Iskam mnenie

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
niki_70
Експерт по жените
Мнения: 218
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 6:06 am
Местоположение: Rivieres-des-Prairies,Qc
Обратна връзка:

Iskam mnenie

Мнение от niki_70 »

Zdraveite,
ot izvestno vreme mi e vleznala muhata za emigratzia .Ne che sme zle v Bg.Az i jena mi vzimame obshto 2500 leva chisto.Imame si sobstveno jilishte.No mi se shte da vidia kak e jivota i navun.Hodil sum v 3 evropeiski durjavi za po 3-4 dni i ne moga da prezenia za tolkova vreme.Pitam se vsushtnost dali anada e stranata.Ta zatova e i vuprosa mi.Kak e standarta v Canada?Na dohod 2500 leva kakav suotvetsva tam.I kak se namira rabota.Govoria frenski i angliiski, a jena mi angliiski.Imame 2 detza.

Blagodarsko za otgovorite.
Последно промяна от niki_70 на Вто Окт 26, 2004 10:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Az oshte ne sam v Kanada , no sled 2 ,3 mesetsa , mislia , che shte moga da ti kaja po neshtichko . Vse pak , 2500 leva , ne sa malko pari . S tiah , az bih jivial kato tsar v Bg i ne mi i bilo hrumnalo da emigriram . Taka ili inache izbora si e tvoi . Kasmet
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Ще живееш като цар ама ако си сам. Като имаш жена и две деца нещата малко се променят. А и винаги има вероятност да загубиш работата си и тогава какво? На улицата с "ОГРОМНАТА" помош от 70-80 лева (нищо, че са ти удържали наистина чудовищни суми всеки месец от заплатата). Или някъде на "добре" платена работа за 300-400 лева (с които едвам ще си позволиш елементарни удобства и то само ако и двамата получавате толкова пари)?
Парите не са всичко, както казват някои, трябва още да се замислиш и за бъдещето. Както своето, тока и на своите деца.
Даже с тези "космически" доходи, дали биха могли да образоват децата си в някой реномиран чуждестранен университет, за да няма после "вашата диплома не важи"?
Аватар
Sven
Мнения: 166
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:57 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Sven »

nibis написа:Az oshte ne sam v Kanada , no sled 2 ,3 mesetsa , mislia , che shte moga da ti kaja po neshtichko . Vse pak , 2500 leva , ne sa malko pari . S tiah , az bih jivial kato tsar v Bg i ne mi i bilo hrumnalo da emigriram . Taka ili inache izbora si e tvoi . Kasmet

...exactly my sort of thoughts!
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Аз в България съм изкарвал доста повече от 2500, решението за
имиграция почти няма нищо общо с парите. От друга страна сега
все още се питам доколко си е заслужавало. След 2-3 години
може и да взимаш тези пари тук, но с тях стандарта на живот едва
ли ще ти е като в БГ. Остава единствено самозаблудата че тавана
е високо и един ден...
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Mdammm...truden vapros..i strogo individualen...

Ako az biah na tvoe miasto shtiah da si zadam slednite vaprosi:

1. Kakvi sa ni shansovete da prodaljavame da poluchavame dobra zaplata v Bg?

2. Gotovi li sme da zapochnem pochti ot nulata v Kanada i shte imame li voliata, nervite i tarpenieto da dokazvame na toz i onzi che ne sme po-loshi ot tiah?

3. Braka ni dostatachno zdrav li e za da izdarji na adskia stress na edna imigratsia?

Sas zdrave!

P.S. Pri otgovor 'poveche ot dobri' na vapros 1 dori ne bih si napravila truda da obmislia otgovorite na 2 i 3... :)
margarita

Мнение от margarita »

V Canada se tqrsiat massajistki, frisiorki, servitiorki, gotvachi, miachi, chistachi, choffiori, dqrvosekachi i v nay-dobria sluchay technizzi (sled poluchen certificat). Pri dobro vladeene na frenski i angliyski i specialnost IT bqrzo moje da namerite rabota v niakoy calling centre, kqdeto kato se obadi niakoy po tel, che ne mu raboti interneta naprimer, vie shte triabva da mu kajete kakvo da pravi, pri zaplashtane okolo 10 $/h. Sled vreme, ako mejduvremenno ne ste zagubili kvalifikaziata si, poneje v IT sectora neshtata se razvivat bqrzo i triabva neprekqsnato da rabotish i usvojavash novostite, za da si na nivo, s kqsmet i vrqzki moje i da si namerite dobra rabota. Shte reshite sam, razbira se. Az s vashata zaplata v Bg i jilishte, ne bih otishla v Canada.
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

LaRue, това е друга тема, тук въпроса е за 2500лв чисти месечно,
според мен има съществена разлика спрямо 1500. Със сегашните
ми виждания и разбирания лично за мен бих избрал България.
Пожелавам му много късмет и успехи на този човек, но дори и с
много късмет едва ли ще успее да стигне това ниво тук дори и
за малко та даже и след много години упорит труд.
Защото 2500 чисти в БГ се равняват на поне 6к чисти тук, което
в повечето случаи е неосъществимо(това прави над 140к заплата).
Максимума на търсенето на IT спецове отдавна отмина.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Мнение от speedy »

yahoo, за съотношението на заплатите сигурно си прав, но човекът казва, че 2500 лв са общо двете заплати на него и жена му. Така, че не става въпрос за една заплата от 140к в Канада, а за сумата от двата дохода. Парите са само едното от нещата, от които зависи решението.

А търсенето на добри специалисти продължава, но е факт, че първите две-три години при така поставените условия стандартът на живот вероятно ще е по-нисък спрямо България. За намирането на добра работа се иска много търсене и късмет.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено