Имам ? за мобилните телефони в Канада - втора ръка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

а точно като сте новопристигнали имигранти за каквто ще ви е толкова задължително и належащ мобилен?

eee sara mi te idvat ot evropa, kvo znaem nie :D
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Lub0 написа:Носиш си телефона от БГ-то, копуваш си гсм карта за 25 кинта от фидо, полсе си копуваш препейд карти цените са кам 30 цента на минута което включва калер ид, воис майл и т.н.
Това е за мен най-добрият вариант! Има карти на Файдо и от 10 кинта, мисля че са 4 -5 вида картите. Аз си хвърлих Моторолата преди да тръгна щото не беше трибандова и си взех Сименс А60 - чудесно и евтино телефонче, а и няма нужда от трансформатор тук, макар че е за 220 волта само. Бачка си без проблеми! На мен телефона ми върши страхотна работа, колкото и някой да ме убеждава че не ми трябва. Наистина тук има телефони на всеки ъгъл, и то работещи, но си е удобство а на моменти си е направо необходим! :beer:
To Live Is To Die
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

а точно като сте новопристигнали имигранти за каквто ще ви е толкова задължително и належащ мобилен?
за да може като тичаш от едно интервю на друго ,да могат да те намерят и поканят за трето-как защо?-много по-удобно е.
Разбира се,при средновековното състояние на мобилните комуникации в Северна Америка ,не е много изгодно ,обаче така или инъче имаш нужда от телефон-защо да не е мобилен,ако ти позволяват средствата?
Аз си купих като пристигнах първо мобилен телефон-е,трябваше да си платя към 200 долара ,щото нямах кредит кард за контракт ,но жена ми си намери работа(не веднъж) и благодарение на него.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

sub0 написа:Да... малко уточнения:

1. Тук (Северна Америка) за мобилните е в сила че се плаща и за приемане на разговор, а не само за обаждане от ваша страна. В Европа не е така. Някои абонаментни планове разбира се ви го покриват това, но ваучерите обикновенно - не. Имайте го напредвид като водите разговори.

2. Тук мобилните телефони са с едни също номера с локалните. Тоест и мобилните и локалните в Мтл са с код 514-ХХХ-ХХХХ. Практически няма начин на отличите мобилен от стационарен като ви се обаждат или вие се обаждате -- с малко изключения че например 514-88Х-ХХХХ са мобилни винаги тук и май в другите провинции.
Две неща:

1. Не всички 514-88Х-ХХХХ са мобилни телефони. Например 514-881-XXXX са номера на Bell, не Bell Mobility. Не че това има кой знае какво значение, защото ако звъниш от наземен на мобилен телефон, мобилният трака минутите, а на наземния му е все тая.

2. Да ти позвънят за работа на мобилен телефон си е нож с две остриета. Ако те хванат на място където връзката не е добра, става голяма бъркотия. В повечето случаи е по-добре да ти оставят съобщение, което да чуеш спокойно и след това да им се обадиш в по-спокойна обстановка. Това е особено полезно в началото, когато още свиквате с езика.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

todor73 написа:eee sara mi te idvat ot evropa, kvo znaem nie :D
ami nishto - treva pasem nie s tebe :lol:
niama da citiram Lub0 popovod na mobilnite v bg,
no ne zabraviate, che tuk tova da imash mobilen ne e a must nito pak pokazva neshto!
no pak da se povtoria - vapros na razbirania i predpochitania!

sys zdrave
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

eee sara mi te idvat ot evropa, kvo znaem nie
за европа кратък пример-личен опит.
Италия-40 евро=телефон нокия-2-ра ръка не много стар+ваучер за 20 евро с "Уинд"-с България имаш към 30 минути, вътрешни разговори-поне 2 часа,като ти свърши ваучера -много ясно пак си приемаш входящи обаждания.
Франция-50 евро-чисто нов сименс+ваучер с Буиг за 15 евро.разговори с ...ит.н.много ясно като свърши ваучера пак си приемаш входящи.
Холандия-Ориндж-.....ит.н. за входящите-ясно -приемаш а месидж-безплатно.
Канада-Фидо-нов Сименс "промоция"+ваучер за 50 долара=на към 180 долара като платиш таксите-щото от начало си защисан-абе защо мамка им идиоти, не си пишат на цените-колко в крайна сметка трябва да извадиш от джоба ,ами трябва да се разхождаш с елка навсякъде?
Не стига ,че ако ти свърши лимита не приемаш входящи ,ами и ако му изтече срока и пак и да имаш и да нямаш останал баланс си отрязан.
по отношение на мобилните телефони-има мнооого докато настигнат европа.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

THC написа:по отношение на мобилните телефони-има мнооого докато настигнат европа.
ami THC ние с Тошко имахме предвид не техническите характеристики и ниво на обслужване тук и там!

Лично мнение (живяла съм в 2 от посочените страни (вкл бг) и посещавала останалите, както и някои други ) :
по манталитет, приоритети кога, защо и как се купуват мобилни, и по това как се носят, по какъв начин се демонстрира наличието на такъв, колко е важно да имаме и да не останем назад и тн.. ей по тея фактори бг пък е мнооооого напред- и пред Европа и пред северна Америка! на светлинни години направо! само Италия отчасти може да ни настигне, но те там пък и не пестят разговорите си, а просто много си говорят.

Това имахме предвид с Тошко (пардон ако не си на това мнение Тошко)!

хайде със здраве
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

България си е голямо село-но повечето от идващите тук едва ли имат подобен манталитет-аз говорих за необхдимостта от телефон и предимствата на мобилния.
за манталите-няма какво да коментираме.Аз в Бг никога не съм давал повече от 50 лв за мобилен телефон и също не разбирам хора ,които получават 300 лв ,а телефона им струва 800.

събирам за Мерцедес190-ка за да мога като си отида на село ,да я форсирам на мегдана и да види Киро кмета ,че не съм гьотферен ,дето ми викаше :lol: :lol: :lol:
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

THC ti hubavo dade tarifi, minuti i tqj natatqk, ako si zabravil da ti napomnia

sredna zaplata v bg 250 lv -tel na mesec 20lv
sredna zaplata francia, italia, canada + - 2500 lv - tel na mesec 40lv

kato pribavish i tvoite tarifi , stava edin hubav kompot :D
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

именно за това услугите прима и бикънект са основно ползваните в Бг-инвестираш :shock: :shock: :shock: в апарат и после само приемаш обаждания :lol: :lol: :lol:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Za nowopristignalite: zawisi koi s kakwi pari idwa i kakwi sa mu nujdite, no nai-ewtinia wariant kato za na4alo si ostawa telefonnia sekretar. Kupuwa6 si edna takawa ma6inka za 25$ i tia ti e wiarna bez dopalnitelni prezarejdania (t.e. razhodi) godini nared. kam towa se pribawia samo mese4nata tarifa na Bell za gradski razgowori, koito taka ili ina4e si pla6ta6.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Имам ? за мобилните телефони в Канада - втора ръка

Мнение от Mark »

holy написа:Искам да запитам ... как стои въпроса с намирането на мобилен телефон втора употреба (като за новопрестигнали емигранти). Какви са цените на самите апарати втора употреба, къде могат да се намерят. ...
Благодаря на тези, които ще отговорят!
Razgledaj tozi sajt :

http://www.lespac.com/recherche/index.p ... l%E9phonie

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
Заключено