Family sponsorship ot Canada - vapros

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
olga
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:47 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Family sponsorship ot Canada - vapros

Мнение от olga »

Може ли някой да сподели опита си по спонсориране на родител?
Проблемът е там, че сестра ми иска да спонсорира майка ни от Канада, след като я покани там с гостна виза?!? Възможно ли е цялата процедура да протече оттам?
Ще бъда благодарна и ако препоръчате някой свестен адвокат, който специализира по тези въпроси - желателно да е в Торонто?
Merci en avance
:D [/b]
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

zdrasti,
ima takava vazmojnost ako maikata niama nikoi v BG i e vzrastna
inache shte ia nakarat da chaka navan
az sam chel mnogo po sponsorstvoto no oshte ne sam go storil...inache znam niakolko roditelia koito si sediat tuk nelegalno i nishto ne gi barka, stiga da sa zdravi i da ne iskat da patuvat izvan stranata.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
olga
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:47 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от olga »

благодаря КольоБ
Не знам дали това ме устройва, защото майка ми е на 64, не е много възрастна. Знам, че има някаква хуманитарна програма, но дали тя е за мноооого възрастни? Но това, че си няма никой, ама абсолютно никой тук, е факт.
Дали знаеш, къде мога да се просветя за тази хуманитарна програма?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

olga написа:благодаря КольоБ
Не знам дали това ме устройва, защото майка ми е на 64, не е много възрастна. Знам, че има някаква хуманитарна програма, но дали тя е за мноооого възрастни? Но това, че си няма никой, ама абсолютно никой тук, е факт.
Дали знаеш, къде мога да се просветя за тази хуманитарна програма?
tia ne e humanitarna "programa" a po skoro "izkluchenie"
http://www.canadaimmigrationlaw.net/Lib ... permit.htm
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Eto za humanitarnata programa:

http://www.cic.gc.ca/english/applications/handc.html

Az zapochnah procedurata bez advokat. Osnovniya minus e che roditelyat tryabva da zhivee v Canada prez cyaloto vreme dokato trae procedurata. Za Montreal procesat e 42 meseca, za Toronto edva li shte e po-malko.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

olga написа:... Но това, че си няма никой, ама абсолютно никой тук, е факт...
Според аватара ти, ти в момента си в България. Ако това е вярно, сестра ти няма да може да претендира, че майка ви си няма абсолютно никой в България.
Obey gravity ... It's the law!
Аватар
ssst
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:52 am

Мнение от ssst »

И аз съм със същия проблем. Само, че искам да спонсорирам жена ми.
И бера голям страх.Защото пътуваме след 30 дни, а тя е с Visitor Viza.
Искам да подам за spouse в Канада и се притеснявам да не ме врътнат и да я върнат в БГ да чака.
Но нещо не го виждам нея да я карат да чака в БГ 42 месеца/сама с детето/, докато аз си се мотам в Канада.
Ама и в Канада е кофти ако чака 42 месеца.Такова висене ще бъде......
Аз си мисля, че ако вземете адвокат все нещо ще може да се направи.
Аз лично ще взема на първия ден като пристигна и ще се надявам да се оправиме някак.
Е, малко скъпичко ще ви излезе, но едва ли ще се оправите сами.
Аз преди 2години ходих в Имиграционните в Канада и ги питах може ли жена ми да остане при това положение и те ми казаха:
Докажете, че можете да я издържате тук и няма да стои на помощи и няма проблем.
Само, че това ми го каза една служителка ей така докато си стояхме и говорехме на крак...та не знам колко е вярно.
Няма пряк път дотам, докъдето си струва да отидеш!
olga
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:47 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от olga »

olga написа:
... Но това, че си няма никой, ама абсолютно никой тук, е факт...
Според аватара ти, ти в момента си в България. Ако това е вярно, сестра ти няма да може да претендира, че майка ви си няма абсолютно никой в България.[/quote]
Надявам се да претендирам, защото и аз офейквам :wink: до края на пролетта ще съм някъде близо до вас.
За адвокат и аз все още не съм много сигурна, не ми се дават много пари, но ако това е единствения начин - просто не искам майка ми да се мотае по самолетите again and again. Нека да стои с нас , да ни помага с децата и да се радва на живота!!!!
Именно това ми е целта - докато трае процедурата, тя да е в Канада, и да не я отпращат нито за интервю, нито за медицински, нито за документи или каквото и да е било!!!
[/color]
olga
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:47 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от olga »

ама че го написах -суперфенски :roll:
Аватар
ssst
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:52 am

Мнение от ssst »

А в Имиграционните питахте ли?
Ти с постоянно местожителство в Канада ли си?
Няма пряк път дотам, докъдето си струва да отидеш!
olga
Мнения: 81
Регистриран на: Чет Апр 29, 2004 5:47 pm
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от olga »

Не , все още не - заминаваме напролет. Но сестра ми е там от 3 години. Не смея да питам, защото минавам през Кебек, да не си бия автогол :oops:
Ако помислиш логично, просто няма начин в такава демократична добричка държава като Канада да няма начин да уредим по законен начин майка, на която и двете дъщери й са в Канада барабар с внуците.
Riba
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:50 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Riba »

ssst,edin poznat si sponsorira jenata ot Bg.otne tochno 10 meseca ot svatbata,procedurata i neinoto pristigane tuk.Nyama strashno,nyama da e 42 meseca.
Uspeh!
Аватар
ssst
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:52 am

Мнение от ssst »

[color=darkred]Riba[/color],
много ти благодаря за инфото!
Нямах абсолютно никаква информация за сроковете в този случай.
Предполагам, че и в Букурещ са се забавили нещата на твоя познат и жена му.
Надявам се като сме в Канада и подаваме от там да стане още по-бързо.
Аз съм се приготвил за нещо от сорта на 6месеца/при положение , че подаваме от Ка и стоиме там докато стане работата/.
Предполгам, че може през това време да и дадат work permit или поне разрешение да ходи на курсовете по Английски/Англ. и е доста добър/
Но няма смисъл да кисне вкъщи като прани гащи, хем ще научи нещо...пък и няма да и е скучно.
Щото скуката като виснеш вкъщи/имам предвид в Канада/ всички я знаете......направо е убийствена.
Няма пряк път дотам, докъдето си струва да отидеш!
Аватар
ssst
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:52 am

Мнение от ssst »

Riba,

много ме успокои.
Благодаря ти пак!
То и да не стане така, поне сега ще тръгна по-спокоен.Че се бях изнервил яката.

И за пожеланието то благодаря!
Няма пряк път дотам, докъдето си струва да отидеш!
Заключено