New York City

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

New York City

Мнение от bateto »

Varha na laynoto-tiya nyakolko dni mi se otdade vazmojnost da posetya taka proslavenata amerikanska mechta NYC-neam dumi ,ne sam vigdal neshto po grozno i podtiskvashto sabrano na edno mesto.
Tryabva da sme blagodarni na kasmeta si ,che giveem v hubavi grdove kato Mtl.,To.,Cal.,Van. etc.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Батето, раздухай повече де, любопитно ми е. Откак се помня, мечтата ми е да се разходя из Ню Йорк, а ти сега... Да не си ходил само по сточните гари бе, човек?
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Ти къде ходи точно, по гетата ли? :)
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

Ti u red li si be bate?
I kade beshe v Bronx li???

Kak mojesh da govorish taka za toq hubav grad pulen s vsqkakvi hora i mnogo razli4ni lica - v MTL samo QC mytri mi se muknat po ulicite.
Ujasno beskusmetie e da jiveq v typiq Montreal pulen s QC selqni - *** sa po-podtiskashti i ot nai-groznata sgrada v NYC.
Osven tova predpo4itam da gledam pluhovete v metroto na New York otkolkoto ***.

Prekaliawa6 chesto s opredeleniata za kebekarite, i to w dosta zasilen variant.
Anito
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Бе и аз съм чувал (не съм ходил), че било много мръсно и гадно по улиците. и че се разхождат изперкали хорица по улиците. :cajsi: :rotaeye:
Като всяко обобщение и това е супер грубо де, но Батето, ако разкажеш повече, на всички ни ще е интересно.
Mr. Nobody
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 4:35 pm

Мнение от Mr. Nobody »

NYC rules, zhivial sym tam 2 godini i go znam kato prystite na rykata si, i v geta sym zhivial, i sym staval zhertva na prestyplebia, vkluchitelno i pozhar, no syrceto mi ostana tam i shte se vyrna niakoi den, otgore prez canada ;)
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: New York City

Мнение от goliama mechka »

bateto написа:Varha na laynoto-tiya nyakolko dni mi se otdade vazmojnost da posetya taka proslavenata amerikanska mechta NYC-neam dumi ,ne sam vigdal neshto po grozno i podtiskvashto sabrano na edno mesto.
Tryabva da sme blagodarni na kasmeta si ,che giveem v hubavi grdove kato Mtl.,To.,Cal.,Van. etc.
Батка,ти се борш за "Смешника на годината" ли? Състезанието свърши,Компетентните ти мнения,ги предлагай в БГ,на хора дето не си излизали в чужбина.Тук е някакси несериозно,да не кажа глупаво.
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

DrJack написа:Ti u red li si be bate?
I kade beshe v Bronx li???

Kak mojesh da govorish taka za toq hubav grad pulen s vsqkakvi hora i mnogo razli4ni lica - v MTL samo QC mytri mi se muknat po ulicite.
Ujasno beskusmetie e da jiveq v typiq Montreal pulen s QC selqni - *** sa po-podtiskashti i ot nai-groznata sgrada v NYC.
Osven tova predpo4itam da gledam pluhovete v metroto na New York otkolkoto ***.

Prekaliawa6 chesto s opredeleniata za kebekarite, i to w dosta zasilen variant.
Anito
Ami taka e stoto tova mislq.As im go kazah tova i na tqh no samo vednuj - predstoi im oste nqkolko puti da go 4uqt dokato sum tyk.
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Знаех си,че ще ме захапете ,но имах нужда да изразя емоциите си от видяното и прежияното.Бях за 2 дни ,от които единия прекарах в Манхатан-адски отбласкващо место,а през останалото време се мотах из града,наистина минах през Бронкс на пат за Лонг Аиланд,стигнах чак до края на острова,после на обратно на север чак до границата с Нова Англия.
Вече имам нова класация за наи грозен американски град :
1.Ню Иорк
2.Детроит
3.Чикаго
4.Балтимор
Пожелавам на всички да имат вазможност да ги посетят,тогава сте ми разберете мисалта ,като ви казвам ,че имаме вазможност да живеем в относително хубави градове като Мтл.,То,Кал,Ван.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Hey, Bate ami Ottawa? :lol: :lol: :lol:

Nedej ja propuska 4e ste go vzema mnogo na vutre :lol: :lol: :lol:


Ottawa si e super grad otkudeto i da go poglednesh.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
BiskVitkA
Мнения: 215
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 10:59 am

Мнение от BiskVitkA »

anito написа:Батето, раздухай повече де, любопитно ми е. Откак се помня, мечтата ми е да се разходя из Ню Йорк, а ти сега.....?
И аз искам да знам подробности:confused2: ......ако някой друг е ходил - да си признае :dance: :haplio:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Bateto, az ne te zahapwam. Naistina mi e liubopitno kak go wijdat razli4nite hora, osobeno puk da 4uia parwi wpe4atlenia. Dokato mi doide wremeto da go posetia, 6te se radwam na horski opisania.

A w klasaciata za krasiw grad zabrawi i Qc city (ne goworia za horata i atmosferata za integrirane za swedenie na tezi, koito 6te iskat MEN da zahapiat :D )
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Извинявам се на Анито и Канук,не сам пропуснал техните градове умишлено,просто цитирах по големите канадски градове.Отава и Кебек Сити сащо ги намирам за много приятни градове за живеене.
И аз навремето бях много недоволен от Мтл. и другите канадски градове,струваха ми се много гадни/не ,че не са/ ,но като пообиколих тук таме по ;великата Америка; сега ги имамам за варха на сладоледа и сам готов да се збия с някои противник на моето мнение за да го докажа.
Нямам време в момента и нагласа ,но по нататак сте си опиша впечатленията,само една препорака кам недоволните ;канадци; като мен -не си мислете ,че на Юг от нас е рая и е нещо по добро и хубаво от тук.
Само едно искам да ви кажа ,сега разбрах защо Москва е толкова скап град ,както и Торонто,явно има защо.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

bateto написа: Само едно искам да ви кажа ,сега разбрах защо Москва е толкова скап град ,както и Торонто,явно има защо.

New York e 3-tia po skapost grad v sveta sled Tokyo i Moskva. Toronto ne znam dali i e v 50-kata. Samo shte ti kaja, che srednia dohod na jiveeshtite v Manhatan e na 120,000US$ godishno.


:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

За два дни в Ню Йорк и седмица във Ванкувър едва ли може да се каже, че си минал през тях, камо ли да ги коментираш.

Няма човек който да е ЖИВЯЛ в НЙ и да не е влюбен - знам хора "изневерили" и на ЛА и на Вегас и на Маями, но никога НЙ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено