Credit d'impot remboursable pour le soutien aux enfants

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Credit d'impot remboursable pour le soutien aux enfants

Мнение от Joy »

Току що получих документите за новата програма която стартира от януари за детски и не мога да повярвам! Нима Квебек ни вдига детските? :shock: При това ще ни ги дава на куп по 500 дол. на цяло? :shock:

КЕФ! :D

Не разбирам обаче,защо на сайта нищо няма за това?

http://www.rrq.gouv.qc.ca/fr/enfants/05.htm

Или аз не намирам? :roll:
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Леле аз имам 2 парчета тука и взимам по 18 Лв на парче
Май добра инвестициа съм направил
Къде го чете това?

Child assistance

Beginning in January 2005, the Régie des rentes du Québec will administer the new refundable tax credit for child assistance. The tax credit will be paid directly to families and will have two components: a child assistance payment and a supplement for handicapped children. The new measure will replace the current family allowance, tax credit respecting dependent children and tax reduction for families.

http://www.rrq.gouv.qc.ca/an/soutien_enfants/19.htm
Последно промяна от Kpetrov на Пет Окт 08, 2004 3:07 pm, променено общо 1 път.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Kpetrov написа:Леле аз имам 2 парчета тука и взимам по 18 Лв на парче
Май добра инвестициа съм направил
:lol: Направо ще разбогатееш! 500 дол. са за 3 мес.,но това са само от Квебек детските...От Федералните май ще трябва да има още толкова... :roll: Е,тях не са ги сменили, но те си и бяха много...Квебекските бяха по 50-тина дол. май, а?
Къде го чете това?
Получих си документите по пощата.Би трябвало всички да са го получили или скоро... :roll: Но изчисленията за всеки са индивидуални в зависимост от дохода, а ние сме беден студентски народ... :roll: :oops: Значи, 166 дол/мес от Квебек + федералните...=300 и кусур-близо 400! :shock: Така ли излиза или нещо лапам мухите? :shock: Ами ако си с 2 деца? То си е почти социална помощ... :roll:
Аватар
Hemoglobin
Любим форумец
Любим форумец
Мнения: 447
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 9:03 pm
Местоположение: Само в самолета съм си у дома.
Обратна връзка:

Мнение от Hemoglobin »

При по внимателен прочит се вижда че това става за сметка на някои данъчни облекчения, съществували до вчера. Танто за кукуриго :-)
"Бързата кучка слепи ги ражда"
българска поговорка
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Така е, само че колкото и внимателно да чета, не виждам какви пък такива данъчни облекчения съм имала до вчера. :roll:
mambo
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 11:07 am

Мнение от mambo »

Remboursable (adj) - qui peut ou qui doit être remboursé.

Zer, dava ti se neshto, v sluchaia opredelena suma detski pomoshti, poradi niskite ti dohodi prez minalata finansova godina, koito obache sled vreme, naprimer dogodina, kato pochnesh rabota i imash po-goliam godishen dohod, shte ti gi udarjat ot novite sumi. Hitro, a?

A info za tova shte namerish tolkova, kolkoto i za uvelichavaneto na studentskia pret za smetka na studentskata boursa.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

mambo, къде точно прочете, че ще трябва да бъде връщана сумата след време? :shock:

Предполагах,че под термина remboursable се имат впредвид някакви данъчни възврати... :roll:

По какъв точно начин след 3 год. ще ми удържат 6000 дол.? Ами ако не е след 3,а след 6 ? :shock:
Аватар
Mariana
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 5:59 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Mariana »

Трябва ли да се праща отделно молба за федералните детски или Prestation fiscale e достатъчно и за двата вида /федерални и от Квебек/. Нека някой който е минал по този път да сподели.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Мариана, беше много отдавна когато пращахме, но мисля, че бяха отделно молбите за федералните за Квебек. Що се касае сега за новата програма, искат само подтвърждение за съгласие на едно малко листче. :roll:

mambo, така както и мислех, става въпрос за данъчен възврат.Т.е. те на нас, а не ние на тях! :wink:

Супер е да живееш в Квебек! :wink:
Аватар
Vladimir Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 9:12 pm
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Vladimir Nikolov »

Reformata e naistina ot tip prelivane ot pusto v prazno.

Parite, koito vi vrushtrat v kraia na godinata ot danucite za deteto(decata) prosto si gi poluchavate po-rano.

V moia sluchai az sum s 1 dete i tova sa 1000$ na godina, koito vmesto da mi gi vurnat ot danucite, shte mi gi razpredeliat v quebecarskite detski.

Az lichno predpochitah staria vartiant.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Абе защо сте толкова мнителни бе,хора?
Май ви е трудно да повярвате,че могат да ни дадат с поне 100 дол./мес повече?

Първо не са 1000, а 2000 на година (4 изплащания по 500 дол.)
Второ,от предишните детски нямаше никакъв възврат ,а сега има.
От данъците пак ще ти върнат, дори повече от преди!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Ето и малко повече инфо (все пак го открих):

http://www.rrq.gouv.qc.ca/fr/soutien_enfants/19.htm

http://www.formulaire.gouv.qc.ca/cgi/af ... 87&table=0
Аватар
Vladimir Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 9:12 pm
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Vladimir Nikolov »

Joy i na 2-ta linka deto si gi dala, purvoto izrechenie e:

La Régie des rentes du Québec (RRQ) administrera le nouveau crédit d'impôt remboursable pour le soutien aux enfants. Les montants de cette mesure REMPLACERONT:

les prestations familiales actuelles;
le crédit d'impôt non remboursable pour enfant à charge;
la réduction d'impôt à l'égard des familles.

Osven tova 2000 e maximuma, a minimuna e 500 i neshto v zavisimost ot dohoda. Taka che ne stiagaite golemite koshnici.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Кое замества знам много добре.Четох го сто пъти ( в брошурката която получих пише същото нещо),само че не разбирам по какъв начин би могло да ме ощети...Точно обратното.

Аз съм стегнала големите кошници,защото на мен вече ми е изчислено колко ще получавам. 500 дол. за 3 мес.-това,което написах в първия си постинг. Демек 2000 дол./год или максимума.
:D
Аватар
Vladimir Nikolov
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2003 9:12 pm
Местоположение: Montreal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Vladimir Nikolov »

Joy, kato pochensh da populvash danuchni deklaracii(ne prazni), pojelavam ti go v nai-skoro vreme, shte razberesh za kakvo govoria.
A puk tova che ti vzemash maximuma, ne znachi che vsichki ste go vzimamame, nali taka :). Tezi deto imame dohodi otnovo shte go izdu..me.

Aide lek den.
Заключено