подновяване (издване на нов) паспорт в БГ консулство..

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

подновяване (издване на нов) паспорт в БГ консулство..

Мнение от pantata »

Опала навалицата.. Някой да е имал взимане-даване със симпатяжките от консулския отдел по повод издаване на нов задграничен паспорт?
Да сподели какво се иска като се отиде в консулството? Снимки? Колко, какви? Стар паспорт? Други документи?
Щото аз им пратих е-майл на юнаците (или юначките) от консулството. Ама все едно им прекъсвах сутрешното кафе - с такова неудоволствие ми отговаряха. Гаче тая информация е много секретна.
Та някой ако е правил процедурата - да каже какво се носи, че да не ме връщат за глупости.

Хайде, сполай ви.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

най-добре се обаждай по тел. поне така постъпих аз и нямах проблеми... е меко казано. първо исках да ми продължат паспорта - с 6 месеца - моят изтича през февр. 2005, но ми казаха, че не може сега да ми го удължат, а едва когато изтече. А при запитването ми колко време ще отнеме изкарването на нов пасп., ми казаха , че ако изпратя док. юни, новият пасп. ще е готов около ноември... доста бавно.
колкото до док. пискай да ти изпратят заявлвние, което ще си попълниш и юще изпратиш заедно със снимки и необходимата такса.попитай къде на зявлението трябва да има нотариална заверка. мисля, че това беше най-важното.
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ivaylo siguren li si ,che sashtestvuva tazi opciya za udalgavane sroka na pasporta i moge da bade izvarsheno na mesto v posolstvoto ni v Canada.I ako e taka kolko vreme otnema tazi operaciya .
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

bateto написа:Ivaylo siguren li si ,che sashtestvuva tazi opciya za udalgavane sroka na pasporta i moge da bade izvarsheno na mesto v posolstvoto ni v Canada.I ako e taka kolko vreme otnema tazi operaciya .
Бате, опцията съществува, но удължението е само за 6 месеца и се дава само в изключителни случаи и с разрешение от МВР. Най-сигурно си е да се извади нов паспорт.

Панта, виж какво пише тук.
:beer:
Заключено