VIDEOTRON-МОШЕННИЦИ!?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

bibco, рецептата за бърз успех е много проста и вече ти я казаха.
Въобще не се гневи, приеми че и те се борят да си извадят някак
си хляба, независимо че за теб това е чисто мошеничество.
Аз започвам първото обаждане така:
"Здравейте, казвам се ... Искам да ви уведомя че разговора ни
се записва, затова бих желал да ми кажете името си."
... излагам проблема и ако не се споразумеем бързо, направо
им заявявам: "Разбирам че вие не сте в състояние да разрешите
проблема затова настоявам за разговор с вашия супервайзор."
... тук най-често ако е в тяхната компетенция нещата се оправят,
а ако наистина е сериозно, със супервайзора се договаряме на
парче, понеже те имат доста по-големи права да се договарят.

... и обикновено не се стига до втори разговор :D
ik
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:18 am
Местоположение: Монреал

Мнение от ik »

Първо за видеотрон да ти кажа от опит - имаме бейсик кабел интернет - за 24.95 на месец - с таксите излиза 28 долара, но освен това по кабела идват и около 40-50 телевизионни програми, така че първо се откажи веднага от тоя кабел, ако естествено не държиш на нещо по-специално.
Второ предполагам, че са ти взели поне 100 долара като гаранция за модема, който никъде не спомена дали си си купил, но нас ни накараха или да дадем номер на кредитна карта в началото или да си купим модема на видеотрон.
Имай предвид, че ако си взел едногодишен договор сега не ти е изгодно да се отказваш съвсем от него, защото ще те вътрят, но се опитай да преговаряш и евентуално да го направиш само за интернет или да не е високоскоростен - ние сме доволни и с бейсик услугата - скоростта не е много - макс 16К, ама стига за ровене из нет-а.
А сега един личен опит - да знаят другите и да се пазят - този път Бел, тяхната м..ма!!! Та значи от къде тръгва историята - купувам си компютър от фючъра и ми предлагат 3 месеца безплатен интернет на Бел. Аз не съобразявам да откажа на момента, въпреки че вече съм абонат на Видоетрон и това е фатална грешка. След една седмица по пощата ми пристига "подаръче" от Белл - модем. Аз започвам да се пробуждам и се усещам, че тези ще ме играят и започвам да въртя луди телефони. какво се оказва - 3 месеца ползваш безплатния интерент - ако искаш, ако не го ползваш твой проблем, но след третия месец трябва да се абонираш за техния интернет. Да ама ти продължаваш да не го искаш и тогава те вадят томахавката и ти казват - сега плащай 75 долара за модема който ти изпратихме преди 3 месеца! Няма ама! нищо че ти дори не си разопаковал тоя модем и никога не си им го искал, нищо че никога нямаш и намерение да го ползваш - плащай!!! Да де, ама аз реших да си им върна модема, преди да ми дръпнат паричките от сметката и след настойчиво звънене по телефоните се разбрахме от Бел да ми пратят стикери, които да залепя на кутията на модема и да им го върна за тяхна сметка. до тук добре - сега чакам да видя дали все пак след 3 месеца няма да си "забравят" за върнатия модем и пак да ме чарджнат!!! Сладури големи! Ама свикваш, иначе изперкваш от нерви!!!
Последно промяна от ik на Съб Окт 16, 2004 10:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

По този път и аз минах с high-speed нета на Bell. Пази си добре 3-4
месеца ксерокопието от документа подпечатано от Canada post че
си изпратил модема, иначе ако стане нещо с него и не го получат и
ако не представиш документа че си го пратил мисля че $180
пишеше че ще ти изтеглят от сметката :D
Аватар
f
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:42 am
Местоположение: Sous le pont d'Avignon

Мнение от f »

Napravo mi nastrahvat kosite kato vi slucham. I poneje sam ochte novobranec vzeh da se chudia dali ako vse ochte moje, da ne se otkaja ot sympatico intermediaire. Vidia mi se priemlivo $20 na mesec s dogovor za 1 god. Prodiktuvah si nomera na bankovata smetka (ne mojelo po drug nachin) minalata sedmica i dnes doide modema. Dogovora ne moga da go razcheta doide v po-goliamata si chast na maimuni v Outlook-a no vse pak e nechto :) Za telefona i dogovor ne samvijdal... koi znae kakvo chte drapnat ot smetkata..

Daite savet molia
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

f написа:Napravo mi nastrahvat kosite kato vi slucham. I poneje sam ochte novobranec vzeh da se chudia dali ako vse ochte moje, da ne se otkaja ot sympatico intermediaire. Vidia mi se priemlivo $20 na mesec s dogovor za 1 god. Prodiktuvah si nomera na bankovata smetka (ne mojelo po drug nachin) minalata sedmica i dnes doide modema. Dogovora ne moga da go razcheta doide v po-goliamata si chast na maimuni v Outlook-a no vse pak e nechto :) Za telefona i dogovor ne samvijdal... koi znae kakvo chte drapnat ot smetkata..

Daite savet molia
Too late da se otkajesh. Karai si taka. Ne sa tolkova strashni. Inache vsichkite sa idioti i nemoje da se razchita na nikoi ot golemite mastodonti. I edin savet ot chicho vi pomiar- pazete si vsichki belejki, fakturi, hvarchashti lista i t.n. tuka s edin dokument mojesh da sasipesh i nai-golemia gigant. Kakto se kazvashe v edin maitap navremeto Dokument- tova zvuchi gordo. Osobeno v Canada. az oshte ot BG si biah podreden i nikoga ne sam imal problemi s nikakvi institutsii. A tuka daje minah i na varianta da si zapisvam na diktofon razgovorite s niakoi opretaor kato otkazvam niakakva usluga ili neshto takova :idea:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
f
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:42 am
Местоположение: Sous le pont d'Avignon

Мнение от f »

Blagodaria! Dali sam se precakal mai chte se vidi kato doide smetkata. Do 3 chasa nochtes sam chel knijkite koito mi praiha tia geiove ot bell i na saita im se rovih. Nichto ne mojech da razberech. Ama sam chovek moje li da se bori s takav mastodont? Modema bil sobstvenost na bell ama chte plachtam li taksa za nego? Ima li instalacionna taksa. kakvo se sluchva sled edna godina jivot i zdrave ako se otkaja? I duma ne moga da poviarvam ot tova koeto govorih s tiah po telefona edin ti kaje edno drug drugo. Kvi sa tia bezplatni antivirusi bre? Chto ne kajete che sa bezplatni samo edin mesec? Uplah imam i ot toia net assistant i drugite bezplatni chturotii deto sa slojili v instalacionnoto cd.
Tva za diktofona e dobra idea chudia se kak da go napravia prez komputara. Uspiah da vklucha repondeur chtot imam vatrechen voice modem ama za zapisvane na obajdania ne moga da se setia kak chte stane.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Nalex написа:Aз монополистите в Канада си ги клатя на общо основание.От Бел минах на Спринт, хай-спийда леко го прехвърлих на Бранше-ву, видеотрон също ги клатя по мой си начин.Още от Бг недолюбвам монополистите и сег ами е много приятно да ги набутвам.
Човече, моля те дай съвет как се клатят монополисти, защото толкова съм насъбрал на капутите от Бел, че няма накъде. След като за период от 20 дена след поръчката техниците идвали два пъти но "couldn't access the building" и затова не могли да ме свържат канселирах поръчката... Нооо сега ще ми върнат секюрити депозита чак след 4 до 6 седмици... И в началото на всяка седмица, която се обадя да ги подсещам срока все си е "след 4 до 6 седмици". Та така драги новодошли - не давайте никакви секюрити депозити на никого !!! Просто любезно им кажете "I am very sorry, but at this moment I prefer that you immediately fucked yourself off, rather than give you a security deposit"
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

miteto написа:
Nalex написа:Aз монополистите в Канада си ги клатя на общо основание.От Бел минах на Спринт, хай-спийда леко го прехвърлих на Бранше-ву, видеотрон също ги клатя по мой си начин.Още от Бг недолюбвам монополистите и сег ами е много приятно да ги набутвам.
Човече, моля те дай съвет как се клатят монополисти, защото толкова съм насъбрал на капутите от Бел, че няма накъде. След като за период от 20 дена след поръчката техниците идвали два пъти но "couldn't access the building" и затова не могли да ме свържат канселирах поръчката... Нооо сега ще ми върнат секюрити депозита чак след 4 до 6 седмици... И в началото на всяка седмица, която се обадя да ги подсещам срока все си е "след 4 до 6 седмици". Та така драги новодошли - не давайте никакви секюрити депозити на никого !!! Просто любезно им кажете "I am very sorry, but at this moment I prefer that you immediately fucked yourself off, rather than give you a security deposit"
Mitak, shto ne probvash da spomenesh neshto ot roda na small claims court ili lawyer ili newspaper. Chuval sam che raboti mnogo dobre. Osobeno pri monopolistite. Az lichno ne sam go rpobval, shtoto sam mnogo charoven i vinagi popadam na uslujlivi kaki, no znam za niakolko choveka deto sa postignali chudesa po toia nachin :wink:
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
billybg
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:41 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от billybg »

f написа:Napravo mi nastrahvat kosite kato vi slucham. I poneje sam ochte novobranec vzeh da se chudia dali ako vse ochte moje, da ne se otkaja ot sympatico intermediaire. Vidia mi se priemlivo $20 na mesec s dogovor za 1 god. Prodiktuvah si nomera na bankovata smetka (ne mojelo po drug nachin) minalata sedmica i dnes doide modema. Dogovora ne moga da go razcheta doide v po-goliamata si chast na maimuni v Outlook-a no vse pak e nechto :) Za telefona i dogovor ne samvijdal... koi znae kakvo chte drapnat ot smetkata..

Daite savet molia
Братко,защо не си откриеш 2 сметки и в едната сложи 100 $ и давай нея да видим колко ще изтеглят....ха..ха.. (мрачен смях в залата)
"Каквото и да ви говорят,трябва да знаете,че става дума за пари...." Н.Б.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

f - conceptualen nick, oshte po conceptualen avatar
:thumbsup:
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

[quote="billybg"

Братко,защо не си откриеш 2 сметки и в едната сложи 100 $ и давай нея да видим колко ще изтеглят....ха..ха.. (мрачен смях в залата)[/quote]

Хич и не помисляй за такава комбинация. Щото парите от Bell може и да си ги вземеш някак си, ама NSF charge от банката в тоя случай просто ги пиши бегали.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
f
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:42 am
Местоположение: Sous le pont d'Avignon

Мнение от f »

10x na KolioBalkanski za dobrite dumi za nika i avatara
Tva za dvete smetki mi mina prez glavata i ne $100 a $5 misleh da sloja Kakvo znachi NSF?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

f написа:10x na KolioBalkanski za dobrite dumi za nika i avatara
Tva za dvete smetki mi mina prez glavata i ne $100 a $5 misleh da sloja Kakvo znachi NSF?
Non-Сufficient Funds или нещо подобно. Получава се когато някой се опитва да изтегли определена сума от сметката ти чрез предварително оторизирано плащане (за какъвто случай става дума) или ако си написал чек. Само че в сметката ти няма достатъчно пари. Банката не прави плащането, но пък ти тръсва една наказателна такса от порядъка на $30.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Za sega s bell imame malki problemi. Zastoto na vsichki vaprosi "A jelaete li dopulnitelno..." otgovarahme tvurdo "Ne". Na vaprosa za bankovata smetka otgovora susto beshe NE (be sto ne si e..e mamata). Vupreki tova ne mina bez nepriatnosti. Po dogovor za Net-a triabva da plastame $20 purvite 6 meseca, posle $30. Tova ne im poprechi da ni pratiat faktura za $30 oste purvia mesec. Sled 1h. razgovori se razbrahme da ni gi prispadnat sledvastia mesec. Taka stana. No na tretia mesec otnovo $30, otnovo razgovori, ne znam za sledvastite kakvo ste stane. No zasega ne davam nomera na smetkata na nikoj. Taka ako ima greshka mojes prosto da ne platish.

Cheers. :beer: :beer: :beer:
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Здравей народе,
мина седмица - време е за някакъв отчет.
И така - аз атакувах яростно VIDEOTRON по всички фронтове - с факс, писмо и и-мейл. Вследствие първоначално ми беше отговорено, че действително има грешка при начисляването на някои такси, за което бях помолен да приема тяхните съжаления...Както и да приема кредитиране с сума, равна на грешно изчислената такса и наложената глоба...:)
Аз, естественно приех, но не без бой, защото така и не беше изяснена историята с изпратения от мен чек /който аз не бях пращал/ и факта, че се тегли от сметката ми след отмяната на direct payment-а...
Е, признание, че не е емало чек така и не получих, но пък нови съжаления за допуснатите нередности баха поднесени...
В крайна сметка съм частично удоволетворен /звучи ми като полу-изчукан, sorry/ - компанията обаща да се редуцират всички свърхтегления в бъдещите вземания, а също така да не се допускат нови недарозумения...
Ще кажете - чудо голямо! Да, ама не, защото си ми останаха 30 долара глоба в банката, за които не се намери решение.
Изводът ми е - при подобни случаи не се колебайте и си търсете правата своевременно!
Добрата вест е, че действително тук клиента има право... когато си го защитава.
Лошата вест е, че ми остана чувството, ме всичко си беше загалфикване за замазване на фала, което говори, че никой никога няма да е защитен от подобни изживявания.
Пазете си парите!
Заключено