Вашите канадски приятели!?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Tany
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 2:31 pm
Местоположение: Ottawa

Вашите канадски приятели!?

Мнение от Tany »

Имате ли такива и колко сте близки?
Ние се сприятелихме доста с един от колегите на мъжа ми. Всяка седмица се виждаме с него и приателката му и доста добре се разбираме. Ходим си на гости, излизаме заедно, смеем се на едни и същи глупости, споделяме си случки...На тях им е интересно да научат нещо за България, а на нас за Канада. Те не ми се смеят на английския, а аз се уча от тях много. И те вече знаят няколко български думички :D Най-големи усилия положиха да научат израза "Не пръста!". Синът ми още си смуче палеца и те се включиха във всеобщата борба да го отучим от този навик... Онзи ден момчето дори споделило с мъжа ми "Много се радвам, че дойдохте." Е, и ние също се радваме, за сега :D
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Bravo Tany. Nie kontaktuvame samo s edni po-stari BG-i ama te spokoino mogat da minat za mestni shtoto govoriat BG-ski s aktsent :P
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

povecheto mi kanadski priateli se izpopropiha/izpodrugiraha
na exa mi priatelite sa mnogo otvoreni i ne mi ponasiat...poddarjam vrazka samo s 2-3
to kvo li se smiata za Canadci teia dne de
solidni Canadski priateli imam samo edin bivsh germanec i edin pravnuk na Newton
vij ot 2-3 godini se spriatelih s mnogo balgari i se okaza che ne vsichki imigranti ot BG sa izprajnenia.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Rainmaker
Мнения: 1108
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 11:16 am
Местоположение: Ne se vijda na snimkata.

Мнение от Rainmaker »

KolioBalkanski написа:i se okaza che ne vsichki imigranti ot BG sa izprajnenia.
moje i malko da ponamirisva, but thanks :)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

нямам такива, от други раси всякакви , но не и канадци
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хм по едно време си мислих ,4е имам няколко такива ,но сега ве4е не се 4уваме.То много зависи от средата ---ина4е приятелски настроени колеги има .Ама като се замисля 80 процента са дошли от някъде.

Като цяло има голяма разлика м/у обществото тук и БГ---моето ли4но мнение е 4е в БГ-рия по лесно се правят приятели не само заради хората ами и заради на4ина на живот итн

Та мога да заклю4а 4е нямам такива приятели.
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

sasho71 написа:нямам такива, от други раси всякакви , но не и канадци
И аз като sasho71, всякакви други само с канадци не. С колегите канадци имаме голяма възрастова граница,незнам къде другате можеш да ги срещнеш тез канадци.
Само за сравнение -след 1 седмица в Италия имах приятели които ме разкарваха из страна с кола и все още си пишем чат пат.В Канада съм 1 година 9 месеца.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

IRA написа:Само за сравнение -след 1 седмица в Италия имах приятели които ме разкарваха из страна с кола и все още си пишем чат пат.В Канада съм 1 година 9 месеца.
Ira, zashto ostavi Italia?Ia razkaji sega, kak se ozova tam i kak ti se vidia.Daj poveche podrobnosti please. :beer: :beer:
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away.

George Carlin
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

А на командировка :D . Няма начин да остане чавек иначе с удоволствие :lol:. То и тук човек може би може да се запознае с приятни хора. Стига да има повече контакти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
No667
Мнения: 806
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:33 pm
Местоположение: Winnipeg,MANITOBA

1

Мнение от No667 »

Niamam kanadci priateli za 1 godina.
Indiancite sa mnogo po obshtitelni i gotini ot samite kanadci,a i sa svestni hora i se kefiat kato bial im e priatel.
S Indianci nai moje da se spriatelish kakto po balgarski.

Drugi priateli za dobro ili za zlo sa portugalcite.
Poniakoga imam chustvoto che sum imigrant v Portugalia a ne v Canada.
Portugalcite minavat bulgarite po-vsichki paragrafi.
Mnogo sardechni hora,mnogo po jivota,ako te opoznaiat stavash edin ot tiah,vinagi ste ti pomognat sas savet ili s usluga.
Za kompania na masa sa vinagi nasreshta,obichat kompaniite i cherpiat zdravo,vajnoto e da ima kupon.
Neodstataci sa im che leko sa mangali i mnogo lajat,vsashtnost ne kazvat nikoga istina,no sladki laji madriat.
Obichat da kradat kakvoto moje i vlachat zdravo.
Moshennici ot klasa.Bulgarite ne struvame pred tiah,imam veche 1 godina nabludenia otblizo na portugalskia bit i ejednevie.
No s portugalci sum imal nai-zdravite partita i nai-mnogo sum se smial i zabavliaval,kakto i nai-shibani neshta pak s tiah mi sa se sluchvali.No sum im sviknal i im znam nomerata veche.
No opredelenos tiah e kupona i s tiah e serioznoto i s tiha moje vsichko,a i te se kefiat na bulgarite i stavame zdrava kombina,samo ezicite ni razlichavat.
Dosta portugalski ponauchih,tolkova kolkoto da me biat pone 1 mesec v Portugalia ako im govoria :)
Portugalcite sa vinagi leko piinali,az ne znam dali iztrezniavat,ne znam trezven portugalec.
Ta kato obobshtenie,Portugalci,Bulgari,Indianci a sum v Canada
Snimki MANITOBA:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/

Snimki Toronto i Niagara:
http://photobucket.com/albums/v470/bgmanitoba/Canada/


-------------------------------------------------------
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: 1

Мнение от VanBC »

No667 написа:Niamam kanadci priateli za 1 godina.
Indiancite sa mnogo po obshtitelni i gotini ot samite kanadci,a i sa svestni hora i se kefiat kato bial im e priatel...
Че то от индианците по канадци къде ще намериш? Всички други са имигранти или техни потомци :) .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ami те канадците освен за времето, за уикенда и за барбекюто друго не говорят. чат пат някой по млад говори за хокей и баскетбол :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sofiya
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:08 pm
Местоположение: MTL
Обратна връзка:

Мнение от sofiya »

е това не го вярвам. как може да нямате канадски приятели?
знам ,че сега ще ми се нахвърлите, но много често виждам българи, които избягват да излизат или да си говорят с не българи и това е доста погрешно от гледна точка на адаптирането според мен.
бъдете комуникативни и резултатите ще са на лице :-) честно !
Аватар
DrJack
Мнения: 213
Регистриран на: Пет Фев 20, 2004 7:01 pm
Местоположение: MTL downtown
Обратна връзка:

Мнение от DrJack »

Za 8 meseca - 0.
Samo BG i edna ruskinq :oops:
I am whoever I say I am, If I wasn't then why would I say I am....
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

Ами аз имам доста канадчета приятелчета. Имам и две приятелки, за които смея да кажа, че сме много близки. И двете са живели извън Канада и са много отворени за света. Научиха ме на доста неща, най-вече да мисля като канадка когато се налага, иначе ми щрака по български, с мисълта де :P Обаче ме дразнят като вземат да ми я чадят тая трева, направо побеснявам :? Как могат тия канадци да я пушат тая гадост не знам. Смрад невъобразима.
С две думи - да, имам приятели канадци.

пп. А какви тайни расисти са не е истина :D
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Заключено