Socialna pomo6t - za i protiw ???

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.

ZA ili Protiw Socialnata pomo6t ?

 
Общо гласове: 0
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Socialna pomo6t - za i protiw ???

Мнение от Mark »

Sneji i Plamen sa protiw ! Za6to ?

Socialnata pomo6t e s razmeri, tolkowa golemi, kolkoto da si zadowolite ELEMENTARNITE 4owe6ki nujdi - hrana, kwartira.
Sneji написа:...Анди, за да да те успокоя ще ти кажа, че колкото и да е неприятно на някои хора във форума, аз съм един от твърдите противници на социала!
Plamen написа:I az taka Sneji... :wink: ...
Последно промяна от Mark на Сря Сеп 24, 2003 12:27 pm, променено общо 1 път.

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Да Марк - против съм! Против съм защото много хора се възползват и злоупотребяват с нея, защото са на принципа - защо да не взема, като дават! Едва ли не Канада им е длъжна. За това ли идват? Нали всички сме с претенции за образовани и работливи хора. Да не говорим, че едно от изискванията да дойдеш тук, е да можеш да се самоиздържаш поне първите 3 месеца (за Квебек). Да, не одобрявам съвети от рода на - "не декларирайте всички пари с които влизате, а възможно най-малко, защото по-бързо ще излезете на социал". Не харесвам типично българската черта да се стремиш постоянно да минеш някой, че и после да се гордееш с това.
Харесвам Канада, защото тук има закони! И въпреки сбирщината, която е събрана тук, тези закони се спазват от болшинството.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Sneji написа:Да Марк - против съм! Против съм защото много хора се възползват и злоупотребяват с нея, ...

Харесвам Канада, защото тук има закони! И въпреки сбирщината, която е събрана тук, тези закони се спазват от болшинството.
A kakwo da prawiat tezi, koito naistina niamat wazmojnost ?
Triabwa li w Kanada da idwat samo bogati hora (s 6-7000 $ za 1-2 meseca).
Socialnata pomo6t e za tezi, koito imat nujda ot neja, a towa, 4e ima takiwa, koito zloupotrebiawat, ozna4awa, 4e KONTROLA E NA NIWO NULA.

Izwoda - na wlastta ne i puka, 4e niakoj zloupotrebiawa.
Ne mogat da "hwanat" tezi, koito rabotiat li ??? Neee, prosto ne iskat da se zanimawat s towa.

Spored men Social 6te ima o6te mnogo wreme, za uspokoenie na tezi, koito biagat ot Balgaria, za6toto tam ne mogat da jiwejat zaradi nedostig na sredtswa.

Spored teb, ima li takiwa, koito naistina se nujdaiat ot Social ?
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аз също съм против социала,но с коренно различни причини от тези на Снежи.Смятам,че ролята на социала е да помага тогава,когато човек има нужда от него-т.е. в тежки финансови моменти и началото на живота тук е точно такъв,та ако ще и с торба пари да си дошъл-тя свършва с огромна скорост.
Против съм,защото социала е затворен омагьосан кръг.Някои хора предвидливо са пресметнали,че не си заслужава да работиш за по-малко от 16 дол/час,а е по-изгодно да си на социал.Така и си живеят-без социални контакти и без никакви перспективи за профес.реализация.Нещо май са сбъркали в сметките!
Тези хора,работещи на черно и седящи на социал много трудно,да не кажа че никога и не излизат,а това за мен не е живот,не и живот,заради който си струва да пресечеш океана!
Социала трябва да е временно пристанище за краен случай,а хората го превръщат в постоянен начин на препитаване.Това по никакъв начин не ми пречи на мен,нито ме бърка с нещо...Кой както си разбира живота така да си го живее!Жал ми е просто за самите тези хора,които са на социал!Унизително за квалифицирани специалисти,каквито са повечето българи!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Az sam edin ot tija koito plashtat 45/50% danaci i otkrowenno moga da zajawja che sam za sociala. W Canada ima mnogo po golemi problemi i se harchat mnogo poweche pari na danakoplatcite za drugi gluposti, taka che sociala izobshto ne natezhawa. Oswen towa i sam ZA zloupotrebi sas sociala, napalno podkrepjam horata koito rabotjat na cherno i wzemat i social. Po tozi nachin izkarwat dobri pari a i rano ili kasno darzhawata shte wzeme da gi precakwa s danaci. S drugi dumi na hora koito ne plashtat danaci i na wsichkoto otgore wzemat ot darzhawata moga da ima kazha samo EVALA!
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Мился, че въпроса има (поне) три-яко значение:
1. За/Против да има социална помощ изобщо в Квебек или да е "който оцелее" като в Щатите.
2. За/Против АЗ да съм на социална помощ.
3. За/Против някой-си-там-друг да е на социална помощ

С въпрос 1. можем да си почешем езиците - ей така, време да минава.
Въпрос 2. - който иска може да си каже какво смята за себе си, ако му се споделят такива неща
Въпрос 3. - въобще няма и какво да се обсъжда. Животът на някой-си-там-еди-кой-си си е негов и той има правото да прави с него каквото си пожелае. Затова викам да не спорим по тая тема. Какво означава "Стоян е против Петкан да взима помощ"?! Петкан си е Петкан и като такъв е абсолютно свободна личност.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Lub0 написа:Az sam edin ot tija koito plashtat 45/50% danaci i otkrowenno moga da zajawja che sam za sociala. W Canada ima mnogo po golemi problemi i se harchat mnogo poweche pari na danakoplatcite za drugi gluposti, taka che sociala izobshto ne natezhawa. Oswen towa i sam ZA zloupotrebi sas sociala, napalno podkrepjam horata koito rabotjat na cherno i wzemat i social. Po tozi nachin izkarwat dobri pari a i rano ili kasno darzhawata shte wzeme da gi precakwa s danaci. S drugi dumi na hora koito ne plashtat danaci i na wsichkoto otgore wzemat ot darzhawata moga da ima kazha samo EVALA!
iavno ne te boli che plashtash 40-50 procenta

az sashto plashtam tolkova i mnogo me boli shtoto mi mirishe na komunizam
ako si kuc, kiorav, sakat - dobre, vzimai social ama inache ne
az bih iskal teia deto sa na social da triabva da idvat da mi chistiat dvora bezplatno i da mi miat kolata.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

[quote. Какво означава "Стоян е против Петкан да взима помощ"?! Петкан си е Петкан и като такъв е абсолютно свободна личност.[/quote]
abe to hubavo ama ako tvoia Stoian plashta danaci za da moje Petkan da lentiaistva - to po dobre da si odime v BGto da stroim komunizam
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Проблема с данаците е савсем друг, доста малак процент, (под 1%) отиват за социал. И ако мислиш, че не ме боли, жестоко се лъжеш! Но единствения изход, май че, ще е да сменим държавата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Mark написа: Spored teb, ima li takiwa, koito naistina se nujdaiat ot Social ?
Да, има и такива, които наистина се нуждаят от социал.
Но да си здрав, прав, образован и да седиш съзнателно на социал, с мисълта, че прецакваш държавата - това не го разбирам. Но... разни хора - разни идеали. Далеч съм от мисълта да критикувам някой, че живее на социал. Изборът си е негов.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

Sneji написа: ...
Но да си здрав, прав, образован и да седиш съзнателно на социал, с мисълта, че прецакваш държавата - това не го разбирам. Но... разни хора - разни идеали.
e, zna4i sme na edno mnenie :)

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

it adds up

Мнение от KolioBalkanski »

Lub0 написа:Проблема с данаците е савсем друг, доста малак процент, (под 1%) отиват за социал. И ако мислиш, че не ме боли, жестоко се лъжеш! Но единствения изход, май че, ще е да сменим държавата...
1% tuk
10 procenta tam...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

KolioBalkanski написа:az bih iskal teia deto sa na social da triabva da idvat da mi chistiat dvora bezplatno i da mi miat kolata.
Ne se li se6ta6, 4e si pla6ta6, za da ne ti otkradnat (gladnite) sa6tata tazi kola, deto iska6 da ti ia miat?
Socialat ne e izmislen zaradi imigrantite, o6te po-malko zaradi balgarskite takiwa. Rabote6tite si pla6tat spokojstwieto.

I sled kato wsi4ki sa saglasni, 4e 4owek moge naistina da ima nugda ot social w opredelen moment, za6to se nasagda towa otricatelno mnenie waw Foruma?
I ne e li normalno horata ot BG da se interesuwat ot towa, sled kato we4e na wseki e predelno iasno (i pi6e6tite tuk se staraiat wsia4eski da go obiasniawat), 4e na4aloto tuk e trudno i zawisi ot mnogo faktori?

Imalo bilo izpolzwa4i... Winagi 6te ima i sas zaklejmiawaneto na sociala tuk te niama da se otkagat ot namereniata si. Taka samo stopirate bade6tite imigranti da pitat i da nau4awat podrobnostite za ne6to, koeto giwo gi interesuwa.

I za6to socialat da ne e edna ot pri4inite, poradi koiato niakoj 6te izbere Quebec? Az poznawam semejstwo rumanci, koito sa moveli da izbirat m/u Awstralia i Quebec i sa predpo4eli da dojdat tuk to4no zaradi towa, 4e ako ne se ustroiat barzo na rabota, decata im niama da stoiat gladni. I towa ne sa izpolzwa4i, a mnogo inteligentni hora, koito sas sigurnost 6te se realizirat otli4no.

Brawo, Mark, 4e otwori takawa tema, ina4e wse se podmiatat razni mnenia po drugi powodi.
Обичам да преча
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

za ancheto

Мнение от KolioBalkanski »

tva sa nai golemite gluposti koito sam chuval...
az si plashtam taxi za da ima policia da gleda ako niakoi mi razbie kolata i da gi zastrelia v grab a ne za da ne mi ia otkradnat.

v US niama social i vsichki bachkat iako osven negrite
a tuk v Canada ima hora koito si bachkat na cash i poluchavat social.

spored men triabva da slojat limit - 1 godina social za celia jivot
kato svarshi godinata - tva e
prostituirai, prodavai si babrecite ili shte ti predlojim bezplatno samoubiistvo.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

dopalnenie za ancheto

Мнение от KolioBalkanski »

v komunizma ima bezplatni neshta
v socializma tuk v kanada si plashtash za vsichko
men me vbesiava facta che hora vzimat socialni - bili te rumanci, afganistanci, ili kosovarci.
Edinstvennata mi uteha e che sviknat li na socialni i tva e za tiah.


NA Canada ne i triabvat imigranti koito ne mogat da se opraviat.
Ako imat 20 hiliadi dolara i doidat i gi izharchat bez da sa se opravili - bi triabvalo da im davame bezplaten bilet obratno a ne socialni.

Napalno razbiram hora koito sa uplasheni i gi e strah che niama da se opraviat. Edin savet ot men, kato vi predlojat rabota ia vzimaite a ne kato niakoi koito poznavate da se mrashtite na 10$ na chas.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено