Том Ханкс псува като каруцар на български

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Том Ханкс псува като каруцар на български

Мнение от Nalex »

Скоро със съпругата ми загледахме едно приятно филмче- Терминалът
The Terminal,Жанрове: Комедия, Романтичен, Драма,Режисьор: Стивън Спилбърг, В ролите: Том Ханкс, Катрин Зита-Джоунс, Майкъл Нури.Останахме потресени от факта, че половината филм Том Ханкс говори на български, включително и псува доста майсторски, а героинята на Катрин- Зита замалко да стане БГ- снаха :freak: .Просто вече я виждах надупена на някой роден кър да бере домати или да сади зарзават.Или пък да танцува под звуците на легендарната песен на оркестър "Варненци"- "Мама на Радка думаше" или още известна под названието "Тез червени домати кой ги мама разклати?".Какво беше учудването ми, когато като влязохме по-късно в страницата за кино на дир.бг открихме, че хората, които я поддържат бяха сметнали за толкова незначителен факта, че във филм на Спилбърг се говори на български, че дори не го бяха споменали.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Филма е супер и си заслужава да се гледа!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

nie sme go obsajdali tova predi
Tom e jenen za Rita maiche Kehaiova se kazva (inache Wilson)
Balgarka s bashta emigriral ot belomorieto
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Мнение от niki_70 »

KolioBalkanski написа:nie sme go obsajdali tova predi
Tom e jenen za Rita maiche Kehaiova se kazva (inache Wilson)
Balgarka s bashta emigriral ot belomorieto
To4no.Tusta mu e bulgarski pomak.A Rita Wilson e rodena kato Margarita Ibrahimoff.

http://www.novinite.com/view_news.php?id=38946
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Ключът за бараката

Мнение от Nalex »

Ето как набързо разбулихме една мистерия.Тоя пич Ханкс бил наше момче, бе!Български зет!Още една атестация за качествата на българската жена. А дали са го научили да вари ракия и да прави лютеница? Или да претаква зелева чорба?:lol:
П.П.Един досаден въпрос мъчи съзнанието ми- ако Никълъс Кейдж и Робърт Де Ниро също вземат българки, дали в Холивуд няма да оставят английския като отживелица и няма да почнат да творят изцяло на български?
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Re: Том Ханкс псува като каруцар на български

Мнение от Nalex »

Какво беше учудването ми, когато като влязохме по-късно в страницата за кино на дир.бг открихме, че хората, които я поддържат бяха сметнали за толкова незначителен факта, че във филм на Спилбърг се говори на български, че дори не го бяха споменали.

Разбрах защо.Просто тези симпатяги са преписали информацията от официалния сайт на филма.Така де, защо да се напъват излишно.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Народе,
току що гледахме с жена ми филма и право да ви кажа - спукахме се от смях:) Том Ханкс не само говори ни български - той се държи като българин! Да видите само как си намери препитание на аерогарата...Това само българин може бързо да го измисли:)
С две думи - гледайте филма - искренно ще се посмеете!
sub0

Мнение от sub0 »

Стига с тази ДоларСинема
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

[url=http://www.imdb.com/title/tt0362227/trivia]imdb.com[/url] написа:Although Viktor comes from the fictional country of Krakozhia, the language he speaks in the movie is Bulgarian. Hanks manages this with only a mild accent, perhaps thanks to coaching from his wife (née Margarita Ibrahimova) who is half Bulgarian. The written material shown (the Fodor's guide and the magazine page with the Jazz greats) is in Russian. The label on the Planters peanuts can is neither in Bulgarian nor in Russian.
Аз пък днес гледах Super Size Me, филма на оня хубавец дето решил да яде 30 дена само в МакДонадалс. И там сериозно БГ-участие:
supersizeme.com написа: Editors
Stela Georgieva
...

Animation Supervisor
George Georgiev

Animations
Zographic ( www.zographic.com )
И (в кръга на шегата) новия хит на Ю-Ту, е също на чист български - "Върти го" (Vertigo). Чакаме следващия - "Сучи го"
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Върти, сучи, за да се получи!(Чуто от диджея на дискотеката в Храбрино)
Ако нещата продължават да се развиват с тези темпове, няма да се учудя скоро българският да стане втори официален език в Холивуд.
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

Nalex,да не си бил журналист в бг :wink:
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Да, бях главен редактор на училищния стенвестник. :lol:
Заключено