Dvoinoto grajdanstvo

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
gmcc
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 10:37 pm

Dvoinoto grajdanstvo

Мнение от gmcc »

Bulgaria v momenta pozvoliava dvoinoto grajdanstvo.No spored men sled 2007 godina,kogato BG shte bade chlen na EU dvoinoto podanstvo shte bade zabraneno.Taka kakto e v pochti vsichki (ako ne i vsichki) strani,chlenki na EU.Kakvo mislite po vaprosa?Dali shte stane taka?
Canada pozvoliava da badesh podannik na poveche ot edna strana.No ako moiata prognoza se sbadne,to togava shte triabva da napravim truden izbor.Ako sled vreme balgarina s kanadsko podanstvo reshi da se varne v BG to toi/tia shte triabva da plashta za vsichko v sobstvenata si rodina vse edno che e chujdenec.Shte triabva da se plashta dori i za rabotna viza.Zvuchi absurdno,no spored men shte stane tochno taka.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Dvoinoto grajdanstvo

Мнение от vladi »

gmcc написа:No ako moiata prognoza se sbadne,to togava shte triabva da napravim truden izbor.
Твоят прогноза няма дя се сбъдне. България няма причини да забранява двойното гражданство. В близките 20-30 години България няма никакъв шанс да се превърне в особено желано място за живеене на много хора, а това е единствената причина която би провокирала подобна забрана. Дори и най оптимистичните прогнози рисуват най-много картина като тази в Гърция, която е по-скоро транзитна територия за имигрантите пристигащи там... Така че, take it easy :D

Но често теоретически ако си представим - аз бих предпочел да съм канадец :thumbsup:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Като стане тогава ще го мислим.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Taka e, napalno sam saglasen s Vladi, take it easy, naistina, and think positively. :P A, i "truden izbor" e mnogo obobshtavashto i nyakak si obvrzvashto. Za tebe moje i da e truden, ama za men primerno izborat e mnogo lesen. Az dori nyama da se zamislya :P To, zashto li go kazvam de, kato avatarat mi i nickat mi sa dostatachni, za da pravyat vsyakakvi moi komentari izlishni. :beer:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

И на мен не ми се вярва да стане.
Аз какви проблеми имах в изкарването на бг гражданство на детето, направо не е истина. Добре, че в канадското консулство в София действат експедитивно.
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
ZouZou
Мнения: 182
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:20 am
Местоположение: Montreal

Re: Dvoinoto grajdanstvo

Мнение от ZouZou »

gmcc написа:Bulgaria v momenta pozvoliava dvoinoto grajdanstvo.No spored men sled 2007 godina,kogato BG shte bade chlen na EU dvoinoto podanstvo shte bade zabraneno.Taka kakto e v pochti vsichki (ako ne i vsichki) strani,chlenki na EU.Kakvo mislite po vaprosa?Dali shte stane taka?
Предварително се извинявам, ако иформацията ми не е много точна, затова и ще го задам като въпрос:
Защто ли си мислех, че страните от ЕО не забраняват двойното гражданство по принцип, а просто не може да си гражданин на две страни от ЕО, защото се обезмисля идеята на ЕО. С две думи, след като ни приемат , хората които имат освен нашето и испанско(даречем)гражданство, ще трябва да решат с кое да останат.... дали е така? :wink: :?:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

не се притесняваите,Доган никога няма да допусне това да стане,защото неговия електорат ще умре.Той е достатъчно силен,за да може да казва какво да стане.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

No ako moiata prognoza se sbadne,to togava shte triabva da napravim truden izbor.
е какво му е трудното на избора?
аз като съм дошъл в Канада съм си направил избора.
какъв е проблема-ако забранят двойното гражданство-отказвам българското и край
Едва ли някой е емигрирал само и единствено заради приключението :lol:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

THC написа:
No ako moiata prognoza se sbadne,to togava shte triabva da napravim truden izbor.
е какво му е трудното на избора?
аз като съм дошъл в Канада съм си направил избора.
какъв е проблема-ако забранят двойното гражданство-отказвам българското и край
Едва ли някой е емигрирал само и единствено заради приключението :lol:
da, mnogo ot doshlite tochno sled 10ti si go otkazaha oficialno bez pokana
neznam koi puska teia sluhove che Bulgaria shte zabrani dvoinoto grajdanstvo. V EU ima mnogo strani koito go razreshavat. Ako EU naistina dava tova kato edno ot usloviata - BG da zabrani dvoinoto grajdanstvo i BG se saglasi da go napravi, togava az dovolno se otkazvam ot nego - to biva da sme podlojka na zapada ama chak pak tolkova...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Informaziqta koqto ste pro4etete po dolu e 100% proweril sam q li4no.
W EU - samo De i Austriq -imat slednoto iziskwane -w momenta na podawane na dokumenti za gravdanstwo -trqbwa da si se otkazal ot wsqkakwo drugi predischni. ako ne si ti dawat nqkakaw srok da se otkavesch-mislq 6 meseza besche.
Pod4ertawa-dokumenti za gravdansto -ane permanent resident.
W De ima taka nare4enata bezsro4na Wisa -taq wisa e po4ti ekwiwalent na gravdansto- imasch wsi4ki prawa s izlu4enie da galsuwasch.

razgowarql sam s turzi -i 95 % ot tqx sa s takwa visa-te za nisto na sweta ne bixa si smenili gravdanstwoto - towa se priema za nesto kato predadelstwo w tqxnite sredi.

edinstweniq risk s takawa wia e -naprimer ako naprawisch nesto -da kavem nqkakwo prestaplenie ili nesto ot sorta -ima nakazanie koeto wku4wa izgonwaneto ti ot De.Ima nqkolko stepeni na towa nesto -i prosto lubopiten fakt -nai tevkata ot tiq e -4e tdori ti se zabranqwa da letisch nad De-stpo ? ami stot ako slu4aino samoleta kazne da kavem awariino w De -i xop ozowawaschg se w De-da ama ne -towa trqbwa da e newazmovo stot ti si opasen za taq strana. ta poznawam 1 Ispanez i toi ima takawa zabrana ta ot
nego ima taq info - :-))

a sto se otnasq 4e BG nqma da e priwlekatelno mqsto za viweene w sledwastite 10 godini -waobste ne sam saglasen.BG e zel na dosta xora ot Biwschiq SSSR, a i na razni drugi.sled izwesno werme sam siguren 4e BG ste priema immigranti -prosto nqkoi trqbwa da raboti w fabrikite i zawodite deto ste gi naprawqt zapadnqzite w BG sled 2007.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Dvoinoto grajdanstvo

Мнение от Koko »

Имам колега от Словакия, който наскоро получи и канадско гражданство. Питах го дали когато Словакия беше приета за член на ЕС им е било поставено условие да премахнах двойното гражданство и той ми каза че такова условие никога им е било поставяно от ЕС. Така той сега е поданник и на Словакия, и на Канада.

Друг е въпроса дали някои от нашите политици не биха искали да използват приемането ни в ЕС като удобен предлог да променят българското законодателство по отношение на двойното гражданство и без да няма външен натиск от ЕС за такива промени.
Мисля че Голямата Мечка е посочил точно проблема – причината за една такава промяна може да се крие в желанието на някои от политиците ни да се отреже правото на българските турци - изселили се в Турция, но запазили си българското гражданство - да гласуват на избори в България и по този начин да се намали влиянието на А.Доган.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

10 godini -waobste ne sam saglasen.BG e zel na dosta xora ot Biwschiq SSSR
е ми то в сравнение с бившия СССР -България си е мечта :lol: :lol: :lol:
то има лошо има и по-лошо :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Имам приятели в Австрия правят по следният начин, отказват се от БГ гражданството, вземат Австрийско и после си подават пак за БГ и са си ОК.
Колкото до избора БГ или Канадски паспорт, ако изобщо някой ден се наложи, то мисля, че отговорът е ясен за всички които са тук.
И последно, колкото повече паспорта има човек, толкова по-добре, не е ясно в кой момент кой може да ти потрябва.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Какво значи по принцип "забрана за двойно гражданство"? Това не е като забраната на депутатите... Подобна забрана има за ПОЛУЧАВАНЕТО на българско ако имаш чуждо. Няма никакъв проблем,обаче,ако имаш българско да получиш още 10 други ако искаш! Казвам го,т.к. в Русия има забрана за двойно гражданство, а съпругът и детето ми са с двойно. Аз нямам,защото за да получа руско,трябва да се откажа от българското и после пак да го възстановявам.

С една дума,забраната важи само за получаването на гражданството на страната,в която има подобна забрана. Също така,пребивавайки на територията на тази страна,тя ви разглежда САМО като неин гражданин и не ви признава правата на второто гражданство,но не ви го забранява. Т.е. ако има нещо,не бихте могли да протестирате,че сте канадски гражданин,защото България не признава двойно гражданство (хипотетично). В същото време,тя няма да ви забрани или преследва по закон за това,че освен българско притежавате и още нечие.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

bp_de написа:sled izwesno werme sam siguren 4e BG ste priema immigranti -prosto nqkoi trqbwa da raboti w fabrikite i zawodite deto ste gi naprawqt zapadnqzite w BG sled 2007.
Хмм, а ти имаш ли представа по малките градове колко безработни има вследствие масовите фалити и "приватизации" на заводите. Чак толкова да няма български работници и да се наложи да си внасяме работници от Азербейджан или Белрус - не ми се вярва.
Заключено