Вече не се чудя защо

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
sub0

Вече не се чудя защо

Мнение от sub0 »

Вече не се чудя защо имало толкова атаки срещу този форум и уебсайт да го няма! Те някой хора започнали да правят пари от нещастието на други.

Хубаво че се появяват нови хора от България, благодарности на Велко, които искат информация и вижте какво излезе:
http://go-to-canada.com
и форум си сложили даже.

1,600 щатски за процедурата - и то за съдествие за бръкни си тук и си го сложи там.

НЯМАМ ДУМИ!

И ако сред нас се намира този господин Асен Пасков (повече инфо няма да издавам) нека да си каже как точно помага защото аз не го разбирам.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

По-важния въпрос според мен е как успява да си хваща клиенти, и наистина ли има хора, които незнаят какво да правят с парите си та му ги дават, а може би успява и да ги накара да и се чувстват, че са му задължени? :roll: :evil:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Тези ги има много от отдавна,ама май са намалили цените .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аз когато говоря,че някои българи си правят бизнеса за сметка на сънародници и до голяма степен с лъжа и измама, вие не ми вярвате!
стига си сънувала конспирации.

никой никого не иска да излъже!
Ето го и писменото доказателство на думите ми само преди няма и седмица:

http://go-to-canada.com/forum/viewtopic.php?p=52#52
Последно промяна от Joy на Нед Окт 10, 2004 11:57 am, променено общо 1 път.
sub0

Мнение от sub0 »

IRA написа:Тези ги има много от отдавна,ама май са намалили цените .
Да ама първия потребител във форума е от 30 Септ 2004 - очевидно са се активизирали с нов подход - Асен пасков, Мариа Петкова, и Джоана Никел (очевидно последната говореща Български).
Някой познава ли ги тези?

Пака да кажа щото сигурно някой пак ще ме нападне: нямам нищо против такива фирми но ако вършат работи - ако ти намират работ, издестват ти работна виза и ти осугуряват договор няма лошо. Но цената по стандарната скилд уъркер процедура е живо кожодерство от това което чета на сайта.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

хм ----- винаги ще се намерят хора да пе4елят от това и от ме4тите на кандидат емигранти за това е много важно този форум да се поддържа и зарежда с полезна информация
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

А за Жана-Е да не говорим, тия са егати мошениците!
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Мисля че твърде много се вживявате в елементарни неща от така
наречената пазарна икономика. Ами това си е напълно естествено.
В България дори такива случаи са единични, докато тук в Канада
целия бизнес се крепи на такъв вид измама. Ако не се разтърсиш
и не разбереш че в Доларама едно ренде е долар, а си го купиш
същото от Метро, кой ще виниш че си се набутал. С всичко е така
и не виждам нищо лошо и с имиграционните процедури да е така.
А това защо българи да не правят пари от българи изобщо не съм
съгласен, защото ако например не се отвори български магазин,
ресторант или каквото и да е тук в Монреал, тогава ще си го взимаш
същото от пакистанци, индийци, араби и всякаква друга сган и
ще имаш само успокоението че не си си дал парите на българин.
Незнам, може и аз да съм се повредил, но разсъждения от типа
защо българин да не може да прави пари и от българи, ако успее
да намери клиенти за услугата/стоката която продава считате за
неприемливо. Ако всеки прецени че стоката/услугата му е
неприемливо скъпа, то той просто си отпада от пазара по естествен
път и това е - или ще я намали или ще бъде изместен.
sub0

Мнение от sub0 »

Yahoo, прав си но само в общия случай! Аз също бих си дал парите на българи за нещо при равни други обстоятелства за услуга или продукт.

Но за мен има разлика правене на пари от сънародници като се предоставя имиграционна услуга: трудов договор, добра работа, работна виза, намиране на жилище и тн. в случая с такива фирми.
Но по програмата скил уркър те НЕ правят почти нищо срещу тези пари и както Joy писа даже не предоставят вярна информация.

А иначе за измамите в Канада в стил "one-time shop" е много дълга тема и не ми се говори.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ако не се разтърсиш
и не разбереш че в Доларама едно ренде е долар, а си го купиш
същото от Метро, кой ще виниш че си се набутал.
Не е така...Когато разбереш,че всъщност рендето за 5-10 дол. и това за 1 дол. нямат нищо общо,точно тогава започваш да разбираш колко си се набутал с 5 ръждясали рендета от Доларамата... :lol: Моето е Шведско за 10 дол., купено след 2-рия буклук отишъл в кофата...

Що се отнася до българските бизнеси...Нямам нищо против те да съществуват, дори точно обратното-колкото повече, толкова по-добре, тогава, когато това са истински, нормални бизнеси.
Когато, обаче, както в дадения случай, бизнеса разчита на наивност и незнание от страна на новопристигнали емигранти и е основан на откровенни лъжи...не виждам за какво друго може да се говори, освен за мошеничество в чист вид! ТОВА НЕ Е БИЗНЕС!
Последно промяна от Joy на Пон Окт 11, 2004 11:49 am, променено общо 1 път.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

JOY написа: мошенничество в чист вид! ТОВА НЕ Е БИЗНЕС!
пише се с едно "Н" :lol: :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

sasho71 написа:
JOY написа: мошеничество в чист вид! ТОВА НЕ Е БИЗНЕС!
пише се с едно "Н" :lol: :D
Мерси! Така да бъде. Поправих го!
Botzo

Мнение от Botzo »

Ми да кажа и аз.
Като се записах в сария форум тук почнах да полуЮавам доста майли от go-to-canada.com, все на тематика с какво могат да ми помогнат и колко ще ми струва. Този факт говори че тук между нас има техен човек, иначе просто нямаШе как да знаят че се готвя да емигрирам в Канада. Даже се продаваше една тяхна книга за това как каде и какво да се прави. Е трабваше първо по нета с кредитна карта да се плаща без да се знае за какво става дума ама карай.
Е то една страна лошо няма, предлагат услуги ама от друга такива комерсиализирнани реклами трябва да се предлагат ако някой ги търси спецялно тах, а не да се озползва един безплатен форум за лансиране на частен и високостойностен бизнес.
С това не искам да кажа че този форум им помага ами че тука само някой дебне за да дръпне пари от нещасния бъдещ емигрант.
sub0

Мнение от sub0 »

Аз само да се изкажа за последен път по темата защото след това някой ще ме псува.

Трябва да си най-големия нещастник да работиш за компания която на сайта си пише на Български цитирам:
Ако очаквате да падне двугодишната бариера за Канадско жителство – не чакайте. Иначе Канада би се напълнила като Европа с „мургави” Българи и Румънци, които ще чакат само социални помощи.
http://www.go-to-canada.com/nnewrules_bg.htm

Изображение
Botzo

Мнение от Botzo »

За мургавите румънци съм съгласен. Съгласен съм и за българите които ще чакат само социални помощи (за румънците незнам). Съгласен съм и че канадците не искат да споделят това което става в Европа.
И съм против това да взимат пари от хора в които основната заплата е 150 лева, което прави около 60 70 долара (незнам точно колко е).

п.п. Незнам дали ви е направило впечатение, но на различните езици инфото е различно.
Заключено