Kam vsichki Vlogiteli:

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Kam vsichki Vlogiteli:

Мнение от bateto »

gledam otvori se tema ;zaplata;,koyato me navya na misalta da otvorya edna druga tema :
-Izbihte li rzhodite ,koito napravihte za da doydete v Canada?

-Az ste zapocna parvi,na men procedurata zaedno s dgobnite pari mi izleze 20K can$. i za dve godini sam si na -20k,dage kam tyah pribavih edni oshte 10k,da kagem vzet zaem za obuchenie,A pri Vas kak e?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Kam vsichki Vlogiteli:

Мнение от KolioBalkanski »

bateto написа:gledam otvori se tema ;zaplata;,koyato me navya na misalta da otvorya edna druga tema :
-Izbihte li rzhodite ,koito napravihte za da doydete v Canada?

-Az ste zapocna parvi,na men procedurata zaedno s dgobnite pari mi izleze 20K can$. i za dve godini sam si na -20k,dage kam tyah pribavih edni oshte 10k,da kagem vzet zaem za obuchenie,A pri Vas kak e?
az sam oshte na cherveno ot taia Canada
neznam koga shte izlezna na cherno - sigurno ako skocha ot balkona shtoto dolu e palno s chernilki
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kam vsichki Vlogiteli:

Мнение от Sven »

bateto написа:gledam otvori se tema ;zaplata;,koyato me navya na misalta da otvorya edna druga tema :
-Izbihte li rzhodite ,koito napravihte za da doydete v Canada?

-Az ste zapocna parvi,na men procedurata zaedno s dgobnite pari mi izleze 20K can$. i za dve godini sam si na -20k,dage kam tyah pribavih edni oshte 10k,da kagem vzet zaem za obuchenie,A pri Vas kak e?

...toest 20 procedura, o6te 20 sled tova i 10 zaem...dotuk si na - 50 K, tova li izliza?
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

-30К$,vaprosat mi be poroden ot anketata v ;zaplati; ot koyato bolshinstvoto ot novite imigranti se okazva ,che rabotyat na zaplati nad 20-30$ na chas,evalla samo taka tryabva ,to e yasno ,che barzo sa izbili investiciyata ,no mi e interesno dali ima i drugi kato men ili az ste se okaga edinstvenniyat.Az po princip otgovora go znam ,hayde davayte po smelo,tuk sme anonimni i nyama da ni se smeyat na nashe selo.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Аз не съм анонимен-така се казвам:
и още не съм получил заплата реално и при мен има и други тънкости,но все едно-личните ми доходи ще са под минимума както и да ги смятам!
Жена ми работи за 7,50 на час,като и махнат удръжките остават-около 6-не съм чул някой имигрант да взема много повече(то не знам въобще какъв процент имат работа!)
така че-блазе им на гласувалите-няма кво да се оплачат от Канада!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Ami otgovora na zagadkata e moje bi, 4e pove4eto ot anketiranite sa razbrali vaprosa pogre6no: Kolko iskate da polu4avate v Ca, a ne kolko polu4avate? :wink: Ili moje bi sa malko tezi kato Bateto, koito pi6at edno kam edno vav foruma!? Pojelavam na vsi4ki 20-30$/h!!! :shock: :)
To Live Is To Die
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Aз пък не познавам лично емигрант да работи за $7.5 на бяло, явно всеки има различни познати, но от мойте, който е принуден да работи нискоквалифицирана работа, си седи на социал или стипендия и си бачка на черно или пък не бачка изобщо...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Jalko che priemate imigratsiata kato biznes...za mene tia beshe reshenie na lichnoto mi nesaglasie s politikata v BG, spokoen i siguren jivot i nai-veche badeshte za semeistvoto mi. Za parite ne sam gledal. Doiddoh s dosta pari, dosta poharchih i oshte poveche mi ostanaha :wink:
Az sam ingener, ne bakalin. Moje i da sam spechelil ujasno mnogo za standartite v rodinata, no ujasno mnogo sam i zagubil. Nemoga da izmervam priatelite v pari, nito parite v priateli...shtom sam oshte tuka sam dovolen. Dori i da sam zagubil poveche otkolkoto sam spechelil izbora si e iztsialo moi...za razlika ot BG, kadeto drugi reshavah vmesto mene i to na bitovo nivo. Nikoga niama da zabravia mutrite i parvite 3 "demokratichni" pravitelstva. :(
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

MechoPuh написа:Jalko che priemate imigratsiata kato biznes...za mene tia beshe reshenie na lichnoto mi nesaglasie s politikata v BG, spokoen i siguren jivot i nai-veche badeshte za semeistvoto mi. Za parite ne sam gledal. Doiddoh s dosta pari, dosta poharchih i oshte poveche mi ostanaha :wink:
Az sam ingener, ne bakalin. Moje i da sam spechelil ujasno mnogo za standartite v rodinata, no ujasno mnogo sam i zagubil. Nemoga da izmervam priatelite v pari, nito parite v priateli...shtom sam oshte tuka sam dovolen. Dori i da sam zagubil poveche otkolkoto sam spechelil izbora si e iztsialo moi...za razlika ot BG, kadeto drugi reshavah vmesto mene i to na bitovo nivo. Nikoga niama da zabravia mutrite i parvite 3 "demokratichni" pravitelstva. :(
Niakoi da ri e kazal,che nie,mechkite mislim ednakvo? : :wave2:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Na konkretni vaprosi otgovariam s lakonichni otgovori.
Za vizi i t.n. poharchih 3000US$. Doidoh v Canada prez liatoto na 2001 s 9000US$. Jivot i zdrave sled 6 meseca, ako ne ostana bez rabota, izlizam na kota 0.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

За приятелите, щом толкова ви липсват, защо не ги докарате?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

ami Мечо,
аз имиграцията я гледам точно като бизнес и печалбарство. и такива ми ти неща като спокоен и сигурен живот, "идваме заради децата си" и тем подобни въобще не ми минават през акъла. тук съм за да трупам пари, защото съм алчен :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

...za mene tia beshe reshenie na lichnoto mi nesaglasie s politikata v BG, spokoen i siguren jivot i nai-veche badeshte za semeistvoto mi
Взе ми думите от устата Мечо.
А Любо-ако искаш иди в "Тим Хортънс"на ъгъла на Юнивърсити и Шербрук и се запознай с жена ми.
За мен-ясно аз съм особен случай.,но да кажем-искам да вземам социал+работа на черно:
За социала както разбирам-няма да мога-имам още пари по сметки,имам 2 недвижими имота в Бг,които се надявам да намалеят наполовина :lol: :lol: жена ми работи-все още!
Оставил съм си името и телефона във всички квартални пицарии уит ноу авеил со фар!Пуснах и две CV-ta ,за позиции където не само съм подходящ,ами и сигурно съм най-добрия кандидат в света-за нощен пазач на корабчета-висше морско образование,6 години служба ВМС-една от тях-капитан на военно корабче,deck officer-със експириънс,отговорник по пожаро-и т.н. по безопасността на луксозен пасажер+малко работа в Канада в шипинг бизнеса+писал съм и двата езика+руски и български естествено! Никакъв резултат...
не че ме кефи идеята да не спя нощем-ама ей така-от любопитство подадох-да ги видя Канадците колко им е ....и не се обаждат!
В мен се заражда подозрението,че като получат апликейшън-гледат името и като е нещо по-трудно за тях-а не Джон Смит да речем-и отиваш на боклука!
така че явно имаш преуспели познати!
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Dimitar Kolev написа:
...za mene tia beshe reshenie na lichnoto mi nesaglasie s politikata v BG, spokoen i siguren jivot i nai-veche badeshte za semeistvoto mi
Взе ми думите от устата Мечо.
А Любо-ако искаш иди в "Тим Хортънс"на ъгъла на Юнивърсити и Шербрук и се запознай с жена ми.
За мен-ясно аз съм особен случай.,но да кажем-искам да вземам социал+работа на черно:
За социала както разбирам-няма да мога-имам още пари по сметки,имам 2 недвижими имота в Бг,които се надявам да намалеят наполовина :lol: :lol: жена ми работи-все още!
Оставил съм си името и телефона във всички квартални пицарии уит ноу авеил со фар!Пуснах и две CV-ta ,за позиции където не само съм подходящ,ами и сигурно съм най-добрия кандидат в света-за нощен пазач на корабчета-висше морско образование,6 години служба ВМС-една от тях-капитан на военно корабче,deck officer-със експириънс,отговорник по пожаро-и т.н. по безопасността на луксозен пасажер+малко работа в Канада в шипинг бизнеса+писал съм и двата езика+руски и български естествено! Никакъв резултат...
не че ме кефи идеята да не спя нощем-ама ей така-от любопитство подадох-да ги видя Канадците колко им е ....и не се обаждат!
В мен се заражда подозрението,че като получат апликейшън-гледат името и като е нещо по-трудно за тях-а не Джон Смит да речем-и отиваш на боклука!
така че явно имаш преуспели познати!
hey Mite
dva saveta - pazi si anonimnostta i tazi na jena si shto gode
za rabotite - napravi si niakolko resumeta za razlichni raboti
za imenata - kato chovek imal vazmojnostta da preglejda stotici resumeta - ima znachenie imeto ti no vse pak se poglejda i experienca
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мда, пази си анонимността, за името, надали е толкова важно, много по-важна е квалификацията, също виж по яхт клубовете, може да търсят търговци и/или капитани за доставки на яхти.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Заключено