Криминална хроника

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Криминална хроника

Мнение от bateto »

Преди няколко дни мои бивш колега от пицата в която преди време работих отив да занесе порачка около 10 ч. вечерта на адрес в раиона на магазин МАКСИ-КДН и когато му отварят вратата 2 или 3 чернилки с патлак го заплашват да малчи и да излезе от дйобовите,естественно и пицата прибрали.
Дни преди нова година в чеиндж бюро на центара кадето работи мои познат посред бял ден нахлуват няколко маскирани,чупят видеокамерите и цапардосват единственният служител по главата с приклада на пистолет след което задигат наличните 50000д. и изчезват,а момчето е сас сатресение на мозака и няколко шева по главата в болницата.
Преди 2 дни моят шеф заврашаики се от едноседмична почивка от Куба,констатира някои липси от офиса си /беизманта в семеината му каща в Лавал/ на стоиност около 10к-компютарна и радио техника закупена преди месец за нуйдите на фирмата му.
Това са само няколко случя за които никога няма да прочетете в пресата ,но явно не са изолирано явление.Явно тук не се дава гласност за изваршените престапления,незнам защо е така или не искат да развалят имиджа си на спокоина даржава или това за тях са дребни престапления/лично за мен ваоражен грабеж не е/.
Запознавам ви само с тия 3 случая станали в рамката на една седмица ,не за да правя разбор на криминалогенната обстановка на Монтреал ,а да ви заостря бдителноста ,бадете внимателни навсякаде изван дома си ,защото явно има много опасности които ни дебнат и биха застрашили здравето и живота ви.Тия факти явно се крият от властите за да ненарушат душевното спокоиствие на овчедушното канадско ;гражданско;общество,но самият факт ,че ни се случват ежедневно трябва да даржи червената лампичка винаги запалена.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Аз пък точно наобратно, от 5 години съм тук, познавам доста хора и досега не съм чул на някой да са му откраднали нещо, да са го нападали, камо ли пък с пистолети. Единственото изключение са кражбите на коли, на единият ми колега два броя в рамките на една седмица.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

da, za sajalenie
v US pone ako jiveesh v dobar raion si safe
tuk ne sam vijdal takiva
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Не бих си позволил да цитирам неистини,наи малкото че доста хора ме познават ,а даже някои от пряко и косвенно потарпевшите сащо посещават този форум.И поне в тяхните очи не бих желал да изглеждам като лажец и манипулатор.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

аз се бях оплакал преди известно време ,че ме замериха от една бясно преминаваща кола със пластмасова чаша безалкохолно-в България не съм виждал подобна простащина

от друга страна не съм чувал за кражби на коли тук или за взломни обири...

в България е по няколко пъти на ден плюс взривовете
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Криминална хроника

Мнение от VanBC »

bateto написа:... Тия факти явно се крият от властите за да ненарушат душевното спокоиствие на овчедушното канадско ;гражданско;общество,но самият факт ,че ни се случват ежедневно трябва да даржи червената лампичка винаги запалена.
А в коя държава публикуват ежедневно списък на всички кражби и грабежи ... :roll: ??
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Прави ми впечатление,че хората по вече ги вълнувт проблеми от рода как се изписва или изговаря името на даден град и се впускат в дребнави спорове кои крив кои прав ,а почти никои не взе отношение по сериозната тема която отворих,касаеща сигурността и безопасноста на нас и нашите близки.За справка обарнете внимание на активното участие в саседната тема -как се произнася...и липсата на елементарна гражданска позиция по далеч по важната тема поставена от мен.Лично за мен не е изненада психологията на балгарина имигрант ,вечно критикуващ неуредиците в собственната си родина и отстапил от позицията си на частица от гражданско общество за сметка на пален хладилник с паржоли.
Зашто бе братя балгари толкова ли ни е ниска цената?
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Батето, това че има престъпност е вярно, ама чак пък да се разхождаме с червени лампички по улиците ;)...
Вече 3-та година съм тук,но нямам чувството, че върлуват разбойници на поразия. Определено считам, че Монреал е сравнително безопасен голям град (бил съм и в други световни градове).
За съжаление престъпността е световен проблем и вероятно все повече ще се увеличава.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

------
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 9:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

bateto написа:Прави ми впечатление,че хората по вече ги вълнувт проблеми от рода как се изписва или изговаря името на даден град и се впускат в дребнави спорове кои крив кои прав ,а почти никои не взе отношение по сериозната тема която отворих,касаеща сигурността и безопасноста на нас и нашите близки.За справка обарнете внимание на активното участие в саседната тема -как се произнася...и липсата на елементарна гражданска позиция по далеч по важната тема поставена от мен.Лично за мен не е изненада психологията на балгарина имигрант ,вечно критикуващ неуредиците в собственната си родина и отстапил от позицията си на частица от гражданско общество за сметка на пален хладилник с паржоли.
Зашто бе братя балгари толкова ли ни е ниска цената?
имайки предвид мненията на "видни" форумци по отношение на даренията за трагедията в Азия и липсата на всякакъв коментар в нито един подфорум НИЩО НЕ МЕ УЧУДВА :oops:

Излиза, че секи сам да се оправя! Един е видял престъпност, друг не и явно не го интересува - също както и смъртта на 150000 души в Азия и последвалите епидемии, грабежи и мародерства.
На тоя фон обир на чейнжбюро изглежда като излет в гората, но за този който го е преживял събитията в Азия са ваканция.

Жесток свят
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Мнение от Papi »

Bate, това бюро да не е калифорекс бе, те чак в газет го писаха.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Да бе прав си ,на чужд граб и сто тояги са малко.В темата за цунами биич и даренията нарочно не се включих за да не се разпсувам като каруцар.Някои хора не могат да направчт разлик м/у човешки живот и страдание макар и на циганоподобен и печен броилер или бургер за голямо сяжаление на уж така наречената висша раса.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

----
Последно промяна от Joy на Сря Яну 12, 2005 9:55 pm, променено общо 1 път.
Гост

Мнение от Гост »

bateto написа:Прави ми впечатление,че хората по вече ги вълнувт проблеми от рода как се изписва или изговаря името на даден град и се впускат в дребнави спорове кои крив кои прав ,а почти никои не взе отношение по сериозната тема която отворих,касаеща сигурността и безопасноста на нас и нашите близки. За справка обарнете внимание на активното участие в саседната тема -как се произнася...и липсата на елементарна гражданска позиция по далеч по важната тема поставена от мен.Лично за мен не е изненада психологията на балгарина имигрант ,вечно критикуващ неуредиците в собственната си родина и отстапил от позицията си на частица от гражданско общество за сметка на пален хладилник с паржоли.
Зашто бе братя балгари толкова ли ни е ниска цената?
И какво сега, като отговоря ще разреша ли проблема с престъпността или пък ще стана с по-активна гражданска позиция ? Бате, ти си ми любимец /жалко, че не те видях номиниран :wink: /, ама това дъвкане във форума на "пържолите на престъпността" едва ли ще помогне. Има, не малко, но не и повече от България или Европа, да не говорим за Щатите. Не ми се и ще да си спомням как изглеждаше престъпността в Париж преди месец /уверявам те, че я видях съвсем отблизо 3 пъти за 2 седмици/. В България също си бях тази година и изобщо не е спокойно. Лично аз се чувствам много сигурна в Квебек и въпреки, че вярвам на нещата, които казваш, не мисля, че има някакъв засилен глобален образ на престъпността. Да не казвам, че вчера едва ли не щях да пусна поздравителен постинг за тукашните ченгета колко са бързи, организирани и ефективни. Това е - за мен и семейството ми една от най-положителните страни на живота тук е спокойствието, сигурността и ниската престъпност.
Последно промяна от Гост на Пет Яну 07, 2005 12:02 am, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Папи за последните 6м. има 12 обира и грабежи на ч. бюра в централната част на Мтл.,а писаха само за последния,питаи комшията си тои сте го птварди.
Заключено