Кофти новини

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Кофти новини

Мнение от estoyanova »

Знам че с това което пиша в момента ще огорча доста хора и ще ги накарам да се настроят и да питат,но ето накратко.
Приятел,който е в Монтреал и който не е случаен там/а и за посолството ни в КА/ се е обаждал тази седмица до Букурещ за конкретен файлов номер от краят на 2000 година.Говорил е с българката в посолството.Тя е обяснила,че забавянето е сериозно и тези,които не са получили още нищо и са от краят на 2000-2001 ще бъдат уведомени в началото на 2005 в коя половина на годината 2005 ще бъдат интервютата им!
Това е ужасно и знам какво пиша!
Нямам думи!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

e какво толкова? тъкмо хорицата ще се порадват още малко на родна земя :lol: че тука знаеш ли какви са чукари :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ne se pritesniavaite - moje i da ne e chak tolkova losho. Moite docs minaha parvia etap za po-malko ot 3 mesetsa (pri 6 obiaveni v web site-a im)...pri tova NE polzvam predimstvo poradi fakta che sam na work permit (zahtoto ne sam na postoianna rabota)... Osven tova po statistika Bukursht e edna ot nai-ekspeditivnite biura v Evropa za poslednata godina (vijte infoto v cic.ca) ...Taka che - Boja rabota...

Sas zdrave!
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Аз моите първи документи пуснах февруари 2000 г. :D Само месец по-рано нямах и идея за Канада...Вие докато чакате по федералната, аз вече и канадско образование ще имам, да не говорим, че отдавна съм забравила за кандидат-емигрантски процедури. :roll:
Подобно чакане е наистина ужасно! :evil:
sofia
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Дек 05, 2003 12:22 pm

Re: Кофти новини

Мнение от sofia »

estoyanova написа:Това е ужасно и знам какво пиша!
Нямам думи!
Не виждам какво му е ужасното !? Така ще има време икономиката
да се пооправи и като дойдат хората да си намерят работа, а не да
дремят като кон на празна ясла и да псуват Канада. Освен това
няма какво да се притесняват - Канада май приема всеки който
е кандидатствал..
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

Бих казал ,4е за вси4ко има време а и това време бързо се изнизва.Един ден ще се усетиш в самолета за Един дале4ен континент гледайки филм и мислейки за едно ново на4ало
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

Sasho kude gi vide tia chukari tuka, bre :lol: ?

Po otnoshenie na razstoianiata e mnogo otnositelno - v bg patuvahme sus vlaka ot sofia do varna pocti tolkova kolkoto sus samolet ot sof do toronto. Sega se obazdam po-chesto na blizkite si, otkolkoto kato biah v bg. Za da ne izglezda ednostranno se kaza ce nai-silno useshtane za razstoianie mi dava cenata na samoletnia bilet do bg :D .
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Re: Кофти новини

Мнение от anicata »

az ne razbiram -po koia procedura si ti?Za Quebec ili po federalnata?ako si po federalnata tam nali bavno si stava ot krai vreme?normalno mi se struva da e taka i da chakash.

Sofia,kak shte priemat vseki koito iska da se preseli v Canada be chovek?ela pred canadsko konsulstvo v bg i ste vidish drugi kartinki.Maleei,oshte nemoga da zabravia emigracionnata procedura,a minaha 15 meseca ot interviuto.egati zora!
Изображение
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Anicata ти разбираш ли че има хора които чакат вече повече от 48 месеца, а те ще им правят интервюта 2005? При обявен официален срок от 40 месеца.Чака се за Канада доста но само за федералната и само за БГ-та.Един прост поглед върху чужди сайтове и виждаш как по същата тази процедура за федерланата се взима виза между 6-12 месеца.Просто това посолство в Букурещ върши неща,които не съм много убедена,че са ясни дори за централнте им емигрантски служби в Отава.
ОК като не ни искат през Парадният вход ще влезем през Задният двор!И затова си има начини!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

estoyanova, това чакане е много изнервящо, кофти че така бавно се развиват нещата. Ти за това време френска фиология можеше да завършиш. Може би хората, които тепърва ще подават документи по федералната процедура трябва да бъдат информирани, че е по-бързо, а и по-евтино да научат френски и да заминат за Канада през Квебек.
Не се изнервяй допълнително.
Успех!!!
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
anicata
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:43 pm
Местоположение: oakville

Мнение от anicata »

kolkoto do posolstvoto v Bukuresht ,naistina canadcite ne sa naisno kvo stava tam.Po-skoro ne gi interesuva kvo stava tam.Na rumancite tam im e dadeno adski mnogo vlast.Tova go kazvam az-chovek deto mina barzo i bezproblemno po procedurata/sega pone taka mi se struva/i vapreki tova mi napravi vpechatlenie tova za rumancite.

Stoyanova,razbiram te!
Изображение
Cvetan
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 1:18 am
Местоположение: Vancouver,BC

Мнение от Cvetan »

Моя файл е от 26.02.2001, а документите ги подадох на 11.12.2000 в Букурещ.В началото бях сингъл,но миналате година се ожених и може би това ги накара да се сетят,че и аз съществувам.Дано те викнат по скоро на интервюто,след това става бързо.Успех.
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Благодаря на всчки!Така чувствам,че сме заедно и в трудните моменти,за да се насладим на хубавите после!Сигурна съм,че чакането ще си е заслужавало и един ден ще е зад гърбовете ни.....
Но има няколко неясни момента.В крайна сметка от къде броят тези 40 месеца?Не съм сигурна,че и те могат да кажат защото:
1.Подадох докс октомври 2002
2.Според он-лайн статуса досието е заведено на 24.01.2003
3.Обаче писмото с файловият ми номер получих май 2003 но в него никъде не пише датата,от която се води досието ми.
А ето нещо любопитно което пише там:Within the next tree(3) months your application will be reviewed on paper..........
Сравнено с писма на други кандидатстващи установихме,че дори са различни бланките....
В този контекст не ми става ясно реално как броят месеците.Получавал ли е някой AOP в което не пише датата на досието?
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Ne znam dali govorim za edno i sashto neshto (AOP?), no v moia sluchai mi biaha dadeni failovi nomera 3 sedmitsi sled izprashtaneto na docs, v pismoto pridrujavashto failovite nomera pisheshe che dosieto mi e zavedeno i v ramkite na 3 mesetsa docs shte badat razgledani za da se vidi dali otgovariat na zakonovite iziskvania.

Tochno sled 3 mesetsa ot zavejdaneto si poluchih obeshtanoto vtoro pismo v koeto mi se kazva che docs otgovariat na iziskvaniata i v ramkite na 24 mesetsa moga da ochakvam okonchatelno reshenie. Ne sa mi iskali sertifikat za ezik ili mkakvito i da e dopalnitelni docs (moje bi zashtoto mi praviha interviewto za work permita bez prevodach...znam li...).

Interesno e naprimer, che vchra si poglednah online statusa i tam shtastlivo se madri kanadskiat mi adres (az ne sam gi uvedomiavala za nego)...iavno avtomatichno se smenia kato se poiavi chovek v kanadskite kompiutri.

Sas zdrave!
Cvetan
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2004 1:18 am
Местоположение: Vancouver,BC

Мнение от Cvetan »

Minalata godina prez Mai sdadoh IELTS v British Council v Sofia i sled tova vednaga izpratih i moeto kopie do posolstvoto.Kato ocenka poluchih 6.00 obshto.Hodih na Interview na 12.05.2004 i tam ofocera mi kaza,che ocenkata mi e well,t.e. napulno dostatuchna.Shtom si podminala dvete godini ot TOEFL-a moje bi e dobre da sdadesh i IELTS.Prosto triabva da se izpulniavat vsichki ukazania ot posolstvoto striktno i vednaga.Az pone taka praveh.Az sum v Sofia i ako te interesuva neshto po-podrobno zvanni na 931-03-90 prez denia ili na 0889 713-820 po vsiako vreme.
Заключено