GMAT

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Rozalina
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 10:58 am

GMAT

Мнение от Rozalina »

Zdraveite na vsichki ot Foruma ...
Ima li niakoi ideia kakyv nachin za podgotovka na GMAT e nai-efektiven?
Ucheneto ot uchebnici i sitove dostatychno li e i ako da, koi sa nai-razbiraemite iztochnici za samopodgotovka?
Blagodaria na vsichki predvaritelno!!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: GMAT

Мнение от Koko »

Rozalina написа:Zdraveite na vsichki ot Foruma ...
Ima li niakoi ideia kakyv nachin za podgotovka na GMAT e nai-efektiven?
Ucheneto ot uchebnici i sitove dostatychno li e i ako da, koi sa nai-razbiraemite iztochnici za samopodgotovka?
Blagodaria na vsichki predvaritelno!!!
Ходил съм на курс (имах добър преподавател), но и доста упражнения съм правил самостоятелно - дали си се подготвил добре го разбираш на самият тест :wink: , така че едва ли има готова рецепта за успех.
В Канада има различни курсове, могат да се намерят и различни учебници за самоподготовка, но и цените им са :shock: :shock: :shock:
Едва ли е нужно да ти казвам, че трябва да знаеш езика отлично, инак ще ти е още по-трудно.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Izvinete, no kakvo e GMAT ?
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

IvHaydu написа:Izvinete, no kakvo e GMAT ?
Graduate Management Admision Test

Това е основния тест който се изисква за кандидатстване за MBA, Master или PhD in Economics и други подобни учебни програми. Разбира се има и други приемни изисквания.
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Явявал съм се на този тест - да знаеш отлично английски не е най-важното, трябват ти и доста добри познания по математика (на ниво средно образование, не висша). Пишат се и две есета в края. Според мен, това е най-трудния тест по английски който съм правил.
Определено ти трябва солидна подготовка, но мисля, че можеш и сам да се подготвиш, има страхотни самоучители.
Аватар
Fedmahn Kassad
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:23 am
Местоположение: Toronto

Мнение от Fedmahn Kassad »

В България се продават официалните учебници по GMAT, които вървят заедно с диск на който са качени примерни тестове (на различните места основния учебник + двата отделни по есета и математика излизат към 300 - 350 лв.). От интернет можеш да си свалиш всички есета, които са излизали до момента. Подготви се за 6 месеца здраво учене. Езиковата част е кошмарна, защото английският ти трябва да е наистина на високо ниво. TOEFL ми се видя като бебешко забавление в сравнение с този тест. Можеш спокойно да се подготвиш сам - в учебника има три вида подготовка и всичко е структурирано според времето, което можеш да отделиш.
Успех.
We don't want Other Worlds. We want mirrors.
Rozalina
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 10:58 am

Blagodaria vi

Мнение от Rozalina »

Blagodaria na vsichki, koito se otzovaha na molbata mi za syvet.
Az se gotvi tuk v BG i zatova izpitvam zatrudnenia. Kursovete, koito se predlagat, pyrvo, che sa samo v Sofia, i vtoro, ne sa s tazi efektivnost, s koito za v Canada ili USA. Zatova vyprosite mi sa svyrzani glavno s tova kakvi iztochnici da polzvam- literatura, sites i dr., kakto i kakva sistema na podgotovka da si izrabotia, koito da sledvam, za da moga byrzo i kachestveno da se podgotvia. Sigurno ima hora, koito sa se iaviavali i mogat da kajat koe spored tiah ( ot lichen opit) im e pomognalo nai-mnogo. Za syjalenie imam samo 2 meseca vreme, iavno podcenih slojnostta na testa:((((. TOEFL naistina e elementaren v sravnenie s GMAT. Blagodaria na Fredmahn za ischerpatelnia otgovor, a nasa iskam da popitam kyde se e gotvil i iaviaval - v BG ili v Canada- i koi sa poleznite iztochnici, koito e polzval.
Thank's again
Заключено