Азиатски супермаркет?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Азиатски супермаркет?

Мнение от Joy »

Искам да питам дали някой знае къде точно се намира азиатския супермаркет-Marché Hawaï, à Ville St-Laurent à Montréal.
Тези дни го дваха в "Di Stasio"

http://www.telequebec.tv/aladistasio/
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Re: Азиатски супермаркет?

Мнение от niki_70 »

JOY написа:Искам да питам дали някой знае къде точно се намира азиатския супермаркет-Marché Hawaï, à Ville St-Laurent à Montréal.
Тези дни го дваха в "Di Stasio"

http://www.telequebec.tv/aladistasio/
Znam. :D


Les Galeries St-Laurent
1999 Marcel Laurin, Montréal


Tuk
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Благодаря ти много!

Гледам я обаче тази карта вече 2 часа и нещо въобще не се ориентирам... :( Дай някакви големи ориентири или посока! С какво се ходи до там? :oops: :roll:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аааа,ориентирах се! Добре,че е Сакре кьор наблизо...

Значи,автобусче от Côte-Vertu и не е много далече... :D

Ти сам ходил ли си? Удобно ли спира градския транспорт или трябва да се ходи с кола?
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

JOY написа:Аааа,ориентирах се! Добре,че е Сакре кьор наблизо...

Значи,автобусче от Côte-Vertu и не е много далече... :D

Ти сам ходил ли си? Удобно ли спира градския транспорт или трябва да се ходи с кола?
Ot metro Côte-Vertu avtobus 64 i spira tochno pred turgovskia zentur.Vsushnost e mnogo blizko do metroto.Na okolo 10 min s avtobusa.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Страхотно! Огромни благодарности!
Значи, ще го посетим в най-скоро време, че ми взе акъла направо... :roll:
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

JOY написа:Страхотно! Огромни благодарности!
Значи, ще го посетим в най-скоро време, че ми взе акъла направо... :roll:
В Лас Вегас го знам,като дойдеш,ще ти го кажа къде е :lol: с какво ти взе акъла?????вашия магазин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

goliama mechka написа:
JOY написа:Страхотно! Огромни благодарности!
Значи, ще го посетим в най-скоро време, че ми взе акъла направо... :roll:
В Лас Вегас го знам,като дойдеш,ще ти го кажа къде е :lol: с какво ти взе акъла?????вашия магазин
Ееее,ако дойда в Лас Вегас и без азиатски вкуснотийки ще си глътна граматиката... :D

Взе ми акъла с огромното разнообразие азиатски продукти. Цял един щанд с различни видове кокосово мляко :shock: ,толкова видове ориз на едно място не бях виждала никога. С две думи,превъзхожда избора в китайския квартал,а аз съм се наканила да се уча да правя суши.... :roll:
Къде другаде ако не там бих си намерила всички японски продукти...

Между другото,някой би ли ми препоръчал хубав суши-бар или бюфет(най-добре) в Монреал?
Да е с добър избор и прилични цени по възможност! :roll:

Ако има някой, който си прави сам суши, моля за препоръки относно избора на съдове, пръчици, килимче и т.н.!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

и на мен тука ми е любим китайския мол, има готини гаджета и готини манджи. :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

JOY написа:
Ееее,ако дойда в Лас Вегас и без азиатски вкуснотийки ще си глътна граматиката... :D

Взе ми акъла с огромното разнообразие азиатски продукти. Цял един щанд с различни видове кокосово мляко :shock: ,толкова видове ориз на едно място не бях виждала никога. С две думи,превъзхожда избора в китайския квартал,а аз съм се наканила да се уча да правя суши.... :roll:
Къде другаде ако не там бих си намерила всички японски продукти...

Между другото,някой би ли ми препоръчал хубав суши-бар или бюфет(най-добре) в Монреал?
Да е с добър избор и прилични цени по възможност! :roll:

Ако има някой, който си прави сам суши, моля за препоръки относно избора на съдове, пръчици, килимче и т.н.!
W tozi turgovski zentur i kitaiski bufet. :D 7.65$ dnevno i okolo 12$ vecherno menu.A za da dam po-dobra orientirovka, shte kaja che turgovskia zentur e sreshtu Bombardier.
sub0

Мнение от sub0 »

Да с/у Бомбарди е и се стига сто пъти по-лесно с 215 от Кот-вертю понеже все пак спира на плацата пред магазините, а не зад тях както 64.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

sub0 написа:Да с/у Бомбарди е и се стига сто пъти по-лесно с 215 от Кот-вертю понеже все пак спира на плацата пред магазините, а не зад тях както 64.
Nqma da sporia koe e otpred i koe otzad, no opredelno 64 spira pred vhoda na supermarketa i tova e po-dobria variant za turgovskia zentur, no ne za Bombardier.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

JOY написа:
goliama mechka написа:
JOY написа:Страхотно! Огромни благодарности!
Значи, ще го посетим в най-скоро време, че ми взе акъла направо... :roll:
В Лас Вегас го знам,като дойдеш,ще ти го кажа къде е :lol: с какво ти взе акъла?????вашия магазин
Ееее,ако дойда в Лас Вегас и без азиатски вкуснотийки ще си глътна граматиката... :D

Взе ми акъла с огромното разнообразие азиатски продукти. Цял един щанд с различни видове кокосово мляко :shock: ,толкова видове ориз на едно място не бях виждала никога. С две думи,превъзхожда избора в китайския квартал,а аз съм се наканила да се уча да правя суши.... :roll:
Къде другаде ако не там бих си намерила всички японски продукти...

Между другото,някой би ли ми препоръчал хубав суши-бар или бюфет(най-добре) в Монреал?
Да е с добър избор и прилични цени по възможност! :roll:

Ако има някой, който си прави сам суши, моля за препоръки относно избора на съдове, пръчици, килимче и т.н.!
суши - храната на овните :)

при голямата мечка в Лас Вегас знам единствения суши бюфет, тук в Монтреал съм търсил, но без успех (както и на други места).

За мен най-доброто място (за жалост ресторант, а не бюфет) е на Шербрук и Вендом, срещу църквата (близо до Декари). От вас взимаш 20ката и излизаш по 15 (Декари), веднага като си на 15ката излизаш на Шербрук и малко след втория сфетофар.

казва се Soba & Sushi.

не е приказна атмосфера, но е 100 пъти по-вкусно от Кайзен.

Има и едно на плас Филип срещу Д'Бей в центъра
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

суши - храната на овните
:shock: Къде го прочете това?

Огромни благодарности пак на всички! Добрах се аз до заветния супермаркет. Просто нямам думи! :shock: Бих разменила всички канадски супери около мен за един такъв. Страшен е! Прекарах повече от 5 часа вътре и пак ми беше малко...

А сега да питам...Записах си някои от названията на рибата,която се продаваше там...Дали във форума ще се намерят познавачи на рибка за да преведат названията? Или поне някоя по-позната да кажат как се готви! :( Ето списъка:

Mud Fish
Snake Head Fish
Leather Jacket Fish
Black Pomfret
Silver Pomfret
Chinese Raw Fish
Yellow Croaker
Dory
Cat Fish
Yellow Cat Fish
Golden Thread Fish
Ribbon Fish
Gutted Dace Fish (Dard)
Merlu
Sebastes mentella (red fish)
Silver Barb
Black Grouper
Round Scad
Spiny Eel
Raw Eel
Female Capelin
Capelin Roe

Mullet (това било кефал доколкото разбрах)

Да,и най-голямата изненада:

Black Sea Concumber !!! :shock: :shock: :shock:

Това е много рядко и изключително животно със много,много полезни за здравето качества и подмладяващ ефект. Единственното живо същество на планетата с абсолютно стерилен организъм и на известно разстояние около себе си в морето също създавало стерилна среда. Въобще е много ценно и обект на бракониерство. Казват че било адски вкусно. Не знам,ама е и адски скъпо.... :cry:
Botzo

Мнение от Botzo »

Леле суши ...... мразя го. ОТВРАТ. :metro: :metro:
Та казаното от мен опровергава твърдението:
суши - храната на овните
е може аз да съм изключение. :wink:
Заключено