>>ПРОУЧВАНЕ ЗА НЕПРИЗНАВАНЕТО НА ДИПЛОМИТЕ НА ИМИГРАНТ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

>>ПРОУЧВАНЕ ЗА НЕПРИЗНАВАНЕТО НА ДИПЛОМИТЕ НА ИМИГРАНТ

Мнение от bgmontreal »

http://groups.yahoo.com/group/bgmontreal/message/175



Vestnik Les Affaires saobshti tche Ministerstvoto na imigratziata provejda
tihomalkom edno proutchvane za trudnostite na imigrantite pri priznavaneto na
tiahnata kvalifikatzia v reglamentiranite profesii - lekari, injeneri i drudi

Sroka za izprashtane na mnenia i oplakvania e edva li ne vtchera (8 oct), zatova
molia razpratete tazi informatzia na vsitchki svoi poznati, koito biha se
zaiteresuvali ot tova.

Saita na Ministerstvoto, ot koito e kopiran tozi tekst e:

http://www.mrci.gouv.qc.ca/908_2.asp

Les personnes immigrantes formées à l'étranger
et l'accès aux professions et métiers réglementés

Dans la foulée de la mise en *uvre du plan d'action en matière d'immigration,
d'intégration et de relations interculturelles Des valeurs partagées, des
intérêts communs (document PDF, 977 Ko), dévoilé en mai dernier, un groupe de
travail a été formé afin d'exposer les difficultés liées à la reconnaissance des
acquis et de proposer des solutions pour faciliter l'accès aux professions et
métiers réglementés. Ce groupe de travail est sous la présidence de Mme Diane
Legault, adjointe parlementaire de la ministre des Relations avec les citoyens
et de l'Immigration, Mme Michelle Courchesne.

Pour réaliser son mandat, le Groupe de travail sur l'accès aux professions et
métiers réglementés consultera la population du Québec et les intervenants
touchés par la question de la reconnaissance des acquis.


Document de consultation

Afin d'alimenter la réflexion et les discussions, le Groupe de travail a
préparé un document de consultation : Les personnes immigrantes formées à
l'étranger et l'accès aux professions et métiers réglementés, document PDF (410
Ko).

Témoignages et commentaires en ligne

Le Groupe de travail souhaite également recueillir les opinions et les
témoignages des personnes intéressées par cette question. Par exemple, si vous
avez effectué des démarches de reconnaissance des acquis, faites-nous part de
votre expérience. Expliquez-nous les principales difficultés que vous avez dû
surmonter ou les démarches qui ont permis de faciliter la reconnaissance de
votre formation et de votre expérience. Vous pouvez également nous faire part de
vos suggestions pour faciliter l'accès aux professions et métiers réglementés.
Écrivez-nous à l'adresse de courriel suivante : groupedetravail@mrci.gouv.qc.ca.



Dépôt d'un mémoire

Les personnes et organismes qui souhaitent transmettre au Groupe de travail
leur avis et leurs commentaires peuvent présenter un mémoire avant le 8 octobre
2004, à l'adresse suivante : Groupe de travail sur l'accès aux professions et
métiers réglementés
Ministère des Relations avec les citoyens et de l'Immigration
360, rue McGill, bureau 2.14
Montréal (Québec) H2Y 2E9
Courriel : groupedetravail@mrci.gouv.qc.ca
Des questions sont proposées dans le document de consultation pour alimenter la
réflexion. Les personnes et organismes qui souhaitent déposer un mémoire sont
libres de répondre à toutes ces questions ou à certaines d'entre elles ou encore
d'aborder tout autre aspect lié à l'accès aux professions et métiers
réglementés.


Communiqués

(9 septembre 2004) - Accès aux professions et métiers réglementés pour les
immigrants - Lancement de la consultation >>>
(26 mars 2004) - Accès aux professions et métiers réglementés pour les
immigrants - La ministre Michelle Courchesne veut faire un pas de plus en
partenariat avec les ordres professionnels >>>

Pour plus d'information sur les professions et métiers réglementés

Exercice d'une profession régie par un ordre professionnel >>>
Service d'information sur les professions réglementées >>>
Métiers réglementés de la construction >>>
Métiers réglementés hors construction >>>

Pour plus de renseignements sur la consultation et le Groupe de travail sur
l'accès aux professions et métiers réglementés

groupedetravail@mrci.gouv.qc.ca
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Bravo, bgmontreal!

Super polezna informaciya i tochno na vreme! Takmo se chudeh kade da se oplacha. Ne e za moya diploma, ama tova ne mi prechi da se oplacha. :thumbsup:
Vchera chetoh che magistratura ot Pakistan se priznavala za bakalaureat v Canada. No, bakalaureat ot Pakistan pak se priznaval za bakalaureat v Canada. May i s bg diplomite taka procedirat. :idea: Tova e mnogo nekadaren i bezotgovoren podhod! Tryabva da se promeni neshto v taya shibana sistema s diplomite. No, za da se promeni neshto, tryabva mnogo imigranti da iskat promyana i da go kajat kadeto tryabva- na oficialnite instancii, a ne da psuvame samo po forumite kolko e kofti v Canada. :idea: Canada za men si e super strana, no ima razni nekadrnici, koito se gavryat s imigrantskite diplomi i tova tryabva da se promeni, hostie, tabarnac! :evil:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
sub0

Мнение от sub0 »

Канак проблема не е само така както го описваш - или поне не според мен.

Типично за северна америка е университите да членуват в лиги и асоциации които именно поставят:
1. норми на образованието на своите членове. Като например мин 4 години за бакалавър, минимум 3 семестъра за степен магистър и т.н.
2. борят се пред други университети и лиги за признаването и силата на дипломата на всеки от своите членове.

Това става разбира се с много пари. В България има само един университет, който стана член на такава лига и то след много борба.

Проблема е както дълъг, толкова широк, и толкова и дълбок. Истината е че висшето образование на България отива стабилно надолу а за това на Пакистан не знам.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ааа що бе? на мене ми признаха master's degree че и почти PhD-to. става въпрос за Софийския Университет. те изчисляват кредитите и GPA. на мен кредитите ми излезнаха над 170 , а това е предостатъчно за признаване на магистратура, като се знае че трябват 90 за Бак + 60 за Магистър.
Вече съвсем е друг въпроса - ами кво от това кат ме признаха за магистър :shock: това за намиране на работа няма да ми помогне , но за кандидатстване върши идеална работа- graduate students по принцип са в отделен поток с предимство.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Canuck,
ти кат гледам скоро ще удариш 1000 постинга :lol: минаваш във висша категория
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
nobleman

Мнение от nobleman »

sasho71 написа:ааа що бе? на мене ми признаха master's degree че и почти PhD-to. става въпрос за Софийския Университет. те изчисляват кредитите и GPA. на мен кредитите ми излезнаха над 170 , а това е предостатъчно за признаване на магистратура, като се знае че трябват 90 за Бак + 60 за Магистър.
Извинете, но за каква точно специалност става въпрос в СУ и ако ми позволите, още един въпрос: какво е това кредити и GPA. Благодаря!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

nobleman написа:
sasho71 написа:ааа що бе? на мене ми признаха master's degree че и почти PhD-to. става въпрос за Софийския Университет. те изчисляват кредитите и GPA. на мен кредитите ми излезнаха над 170 , а това е предостатъчно за признаване на магистратура, като се знае че трябват 90 за Бак + 60 за Магистър.
Извинете, но за каква точно специалност става въпрос в СУ и ако ми позволите, още един въпрос: какво е това кредити и GPA. Благодаря!
извинете, веднага обяснявам :wink:
специалност-Биология, GPA- grade point average, средна оценка по 4 балната система. примерно при 5.60 среден успех=3.94 GPA. кредити- това са лекции+упражнения, примерно за 2часа лекции+2часа упражнения за един семестър в БГ е раввно горе долу на 2.5-3 кредита в "страната на чудесата" наречена КАНАДА :idea:

други въпроси? :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Canuck написа:
hostie, tabarnac! :evil:
sorry Canuck,
bi li mi kazal kakvo oznachavat tezi dwe dumi :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

sasho71 написа:
Canuck написа:
hostie, tabarnac! :evil:
sorry Canuck,
bi li mi kazal kakvo oznachavat tezi dwe dumi :beer:
не се превежда точно, но си представи, че говорят за мамата и т.н. високо интелектуални неща :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

tabarnac, colis, ostie i Chris sa naj-obidnite dumi v Quebec i vsichki proizhojdat ot katolicheskata im curkva, kato Chris e Hristos i to e naj obidnoto e petit Chris. Malko sa izvrateni mestnite na tema curkva. Malko mi e stranno da chuia tova ot katolik no Canuk si znae sam :? . Mejdu drugot imete Chris e izkliuchitelno riadko sreshtano tuk dori anglofonite go izbiagvat zaradi neudachnosta mu v tazi sreda.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Taka e, Shnorhel i men mnogo me e yad, che izpolzvat imeto na Hristos po toya grozen nachin i az kato si kazvam imeto vinagi go izgovaryam s angliysko R da ne stavat izcepki :idea: Kolkoto za drugite obidi gi upotrebyavam, shtoto makar i catholic ne se pravya na po-catholic ot Papata :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Alina
Мнения: 1061
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 9:45 am

Мнение от Alina »

Мерси БГМontreal

В момента се занимавам точно с такива глупости и тъкмо им писах на онези, че ще отида в организациите за защита правата на човека. Не могат да сравняват моите 3980 часа учене с техните - 1350-1950.

Тръгнала съм на война и досега мислех, че съм сама. Силно се надявам да има и други.

Стига с това овчо мислене и комплекси. Аз дипломата си не съм я взела с писане на домашни в къщи, както е тук, ами са ми спукали задника от учене и изпити. А за безбройните домашни сме пили по една студена вода.

И така, ако сме повече, може и най-после нещо да се промени тук и Канада действително да стане приятно място за новопристигащите.

Аз чакам приятели да дойдат след някой и друг месец, други дойдоха и се върнаха след 1 седмица или няколко месеца, защото не им се бори с вятърни мелници. Та освен за себе си, мисля и за приятелите си.


На Оружиеееееееееее :lol: :lol: :lol:
Alina
sub0

Мнение от sub0 »

Алина всички знаем как се взимат изпити в България!!! Ако не е с преписване и пищови - е с подсказвания, ако не е с подсказвания е със снижаване на академичното равнище за да може да цоцат повече от студентите.
Да не говорим за купуане на точно определени книги а да не говорим за корупцията в УНСС например.

САМО НЕ МИ КАЗВАЙТЕ СЕГА НИЕ ТЕЗИ РАБОТИ НЕ СМЕ ГИ ПРАВИЛИ ....да бе 90% ги правят вие не.

Българското висше образование е в порочен кръг. Ти идваш тук и искаш на теб да ти признаят дипломата - ти трябва да се съобразяващ с тях. Ако питаш мен щом си толкова кадърна, и си търсиш работа например, никой няма да те попита на интервю "дай си дипломата".

Има серитификации във почти всяка една област като CPA, CMA, CFA, за информационни технологии няма да говоря които те изтрелват атоматично в първа лига при кандидастване.

А с 20 мин разговор всеки може да те прецени колко тежиш като специалист.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Spored men problemat ne e v tova dali ti priznavat diplomata ili ne, a dali ti ya uvazhavat. I za vtoroto nishto ne mozhem da napravim. Zashtoto i tuk sled nyakolko meseca shte ti priravnyat magistarskata diploma s bakalavarska, koeto sashto ne e zle, ama mnogo ryadko tazi diploma shte ti svarshi rabota. Zashto li? Ami po sashtata prichina po koyato edna diploma ot Universiteta v Chicoutimi naprimer shte varshi po-malka rabota ot edna diploma ot McGill. I na koe ministerstvo da se oplakvat gorkite studenti ot Chicoutimi, che sas sashtite krediti kato kolegite im ot McGill, sa v mnogo po-losha poziciya ot tyah? I taka e po cyal svyat, ima parvoklasni universiteti, ima i tretoklasni, i perspektivite koito te davat sa savsem razlichni, a diplomite ot Balgaria nikade v razvitite strani ne se uvazhavat.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

sub0 написа:Алина всички знаем как се взимат изпити в България!!! Ако не е с преписване и пищови - е с подсказвания, ако не е с подсказвания е със снижаване на академичното равнище за да може да цоцат повече от студентите.
Да не говорим за купуане на точно определени книги а да не говорим за корупцията в УНСС например.

САМО НЕ МИ КАЗВАЙТЕ СЕГА НИЕ ТЕЗИ РАБОТИ НЕ СМЕ ГИ ПРАВИЛИ ....да бе 90% ги правят вие не.

Българското висше образование е в порочен кръг. Ти идваш тук и искаш на теб да ти признаят дипломата - ти трябва да се съобразяващ с тях. Ако питаш мен щом си толкова кадърна, и си търсиш работа например, никой няма да те попита на интервю "дай си дипломата".

Има серитификации във почти всяка една област като CPA, CMA, CFA, за информационни технологии няма да говоря които те изтрелват атоматично в първа лига при кандидастване.

А с 20 мин разговор всеки може да те прецени колко тежиш като специалист.
sub-e признаването не е само за да си намериш работа, но нейсе
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено