За Монреал но в Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Момкото
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 9:54 am
Местоположение: На оня свят

За Монреал но в Торонто

Мнение от Момкото »

Някой ще ме светне ли какво да отговоря на летището пред питащите,
защото ще кацаме и оставаме в Торонто а сме удобрени по Френската част? :oops:
Достатъчно ли е само да смрънкам :? нещо или да се подготвя предварително с по-задоволителен отговор?
Предполагам, че това е дискутирано, но може нещо да се е променило.

Благодаря предварително.
По-добре да си паднал духом отколкото да духаш паднал.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Az naprimer bix kazal slednoto-
Az pritevawam Walidna CANADSKA IMM visa -i tq mi dawa prawoto da se zaselq kadeto si poiskam w Ca.
Imam twa prawo i si go polzwam.

Ta towa e powe4e i 1 bukwi4ka ne im dalvisch obqsneniq.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

bp_de, принципно си прав, но при подобен отговор нищо не им пречи да ти отговорят "Добре, прави сте, тогава ни покажете сумата, която се изисква по федералната програма".
Момкото, имате ли приятели тук, някой който ще ви помогне в самото начало? Ако е така, ето ти го отговора. Казваш, че не познаваш никой в Монреал, а пък в Торонто имате приятели. Колко е важно в началото да има някой, който да ви ориентира за жилище и т.н.
Изображение
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

bp_de написа:Az naprimer bix kazal slednoto-
Az pritevawam Walidna CANADSKA IMM visa -i tq mi dawa prawoto da se zaselq kadeto si poiskam w Ca.
Imam twa prawo i si go polzwam.

Ta towa e powe4e i 1 bukwi4ka ne im dalvisch obqsneniq.
Това е леко неподходящо. Защото не е точно така. Имиграционният служител на летището е този, който решава дали да те пусне или не в Канада, независимо какви документи и визи имаш. Ето малко официална информация.

Правата ви влизат в сила след като минете през имиграцията на летището и станете permanent resident. Добре е да не се правите на много отворени, а да сте любезни, каквито в повечето случаи и служителите.

Една правдоподобна история, от типа, че имате по-добри полети към Торонто сигурно ще свърши работа.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

speedy i sneji sa pravi
quebec si ima sobstvenna programa s sobstvenni iziskvania i ostanalata chast ne e dlajna da gi spazva - ako iskat mogat ako ne iskat mogat da se zaiadat
niama razporedba dokolkoto znam za toia loophole ama ako teia ot tuk se obadiat na oneia v quebec da gi pitat kvo da praviat s vas quebecarite moje da se iadosat che otivate v toronto i da vi cancelirat vizata
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Re: За Монреал но в Торонто

Мнение от Rainmaker »

Момкото написа:защото ще кацаме и оставаме в Торонто а сме удобрени по Френската част?
kaji che shte produljish za montreal sled den dva
nameril si evtin bilet do toronto
ne e nujno da obiasniavash na immigration-a che shte ostavash
vednuj kato vlezesh nikoi niama da te pita :beer:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

и аз така си мисля - евтин билет до тороно и ще продължеш с влак или приятели ще дойдат да те вземат... такива работи
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Kaji shtoto sam pich i shte pravia kakvoto si iskam. taka kazah i na onia mitnichar deto posle go nameriha zaroven do krasta...s glavata na dolu :twisted: I osven tova, kaji, kokaina deto sam si go slojil v kufara si e samo za moia upotreba i vaobshte ne smiatam da go deklariram. Kvi ste vie be ubitasti kanadski. Az takiva kato vas gi iam za zakuska :evillaugh3: :P
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

pomiar написа:Kaji shtoto sam pich i shte pravia kakvoto si iskam. taka kazah i na onia mitnichar deto posle go nameriha zaroven do krasta...s glavata na dolu :twisted: I osven tova, kaji, kokaina deto sam si go slojil v kufara si e samo za moia upotreba i vaobshte ne smiatam da go deklariram. Kvi ste vie be ubitasti kanadski. Az takiva kato vas gi iam za zakuska :evillaugh3: :P
браво бе и какво след това /ще 4опли семки в БГ-рия/
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За Монреал но в Торонто

Мнение от Koko »

Момкото написа:Някой ще ме светне ли какво да отговоря на летището пред питащите,
защото ще кацаме и оставаме в Торонто а сме удобрени по Френската част? :oops:
Достатъчно ли е само да смрънкам :? нещо или да се подготвя предварително с по-задоволителен отговор?
Предполагам, че това е дискутирано, но може нещо да се е променило.

Благодаря предварително.
Ако не те питат изрично къде смяташ да оставаш, не е нужно сам да им обясняваш че ще оставаш в Торонто. Ако те попитат - кажи че крайната ти цел е провинция Квебек, а през Торонто минаваш само транзитно. Можеш също да погледнеш тази тема
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Re: За Монреал но в Торонто

Мнение от anicata »

egati,
choveka pita,silno pritesnen predpolagam za da polu4i niakakvo uspokoenie,a niakoi ot otgovorite sa ....dosta jizneradostni.Kefiat me napravo.Abe kato kacnem i pojiveem tuk v Canada i se promeniame-tova e 100%siguracia.

ta ,eto i moiat opit v oblasta-
az sam to4niat sluchai-minali sme po quebec-skata procedura ,a doiohme v TO.Ta spored men i moiat opit /kakto i po-gore niakoi e pisal/mn zavisi kakav ste e emigr.slujitel.Nie doidohme s 3 godi6no reviashto,deiashto i iznerveno dete ot poleta.V salona za emigration imashe samo 1 slujitelka,a nie biahme pone 12 sem./kitaici,2romanski i vsiakakvi chalmi drugi i samo 1 baba ot BG koiato vodeshe vnucheto si pri roditelite mu/.Slujitelkata prosto niamashe nervi.Kogato sled kamarata kitaici doide nashia red s deriashtoto se dete,tia mai reshi da ni pretupa.A i face cotrola mai ima znachenie.Az sam s ochila i biah priela fizionomiata s koiato hodeh na izpit v MEI-to-neshto sredno m/u strah,neznanie i pravene na'auuu,taka li,neshto ne sam razbrala'i 'pove4e niama da pravia taka',maja mi e 105kg,izglejda mn stabilen :lol: ,abe tozi ni face e otvarial i drugi vrati,dokazal se e.Ta onazi reshi da iavno da mineme po-barzo,opredeleno vidia che pisheshe Quebec/montreal/ v lending paper-a.Az izobshto ne chakah vaprosa,a napravo kazah'tuk jiveiat nashite kumove i maja mi ima rabota/za koeto ne pritejavah niakakvo dokazatelstvo/i tova e adresa na koito ste otsednem.Tia kaza'tova ne me interesuva'.Interesuvashe se ot deklaraciata za parite,pita kolko nosim-az kazah 1/2nata ,posle ste ni pratiat drugata.Tia otvarna Ok.

V resume-
1/imai adres podgotven i napisan na hartia ,koito da i dadesh,a ne da spelvash,zashtoto te sashto niamat vreme i iskat da si ulesniat jivota. Na nego ste ti pratiat posle PRkartite.Predpolagam znaesh,che dok.za PR karta ti gi popalva imenno tozi slujitel v tozi moment.
2/na vaprosa 'zashto To,a ne Montreal'otgovori tuk namerih priateli,koito da me posreshtnat i upatiat,posle moga i v Quebec da otida,zavisi kak varviat neshtata'.

ako si liubezen i ne draznish,ne si mn otvoren i nagal,nikoi niama jelanie da se zanimava s teb i problemite ti.

tova e.
Az sam tuk ot m.6 tazi godina i smiatam che sam mn presna i ste sam ti polezna.pitai ako imash oshte vaprosi.
Изображение
Аватар
tornado
Мнения: 1774
Регистриран на: Чет Ное 04, 2004 3:56 am

Re: За Монреал но в Торонто

Мнение от tornado »

anicata написа:egati,

anikata писа:
Az sam tuk ot m.6 tazi godina i smiatam che sam mn presna i ste sam ti polezna.pitai ako imash oshte vaprosi.
Ани, аз имам :wave2: . Все още сме в БГ и не сме решили на 100% къде да дойдем -в Торонто или Монреал. Наскоро разглеждах снимки и от Квебек. Това,което видях там /поне по снимките/, като че най-много ми хареса. С две диви момчета сме, които ще имат нужда от доста пространство за игра. Ако имаме изобщо някакви надежди за живота в Канада, то те са свързани с това след време да можем да си позволим що-годе симпатична къща с двор за купони и свястна работа, за да живеем нормално, не като тук- на предела / независимо от това, че бачкаме страшно много и двамата/. И въпросът е - в кое от тези места може поне частично да се избяга от стила на големия град, но и да съществуват шансове човек да си намери добра работа - не да забогатява, а да живее нормално :?: .Като следя какво си коментират "по-старшите", понякога :nut: ...
Изображение
Заключено