Au revoir Mirabel

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Au revoir Mirabel

Мнение от Maverick »

Transfer of flights from Montreal-Mirabel to Montreal-Trudeau


Starting November 1, 2004, flights currently operated out of Montreal-Mirabel airport (YMX) by Air Transat and Skyservice will be transferred to Montreal-Trudeau (YUL).

Once the transfer is completed, Montreal-Trudeau will be the Montreal metropolitan region’s sole passenger airport. Montreal-Mirabel will remain in operation to handle all-cargo and general aviation traffic.

This airport specialization strategy announced in May 2002, combined with the expansion and modernization project under way at Montreal-Trudeau, will enhance Montreal's air transportation efficiency.

If you are travelling during the transition period, please take note of your departure and arrival airport(s).

www.admtl.com
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Идеално, тези които ще патуват на юг няма да има нужда да се разкарват на майната си.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Мнение от clio »

Поредното грандоманско и скъпо струващо квебекско творение показа как се харчат пари и колко пъти се мери преди да се среже, тук в нашата "нова родина". :roll:
:metro:
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

Mirabel poslednite godini be6e stanalo kato home base osnovno na Air Transat.Te operirat ot/do niakolko evropeiski destinacii,oba4e osnovno si letiat do Caribean.
Kakto kazva Lubo,tezi deto 6te patuvate na toplo,niama da hodite na sever do Mirabel ve4e.Tо stava cargo leti6te.
Ne6to kato sadbata na Saint Hubert airport.
Гост

Мнение от Гост »

Всъщност "джанката" е доста по приветлива от Дорвал - Трюдо. И ми се струва, че съоръженията й и възможностите й са по-големи и съвременни в сравнение с тези на титуляра. Чудно ми е какво ли ще й се случи. Щото Сент Юбер е като селскостопанско летище, ама Мирабел не заслужава подобна съдба. Все пак не му е паднал покрива като на Олимпийския стадион.

А Air Transat е много кофти авиокомпания. Ако можете я избягвайте.
Аватар
Maverick
Мнения: 194
Регистриран на: Пет Авг 22, 2003 4:27 am
Местоположение: Karshiaka, PD

Мнение от Maverick »

.
А Air Transat е много кофти авиокомпания. Ако можете я избягвайте.
Kakvo i e na Air Transat?I az imam podobni samnenia otnosno neya,no ako ima6 vpe4atlenia gi spodeli
Гост

Мнение от Гост »

Maverick написа:.
А Air Transat е много кофти авиокомпания. Ако можете я избягвайте.
Kakvo i e na Air Transat?I az imam podobni samnenia otnosno neya,no ako ima6 vpe4atlenia gi spodeli
Имам, и то още какви :roll: Традиция е полетите да закъсняват минимум с 3 - 4 часа до 7 - 8 часа още при тръгването. Приятели, които са пътували от Франция ми казаха, че полетът им закъснял с 12 часа и половина :shock: Обстановката в самолета е доста мизерничка. Отварям скоба: България Еър е супер, та даже и самолетите им са на доста по-високо ниво от това на Air Transat. Обслужването в самолета на Air Transat също е сюрприз. Само водата е безплатна. За презокеански полет сервират веднъж безплатно ядене - незнам дали е съвпадение, но и двата пъти имаше макарони :? Всичко останало - кафе, чай, алкохол, сокове, храна - се заплаща. Няма значение в каква валута. Стюардесите са като летящи продавачки - непрекъснато минават и предлагат да си купиш нещо. Няма официален курс - нямат монети за връщане и ако някой плати с евро или американски долари му връщат в канадски долари :shock: евентуално, ако изобщо му върнат ресто. Дюти фри шоп-а също е в действие. Въобще нямат почивка през целия полет. Забавления за деца, играчки - не се забелязват. Бизнес класата е на почит. Там вече обслужването сигурно е различно. Със специален автобус ги взеха и ги настаниха половин час преди другите. Същата операция се осъществи и на слизане. Разбира се, има проблеми и с багажа. Случайно ако си превишил килограмите, вадиш килограмите в повече и ги преместваш в прозрачни пликове - фирмена марка, които си закупуваш. Вече в този прекрасен вид залепени могат да бъдат таксувани за свръхбагаж и спокойно да ги вземат. Хубавото беше, че никой не бърка по багажите и митницата минава много бързо, особено на Мирабелката. Много е пусто това летище. От Париж тръгват от най-загубения терминал - 3. Даже България Еър тръгва от терминал 2.
А, а билетите им са по-зле от тоалетна хартия и зле се разчита какво е написано. Ако искаш да си провериш полета седмица по-рано се натъкваш на телефонен секретар, който е развален. Слава богу, в интернет всичко е ОК. За съжаление пак ще пътувам с тях след няколко седмици. Незнам дали е само квебекска или канадска компания ?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ombudsman написа:
Maverick написа:.
А Air Transat е много кофти авиокомпания. Ако можете я избягвайте.
Kakvo i e na Air Transat?I az imam podobni samnenia otnosno neya,no ako ima6 vpe4atlenia gi spodeli
Имам, и то още какви :roll: Традиция е полетите да закъсняват минимум с 3 - 4 часа до 7 - 8 часа още при тръгването. Приятели, които са пътували от Франция ми казаха, че полетът им закъснял с 12 часа и половина :shock: Обстановката в самолета е доста мизерничка. Отварям скоба: България Еър е супер, та даже и самолетите им са на доста по-високо ниво от това на Air Transat. Обслужването в самолета на Air Transat също е сюрприз. Само водата е безплатна. За презокеански полет сервират веднъж безплатно ядене - незнам дали е съвпадение, но и двата пъти имаше макарони :? Всичко останало - кафе, чай, алкохол, сокове, храна - се заплаща. Няма значение в каква валута. Стюардесите са като летящи продавачки - непрекъснато минават и предлагат да си купиш нещо. Няма официален курс - нямат монети за връщане и ако някой плати с евро или американски долари му връщат в канадски долари :shock: евентуално, ако изобщо му върнат ресто. Дюти фри шоп-а също е в действие. Въобще нямат почивка през целия полет. Забавления за деца, играчки - не се забелязват. Бизнес класата е на почит. Там вече обслужването сигурно е различно. Със специален автобус ги взеха и ги настаниха половин час преди другите. Същата операция се осъществи и на слизане. Разбира се, има проблеми и с багажа. Случайно ако си превишил килограмите, вадиш килограмите в повече и ги преместваш в прозрачни пликове - фирмена марка, които си закупуваш. Вече в този прекрасен вид залепени могат да бъдат таксувани за свръхбагаж и спокойно да ги вземат. Хубавото беше, че никой не бърка по багажите и митницата минава много бързо, особено на Мирабелката. Много е пусто това летище. От Париж тръгват от най-загубения терминал - 3. Даже България Еър тръгва от терминал 2.
А, а билетите им са по-зле от тоалетна хартия и зле се разчита какво е написано. Ако искаш да си провериш полета седмица по-рано се натъкваш на телефонен секретар, който е развален. Слава богу, в интернет всичко е ОК. За съжаление пак ще пътувам с тях след няколко седмици. Незнам дали е само квебекска или канадска компания ?
не казваш колко струват билетите. :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Точно така, както казва Дани, не казваш колко струват билетите. Не са лоши, като знаеш какво да очакваш... а ако не знаеш, грешката си е твоя.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Гост

Мнение от Гост »

Ами нищо не очаквам. Пък и не съм ги избирала. Билетите почти нищо не ми струваха. Иначе отиване-връщане Монреал - Париж - Монреал е около 650 долара. Това не ми пречи да имам впечатления и да ги кажа, нал' тъй :wink:
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Ombudsman написа:Ами нищо не очаквам. Пък и не съм ги избирала. Билетите почти нищо не ми струваха. Иначе отиване-връщане Монреал - Париж - Монреал е около 650 долара. Това не ми пречи да имам впечатления и да ги кажа, нал' тъй :wink:
ами и ние с Любо имаме впечетления, но та са базирани на ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ниската цена, нал' тъй :wink:

абе с две думи на харизан кон зъбите не му се гледат :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Гост

Мнение от Гост »

bgmontreal, стари друже, просто Maverick ме попита и споделих. Опитах се да бъда любезна, се ту.
Заключено