe)" molia da dade podrobna informacia kakvo e napravil !!

Pozdravi,
nasa
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Служебна характеристика
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Dembi
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 2:32 am
Обратна връзка:

Мнение от Dembi »

и към сл.характеристика описание на заеманата длъжност и отговорностите по нея .
на мен някога ми искаха също
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

И аз да кажа :idea: .
Служебна атестация -демек характеристика и описание на неговите функции като заемащ съответната длъжност.
Изглежда някои неща от България са непонятни за останалата част от света, но не се учудвам. Нали и еврокомисарите още не могат да разберат и все питат : а как един българин живее със 100 евро на месец!!!??? :?: Аз допълнително пращах докс за удостоверяване на работата ми от 2000г. насам , защото от тогава съм си регистрирал фирмата - заедно с обяснения.

Късмет на колегата кандидат емигрант!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Можеш дса изкараш характеристика на длъжността и от тук:

Национална класификация на професиите и длъжностите в Република България:
http://www.mlsp.government.bg/class/store/listclass.asp
Аватар
hopes*st
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 10:18 am
Местоположение: Dobri4
Обратна връзка:

Мнение от hopes*st »

колегата becks ме е изпреварил:)
на мен ми искаха attestations de travail a jour, когато получих писмото с датата за интервю и какво направих, мислите? ами копирах си длажностната характеристика според националния класификатор на професиите и я вкарах в препоръката от работодател :wink:
Аватар
hopes*st
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Яну 28, 2006 10:18 am
Местоположение: Dobri4
Обратна връзка:

Мнение от hopes*st »

а, збравих да добавя че много я харасеха, добавиха я към документите, въпреки че не беше преведена, представих им я на чист българси :lol:
comptable
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 10:06 am
Местоположение: Варна

Мнение от comptable »

Я, тая класификация е страшна работа- току що установих, че съм голееема работа - деля мегдан с президенти и управници. Страшно ми се повиши самочувствието - имах малко нужда.
Ако ми трябва класификация на длъжността ми, и аз бих си я преписал от там! Направо бих си я копирал всъщност!

Vouloir c'est pouvoir!
Аватар
simplyaven
Мнения: 1257
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 10:31 am
Местоположение: Regina, SK
Обратна връзка:

Мнение от simplyaven »

а как да си извадя самото описание? :roll: аз си намерих моято професия, но не мога да кликна върху нея... http://www.mlsp.government.bg/class/sto ... dProf=1077
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Blagodaria na vsi4ki za informaciata! Mislia, 4e e dostata4no i se orientirah kakvo da pravim s dokumentite. :) Nadiavam se vsi4ko da e nared.

Taka i ne mojah da razbera oba4e zashto iskat vsi4kite tezi gluposti za profesia, obrazovanie, staj i hareakteristite, sled kato kato doidesh tuk na nikoi ne mu puka ot kade si doshal, kak i kakvo si rabotil predi - vsi4ki iskat "kanadski staj" za da zapo4nesh, ina4e vednaj zapo4nesh li e po-lesno... :-)

Uspeh na vsi4ki v na4inanieto, zaslujava si !! Stiskam palci. :-)

Pozdravi,
nasa
Заключено