Чек: CAD 300 или CAD 300+ за да покрие банк. такси??

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Mr. Nobody
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 4:35 pm

Чек: CAD 300 или CAD 300+ за да покрие банк. такси??

Мнение от Mr. Nobody »

Здравейте,

Знае ли някой при плащане с чек за интервю, сумата на чека точно 300 CAD ли трябва да бъде или трябва да бъде завишена за да покрие таксата за обработка на чека от страна на виенската банка?

Ще бъда благодарен, ако някой който е пращал чек коментира въпроса. Ако пратя чек за точно 300 CAD, ще имам ли проблем?

Благодаря за отговорите,

N.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

check 3000

Мнение от valBG »

to4no $300 CND za edin 4ovek

valBG
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

!

Мнение от holy »

Задължително във Виена трябва да получат точната сума. За това трябва да се заинтересуваш дали тяхната банка за обработка ще дръпне нещо и ако е така трябва да го предвидиш. Ние преди да пратим парите ( с банков превод) звъннахме във Виена. Казаха ни 4е разходите за всички банки трябва да поемем ние, а също така и от курсови разлики към датата на получаване ( ако сумата е в друга валута, например щатски долари). Също така ни казаха, че има много случаи в които заради 2 долара (поради непредвиждане на сума за таксите на банките или променен курс) се налага да уведомяват кандидат имигранта и да го чакат да си "доплат" :cry: , което е мнго неприятно. Така, че по добре да се охарчиш с 10-15 долара повече, но да знаеш че си решаваш проблема от раз.
Успех!
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Аз платих с чек Февруари, нямаше проблеми. Купих си чек за точната сума - 400.00 (300+100) CAD.
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

CAD 300 или CAD 300+ за да покрие банк. такси??

Мнение от AleksandrAI »

Аз платих в Хеброс банк в Пловдив.
За двама платих точно 420 CAD + 9$ такса

300 CAD - за мен
100 CAD - за приятелката ми
20 CAD - за такса за обработка на чека в Канада
--------------------------------------------------------
420 CAD - е сумата която пише на чека

Питах специално за тези 20 CAD и ми казаха че са необходими.
Така че най-добре питай, защото заради едни 20 CAD да те забавят с 2-3 месеца е доста неприятно.

Също ми казаха върху чека да не пиша нищо а на отделен лист да си напишем имената, мотива и номера на чека. Ето какво написах аз:

Motif de paiement : Frais d'examen de la demande de
името ми + датата на раждане + адреса
името на приятелката ми +датата и на раждане + адреса

Bénéficiaire : Gouvernement du Québec

chèque de banque № XXXXXXXXXXX


Така че успех и с питане до Канада се стига :-))
Заключено