Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от prace »

roumensp написа:
prace написа:В Канада ме беше страх да изляза когато се стъмни. Само с кола. Не пеша.
Не "в Канада", а в Чилиуак. Опитът ти е единствено от едно реднешко село и не можеш да правиш обобщения.
joro написа:
roumensp написа:Това за престъпността НЕ е вярно. В Канада и САЩ има квартали, в които е пренебрежимо ниска и аз живея в такъв. Има и обратното, разбира се. Не се сещам за квартал, място или район в България, на което да св спася от цигани и кокошкарски кражби.
Колко пъти те обраха цигани, докато беше в България?
Обиран съм поне 3 пъти, ама май само едните бяха цигани. Баща ми два пъти са му крали портфейла джебчии в транспорта. Апартамента на наште също е обиран и сега е с метална врата, за да е в крак с останалите. Това в София, в някои малки градчета може и да е по-добре, не знам.

Аз където живея няма къща или блок с решетки, блиндирани врати или 3-метрови дувари, нито пък всяка втора кола има аларма. Когато намеря същата картинка и в България може и да се върна.

ПП
Извращения като санирани блокове и остъклени балкони още повече ме дразнят, както и това че никой не си прави труда да чисти графити от стените, но не е по темата.
Това, че съм живяла в Чилиуак не означава, че не съм работила, ходила по други градове.
Я излез в Съри по тъмно....Или в east hasting street vancouver
Аз отидох на изпит в 7 часа сутринта във Ванкувър и ме беше страх да стоя на тротоара за да отворят вратите на Института.
Каква паплач спи по тротоара сутрин не е истина! А някои са будни и щъпукат и притесняват хората с просене.
Тук в София може и да те обират цигани, но отвличания, изнасилвания и убийствата са много по-малко от Канадски и американски градове.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от joro »

prace написа: Това, че съм живяла в Чилиуак не означава, че не съм работила, ходила по други градове.
Я излез в Съри по тъмно....Или в east hasting street vancouver
Аз отидох на изпит в 7 часа сутринта във Ванкувър и ме беше страх да стоя на тротоара за да отворят вратите на Института.
Каква паплач спи по тротоара сутрин не е истина! А някои са будни и щъпукат и притесняват хората с просене.
Тук в София може и да те обират цигани, но отвличания, изнасилвания и убийствата са много по-малко от Канадски и американски градове.
В София все още не е бъкано със спящи по улиците бездомници като в другите големи европейски и американски градове.
https://www.google.bg/search?q=canada+h ... C0YQsAQIFA"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от prace »

joro написа:
prace написа: Това, че съм живяла в Чилиуак не означава, че не съм работила, ходила по други градове.
Я излез в Съри по тъмно....Или в east hasting street vancouver
Аз отидох на изпит в 7 часа сутринта във Ванкувър и ме беше страх да стоя на тротоара за да отворят вратите на Института.
Каква паплач спи по тротоара сутрин не е истина! А някои са будни и щъпукат и притесняват хората с просене.
Тук в София може и да те обират цигани, но отвличания, изнасилвания и убийствата са много по-малко от Канадски и американски градове.
В София все още не е бъкано със спящи по улиците бездомници като в другите големи европейски и американски градове.
https://www.google.bg/search?q=canada+h ... C0YQsAQIFA"
Просто в БС има толкова зависими от дрогата паплач, че наистина не знаеш какво ще направят за някоя доза. Работила съм в аптека, която раздава и метадон. Там пък какво чака сутрин на улицата, за да си получи дозата....Филм на Хичкок. И стават все повече и повече......
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:

Ами нали роднините и приятелите ти са тая държава бе, Иване ..
Тцъ. Не са роднините и приятелите ми държавата
Един фейсбук храбрец написал: Искам догодина да ви честитя деня на НЕЗАШИШИМОСТТА! Искаш, ама няма, остроумнико! Накъде без Шиши?! Шиши се превръща в наша национална съдба. Еталон, етикет, запазен знак. Той и държавата не спират да ни утешават, че са едно цяло и че това е в реда на нещата и на ползу роду.

„Когато казваме Шиши, разбираме България! Когато казваме България, разбираме Шиши!“
Като в онова паметно стихотворение на съветския стихотворец Маяковски: „Когато казваме Ленин, подразбираме Партията. Когато казваме Партията, подразбираме Ленин!“.

Така се върти колелото на историята в тази част на света, където ветропоказателите непрекъснато сочат на изток. Все нещо трябва да подразбираме, когато всичко е ясно. Едно лице официално прилапва държавата, а шайката зад него споделя част от плячката с помощта на пропаганда и репресии. Това е положението. Едни го наричат съветска власт, други народна власт, трети демокрация според както се извърти задникът на геополитиката.

В крайна сметка обаче все става дума за „мафия“. Не случайно все „мафия, мафия“ скандираме периодично пред Народното събрание още от края на соца до днес. Поскандираме, поскандираме, па спрем и се приберем.

Имаше една епиграма на Трендафил Акациев за 10 ноември, която намирам за непреходна: СПЯХ си в моя мек креват. То пък станало преврат. Тръгвайте, сестри и братя, да отидем на превратя. Става всеки от кревата и отива на преврата. Вика: „Слава на преврата!“ и отново във кревата. Славна дата, светла дата: от кревата – на преврата, от преврата – във кревата.
http://www.bitelevision.com/lyuba-kulez ... lna-sadba/"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от Ivan1007 »

prace написа:
roumensp написа:
prace написа:В Канада ме беше страх да изляза когато се стъмни. Само с кола. Не пеша.
Не "в Канада", а в Чилиуак. Опитът ти е единствено от едно реднешко село и не можеш да правиш обобщения.
joro написа:
roumensp написа:Това за престъпността НЕ е вярно. В Канада и САЩ има квартали, в които е пренебрежимо ниска и аз живея в такъв. Има и обратното, разбира се. Не се сещам за квартал, място или район в България, на което да св спася от цигани и кокошкарски кражби.
Колко пъти те обраха цигани, докато беше в България?
Обиран съм поне 3 пъти, ама май само едните бяха цигани. Баща ми два пъти са му крали портфейла джебчии в транспорта. Апартамента на наште също е обиран и сега е с метална врата, за да е в крак с останалите. Това в София, в някои малки градчета може и да е по-добре, не знам.

Аз където живея няма къща или блок с решетки, блиндирани врати или 3-метрови дувари, нито пък всяка втора кола има аларма. Когато намеря същата картинка и в България може и да се върна.

ПП
Извращения като санирани блокове и остъклени балкони още повече ме дразнят, както и това че никой не си прави труда да чисти графити от стените, но не е по темата.
Това, че съм живяла в Чилиуак не означава, че не съм работила, ходила по други градове.
Я излез в Съри по тъмно....Или в east hasting street vancouver
Аз отидох на изпит в 7 часа сутринта във Ванкувър и ме беше страх да стоя на тротоара за да отворят вратите на Института.
Каква паплач спи по тротоара сутрин не е истина! А някои са будни и щъпукат и притесняват хората с просене.
Тук в София може и да те обират цигани, но отвличания, изнасилвания и убийствата са много по-малко от Канадски и американски градове.
Начи,
Downtown Eastside Vancouver е толкова представителен за Канада, колкото Банишора и Столипиново за България.
Така си мисля де, щото никога не съм замръквал в някое от въпросните цигански гета. Първата ми нощ в Канада обаче прекарах разхождайки се точно в Downtown Vancouver включително Eastside - между 10 вечерта и 5 сутринта. Минах границата и емиграционната процедура по суша с автобус от Сиатъл до Ванкувър, който ме стовари около 9 вечерта на летището откъдето си бях намерил няколко пъти по-евтин билет за полет до Калгари в 7 сутринта.
И реших да прекарам нощта вместо в дремуцане на летището в "Опознай Родината, за да я обикнеш".
Доста странни птици имаше, но никой не ми стори нищо. Аз вероятно съм им изглеждал също доста странно. Опитваха се да ми предлагат наркотици, да просят да ми продадат трансфър за градския транспорт ... и толкоз. Ходих 6 часа по улиците, зяпах витрини до първия автобус обратно до летището.
Години по-късно съм ходил с жена ми и дъщеря ми из района вечер - пак никой нищо не ни стори.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от joro »

:D
Ivan1007 написа:
joro написа:

Ами нали роднините и приятелите ти са тая държава бе, Иване ..
Тцъ. Не са роднините и приятелите ми държавата
Един фейсбук храбрец написал: Искам догодина да ви честитя деня на НЕЗАШИШИМОСТТА! Искаш, ама няма, остроумнико! Накъде без Шиши?! Шиши се превръща в наша национална съдба. Еталон, етикет, запазен знак. Той и държавата не спират да ни утешават, че са едно цяло и че това е в реда на нещата и на ползу роду.

„Когато казваме Шиши, разбираме България! Когато казваме България, разбираме Шиши!“
Като в онова паметно стихотворение на съветския стихотворец Маяковски: „Когато казваме Ленин, подразбираме Партията. Когато казваме Партията, подразбираме Ленин!“.

Така се върти колелото на историята в тази част на света, където ветропоказателите непрекъснато сочат на изток. Все нещо трябва да подразбираме, когато всичко е ясно. Едно лице официално прилапва държавата, а шайката зад него споделя част от плячката с помощта на пропаганда и репресии. Това е положението. Едни го наричат съветска власт, други народна власт, трети демокрация според както се извърти задникът на геополитиката.

В крайна сметка обаче все става дума за „мафия“. Не случайно все „мафия, мафия“ скандираме периодично пред Народното събрание още от края на соца до днес. Поскандираме, поскандираме, па спрем и се приберем.

Имаше една епиграма на Трендафил Акациев за 10 ноември, която намирам за непреходна: СПЯХ си в моя мек креват. То пък станало преврат. Тръгвайте, сестри и братя, да отидем на превратя. Става всеки от кревата и отива на преврата. Вика: „Слава на преврата!“ и отново във кревата. Славна дата, светла дата: от кревата – на преврата, от преврата – във кревата.
http://www.bitelevision.com/lyuba-kulez ... lna-sadba/"
Чети простотиите във Фейсбук, човек да станеш. Докога бе Иване, сериозен и образован човек като теб ще чете само жълтите клюкарници?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от Ivan1007 »

Кви фейсбуци и кви жълти клюкарници те гонят ве Йорко?
:D
То вврно, че 99% от медиите в България са жълти, но това е друга тема.

Това обаче е много точно

Когато казваме Шиши, разбираме България! Когато казваме България, разбираме Шиши!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от optics »

Това съм го разправял и преди. В Кингстън си карах колело до работа и обратно. Често се прибирах към и след 10 вечерта. Беше една снежна зимна нощ когато си карах пак колелото. В пуста уличка, жена носеща куфар (кой знае от къде се прибираше и тя) ме погледна и поздрави. Това никога, повтарям никога не ми се е случвало в България нито по соц време, нито след това.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Кви фейсбуци и кви жълти клюкарници те гонят ве Йорко?
:D
То вврно, че 99% от медиите в България са жълти, но това е друга тема.

Това обаче е много точно

Когато казваме Шиши, разбираме България! Когато казваме България, разбираме Шиши!
Краставите магарета и изтрещялите хейтъри през девет планини се надушват. Това си е твой избор- да си в групата на изтрещялите.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от ablood »

:)
Последно промяна от ablood на Вто Сеп 26, 2017 6:48 am, променено общо 2 пъти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от roumensp »

prace написа:
roumensp написа:
prace написа:В Канада ме беше страх да изляза когато се стъмни. Само с кола. Не пеша.
Не "в Канада", а в Чилиуак. Опитът ти е единствено от едно реднешко село и не можеш да правиш обобщения.
joro написа:
roumensp написа:Това за престъпността НЕ е вярно. В Канада и САЩ има квартали, в които е пренебрежимо ниска и аз живея в такъв. Има и обратното, разбира се. Не се сещам за квартал, място или район в България, на което да св спася от цигани и кокошкарски кражби.
Колко пъти те обраха цигани, докато беше в България?
Обиран съм поне 3 пъти, ама май само едните бяха цигани. Баща ми два пъти са му крали портфейла джебчии в транспорта. Апартамента на наште също е обиран и сега е с метална врата, за да е в крак с останалите. Това в София, в някои малки градчета може и да е по-добре, не знам.

Аз където живея няма къща или блок с решетки, блиндирани врати или 3-метрови дувари, нито пък всяка втора кола има аларма. Когато намеря същата картинка и в България може и да се върна.

ПП
Извращения като санирани блокове и остъклени балкони още повече ме дразнят, както и това че никой не си прави труда да чисти графити от стените, но не е по темата.
Това, че съм живяла в Чилиуак не означава, че не съм работила, ходила по други градове.
Я излез в Съри по тъмно....Или в east hasting street vancouver
Аз отидох на изпит в 7 часа сутринта във Ванкувър и ме беше страх да стоя на тротоара за да отворят вратите на Института.
Каква паплач спи по тротоара сутрин не е истина! А някои са будни и щъпукат и притесняват хората с просене.
Тук в София може и да те обират цигани, но отвличания, изнасилвания и убийствата са много по-малко от Канадски и американски градове.
Там където искам да излизам и излизам по тъмно живея от 12 години. В София съм живял 33. Нямам никаква необходимост други да ми обясняват къде как съм живял или живея.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от roumensp »

joro написа:Освен това можеш да си продадеш колибата в Канада за 150 000 долара и да си купиш къща за 20 000 долара в Каварна
Освен това мога да си продам колибата в Канада, с парите да взема таунхаус в същия район и кондо в Хонолулу където да си карам зимата, а Каварна да я оставя за теб. :D
Ако исках къща в Каварна нямаше нужда да си губя времето в Канада.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от Павел »

Кой е тоя Рокфелер, не беше ли РокЪфелър?

Тва българите с перфектен английски (сите сте такива :) ), "e"-то за нищо го немате :)
Ама така е, като от рокъ минахте на чалга, благодарение на учиндолския културен трегер и димитровградския културолог
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от joro »

Павел написа:Кой е тоя Рокфелер, не беше ли РокЪфелър?

Тва българите с перфектен английски (сите сте такива :) ), "e"-то за нищо го немате :)
Ама така е, като от рокъ минахте на чалга, благодарение на учиндолския културен трегер и димитровградския културолог
И Вашингтон беше Уошингтън, карай да върви.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Президентът ще прави регистър на българите в чужбина

Мнение от speedy »

Павел написа:Кой е тоя Рокфелер, не беше ли РокЪфелър?

Тва българите с перфектен английски (сите сте такива :) ), "e"-то за нищо го немате :)
Ама така е, като от рокъ минахте на чалга, благодарение на учиндолския културен трегер и димитровградския културолог
В България му викат Рокфелер открай време. Аз не бих им правил забележка, докато английско-говорящите продължават да казават на България - Балгерия, да карат Волксуагън и да пият бира в Прааг.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор