Mestene ot Quebec v Ontario – zdravni karti ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
doo
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 12:59 pm

Mestene ot Quebec v Ontario – zdravni karti ?

Мнение от doo »

Zdraveite,
interesuva me, pri mestene ot edna provincia v druga, sled kolko vreme minavam na tiahnoto zdravno osiguriavane? (3 ili 6 meseca ili poveche)
A sled kolko vreme na pulen social service?
I oshte, dostatuchen li e samo dogovora za naem ot suotvetnata data za da se pisha resident na provinciata?
Specialno za Ontario, ima li organizacia/ministerstvo kadeto da se vodiat procedurite po registriraneto?
Merci.
Abe i tvoita ne e lesna, ama da gledame veselo
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Re: Mestene ot Quebec v Ontario – zdravni karti ?

Мнение от Sneji »

doo написа:Zdraveite,
interesuva me, pri mestene ot edna provincia v druga, sled kolko vreme minavam na tiahnoto zdravno osiguriavane? (3 ili 6 meseca ili poveche)
A sled kolko vreme na pulen social service?
Здравна карта на Онтарио ще получиш точно 3 месеца след датата на влизането ти в провинцията. До тогава действа квебекската здравна карта - т.е. като ти се наложи - отиваш в болница и Квебек плащат сметката.
Не знам какво разбираш под пълен социален сервиз. Все пак е хубаво да знаеш, че ако в Квебек да речем си получавал някакви безплатни лекарства, в Онтарио си ги плащаш сам до момента в който ти излезе тукашна здравна карта. Тогава можеш да кандидатстваш за "дръг план" и имаш шанс да ти възстановят част от сумата.
Заключено