Български простотии.

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

joro написа:Това го давам само като пример, не знам има ли тролеи в Стара Загора
Има и то отдавна, което лично мене ме дразни (жици в небето).

Който иска да види широки улици с малко коли и големи дървета хвърлящи сянка над цялата улица - да посети Летбридж, забутано градче в Албърта, с хубав университет. Освен университета почти няма какво да се види с няколко изключения едно от които е "японската градинка". И разбира се широките тихи улици с дървета.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български простотии.

Мнение от ivandaman »

joro написа: И в София е така..
Ами от това което аз видях преди месец НЕ Е така.. За метрото си купуваш билет/карта ог гишето (мисля че Оптикс вече го дискутира надълго и широко) за автобуса/тролея си купих/ме билети от една будка и трябваше да ги перфорираме вътре както си беше едно време.
Хората се качват/слизат от всички врати така че няма как шофьора да е натоварен с подобна функция
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
ivandaman написа:
И в Плевен е така.
От една страна е добре че не няма смисъл да се шашкаш от къде да купиш билет от друга е тъпотия защото плащаш на човек заплата да продава билети.
.
Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.
Плащам му част от заплатата. Много по-малка откилкото ако продава само в един автобус.
Йорко, при теб писането много изпреварва мисленето :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Български простотии.

Мнение от Ivan1007 »

ivandaman написа:
joro написа: И в София е така..
Ами от това което аз видях преди месец НЕ Е така.. За метрото си купуваш билет/карта ог гишето (мисля че Оптикс вече го дискутира надълго и широко) за автобуса/тролея си купих/ме билети от една будка и трябваше да ги перфорираме вътре както си беше едно време.
Хората се качват/слизат от всички врати така че няма как шофьора да е натоварен с подобна функция
В София може да си купиш билет от шофьора доколкото си спомням с точно приготвена сума (не връща ресто) .
В Калгари се качваш само от предната врата и си показваш картата на шофьора, пускаш си предварително закупен билет в прозрачна кутия или пускаш пари в нея (не връща ресто) . В последните два случая ако ще продължаваш с друг автобус или трамвай си искаш transfer валиден за 90 мин. По спомени във Ванкувър е също така.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Български простотии.

Мнение от MrGeek »

joro написа:Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.
Защо във века на технологиите, билета трябва да ти го продава жив човек, на който да му плащаш заплата? :fubar:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Български простотии.

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
joro написа:Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.
Защо във века на технологиите, билета трябва да ти го продава жив човек, на който да му плащаш заплата? :fubar:
Защото гац и този човек храни къща, ако всичко се правеше от компютъра какво щяха да работят хората бе гац :D :rofl: :lol:

от тези виртуални говорилни, направо сте изтрещели и напълно забравили за реалният живот !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Български простотии.

Мнение от miteto »

MrGeek написа:
joro написа:Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.
Защо във века на технологиите, билета трябва да ти го продава жив човек, на който да му плащаш заплата? :fubar:
Питай ги тия от TTC, където не просто са живи station collectors, ами могат да взимат по $100,000 заплата след достатъчно стаж :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Български простотии.

Мнение от ivandaman »

Ivan1007 написа: По спомени във Ванкувър е също така.
Във Ванкувър доста поомазаха нещата но то е за темата "КанаТски ПростотиЙ" ..

Ако си купиш билет за метрото (в метрото) (ака Скайтрейн) може да се прехвърлиш на автобус в рамките на 90 мин но ако си купиш билет първо в Автобус трябва след това да си купиш нов билет за метрото/скайтрейн

Това е така защото въведоха една "Автоматична" система която уж щеше да струва 30-40 милион а отдавна нахвърли 200 (and counting) и билетите от автобуса не са compatible със новата (compass) система на скайтрейна..

БТВ Китайците още на втората седмица намериха некъв app с който си влизат и излизат без да плащат..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Български простотии.

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
Ivan1007 написа: По спомени във Ванкувър е също така.
Във Ванкувър доста поомазаха нещата но то е за темата "КанаТски ПростотиЙ" ..

Ако си купиш билет за метрото (в метрото) (ака Скайтрейн) може да се прехвърлиш на автобус в рамките на 90 мин но ако си купиш билет първо в Автобус трябва след това да си купиш нов билет за метрото/скайтрейн

Това е така защото въведоха една "Автоматична" система която уж щеше да струва 30-40 милион а отдавна нахвърли 200 (and counting) и билетите от автобуса не са compatible със новата (compass) система на скайтрейна..

БТВ Китайците още на втората седмица намериха некъв app с който си влизат и излизат без да плащат..
С новата система вече можеш да се качваш на автобуса не само от предната врата.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Български простотии.

Мнение от Павел »

optics написа:Зависи от града.
В Стара Загора примерно въобще не си купуваш билет от будка. Влизаш си в рейса и се возиш. По някое време контрольоро-продавачката идва. Ти й показваш карта ако имаш. Ако нямаш тя вади билет и ти го продава.

А цената на билета същата ли е като от бутка или с прибавена глоба, щото ако е същата кой ще е луд да си купува билет предварително?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Павел написа:
optics написа:Зависи от града.
В Стара Загора примерно въобще не си купуваш билет от будка. Влизаш си в рейса и се возиш. По някое време контрольоро-продавачката идва. Ти й показваш карта ако имаш. Ако нямаш тя вади билет и ти го продава.

А цената на билета същата ли е като от бутка или с прибавена глоба, щото ако е същата кой ще е луд да си купува билет предварително?
Е ква глоба, то си е бай-дизайн. Не знам дали въобще ги има по будките, щото ми казаха - качваш се направо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

Павел написа:С новата система вече можеш да се качваш на автобуса не само от предната врата.
Не знам нито новата нито старата системи, защото никога не съм ползвал градски транспорт, но знам че от 2 седмици детето има магнитна карта (Compass Card), която важи за всичко и си я ричарджваш онлайн, което ми изглежда максимално удобно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Български простотии.

Мнение от optics »

Тия хартиени карти са всъщност с RF антена и микрочип вътре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Български простотии.

Мнение от roumensp »

optics написа:Тия хартиени карти са всъщност с RF антена и микрочип вътре.
Прав си, не са магнитни, а безконтактни.
Трябва да направят да можеш да си ги вкарваш в телефона подобно на кредитните карти в Apple Pay и Android Pay. Ама едва ли ще стане скоро.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Български простотии.

Мнение от joro »

MrGeek написа:
joro написа:Когато си купуваш билет от някоя будка също плащаш заплата на тоя, дето ти продава билета.
Защо във века на технологиите, билета трябва да ти го продава жив човек, на който да му плащаш заплата? :fubar:
И в София има апарати за продажба на билети- на спирките на трамваите и метрото, както и в самите трамваи. Има възрастни хора и хора от малцинствата, които не могат да се оправят с тия апарати и предпочитат да си купуват от будките.
И в Прага и Берлин е така- можеш да си купиш билет и от уличен автомат, и от жив човек от будката.
Не може да сравнявате малки градчета като Стара Загора и Плевен с градове с милиони жители като Монтреал, Торонто. Отидете в дълбоката провинция в Канада, да видите как е там.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор