Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

Муха, падаш ми в очите!
Намерил с кой да има общи познати! :rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
agent Ozo
Мнения: 9783
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:
speedy написа: Интересно обаче зашо след 10 години на тръстиката имаме нужда да се връщаме обратно ? Ей това е трудно разбираемо за мен лично. От друга страна аз не съм критерий, защото самия аз не съм в Канада, но това е по независещи от мен причини. :)
Ама се чудиш защо пък за други е трудно разбираемо как може да напуснеш разработен бизнес в България за да дойдеш на тръстиката в Канада.
То е ясно, че до разбиренето опира въпроса. И като си наясно с това, да не си позволяваш да бъдеш съдник. Да плюеш, критикуваш и отричаш избора на другия. При това, опитвайки се и да го залееш с мръсотия с недоказани обвинения.

Танграта, батката, прасето и много други са решили да се върнат и са го направили. Техен избор.
Не приемам за правилно както опитите да им се докаже, че са лузъри задето са напуснали обетованата земя, така и опитите да се изкара, че оставащите в Канада са глупаци и загубеняци.

Но сравняването на цени и други неща от живота в двете държави намирам за полезно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Муха, падаш ми в очите!
Намерил с кой да има общи познати! :rofl:
мани, мани, живели са в Монреал, там какви цигании са правили имигрантето направо не ми се говори ! :D

иначе и аз мога да изкарам фактури от моите наематели които са досущ като твоите, ама в тези месеци са си живели в чужбина защото са студенти и апартаментите се намират в Пловдив, отоплявани със инверторни климатици "Тошиба" и "Дайкин"
Последно промяна от myhata II на Пет Мар 17, 2017 10:15 am, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
pumpy написа:
speedy написа:Значи решението е ясно. Който иска да не плаща много за ток/отопление просто трябва да си купи или наеме апартамент в нова сграда и да си сложи такъв климатик.
Супер решение.....само дето минава през 10 години гурбет на тръстиката. За справка питайте батката и Танграта или някой от многото изпразнили кредитни линии и карти и замъкнали обратно в България контейнерите с мебели и коли. Тя имиграцията, грешка гурбета НИКОГА не е по финансови причини, но не се пропуска да се отнесе, колкото се може повече от тръстиката обратно в рая :)
Интересно обаче зашо след 10 години на тръстиката имаме нужда да се връщаме обратно ? Ей това е трудно разбираемо за мен лично. От друга страна аз не съм критерий, защото самия аз не съм в Канада, но това е по независещи от мен причини. :)

ПС: да сме наясно, не твърдя, че батката и/или Танграта са завлекли, който и да било в Канада, но познавам "хора", които са го правили. За да сме честни и аз съм си го мислил, както съм си мислил и да цоциал при пристигането ми в Кебек преди дузина години, но до сега съм намирал други начини да продължа напред...
:rofl: :lol:

ние сега ти повярвахме ! :rofl:
:clap: :clap: :clap: :clap:

Пумпъл, искаш сега ли да те опровергая, имаме общи познати ! ;) :lol:
Вероятността с теб да имаме общи познати е много малка, но аз съм ти свикнал на помията и не ме притеснява. Казвал съм го много пъти: когато гугълваш Dr. Pumpalov DDS, можеш да научиш много повече за мен, отколкото ако направиш същия опит с мухата 2. Освен това не разбирам какво точно ще опровергаваш в горния пост: че Канада не е тръстика (батката), не живея в Монреал, или че хората не отнасят контейнери и фалити обратно в България ? Или че съм бил на цоциал ? Опровергавай майна, не ми пречиш.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от klisurov »

agent Ozo написа:
roumensp написа:... Нямал съм и нямам какъвто и да е шанс да постъпя на служба, било като офицер, сержант или редник, в канадската армия. :(
Що бе, аз подадох док на 14 януари 2016, а на 15 март 2017 получих писмо, че ще ме викат на интервю :D
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9783
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

Щото не отговарям на медицинските и възрастови изисквания, Клисуров. Никоя армия не наема стари и болни хора.
Уморените коне ги убиват, нали? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
roumensp написа: Инжнерите също не учат, освен ако не искат да се лицензират, но дали веднага ще почнат по специалността си си е късмет и зависи от това къде си, много ясно че инженер като Иван трудно ще намери подходяща работа в Онтарио (примерно).
Ама инжинер от България, който няма лиценз за такъв в Канада и работи на по-ниска позиция или дори като общ работник но в същата сфера, брои ли се за работа по специалността? А аз мислех, че не го броите.
Личи си, че не ги отбираш много тия работи. В доста случаи разликата е единствено в това, че тоя с лиценза може да подписва документи, които другият няма право. А жена ми твърди, че знае за хора, които са били уволнени като са взели лиценз, за да не им плащат повече евентуално ... съвсем сериозно. :D В някои области обаче (като тая на жена ми) не дават да отвориш собствена фирма, ако го нямаш.
Я са ме открехни ти колко български инженера познаваш дето са в Канада поне от няколко години и работят като общи работници ? Аз познавам само един такъв, но първо не е българин и второ няма и ден стаж по специалността, защото наскоро завърши ... и освен това не е имигрирал като skilled worker, а беше спонсориран от жена си. :D
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

За Онтарио специално, ето едно проучване от OSPE:
https://www.ospe.on.ca/public/documents ... market.pdf"

Има доста различни и полезни данни, но прави впечатление следния абзац по отношение на инженерите завършили извън Канада:
Additionally, those who obtain their engineering degrees outside Canada faced, and
continue to face, a troubling situation when it comes to employment. There was much
greater underemployment in this group than among those whose degrees were from
Canada. If we assume that individuals with degrees from outside Canada are immigrants
and internationally trained engineers (ITEs), just over 20 per cent actually worked as
engineers or engineering managers
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Това е сметката за тока на един от моите наематели, за 2та най-студени месеца от годината.
Отоплението е на ток.

Аз мислех, че ще сканираш фактурата за 5лв вода. Колко квадрата е този апартамент, има значение дали това е сметка за 35кв.м. жилищна площ или 70 кв.м.?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

miteto написа:За Онтарио специално, ето едно проучване от OSPE:
https://www.ospe.on.ca/public/documents ... market.pdf"

Има доста различни и полезни данни, но прави впечатление следния абзац по отношение на инженерите завършили извън Канада:
Additionally, those who obtain their engineering degrees outside Canada faced, and
continue to face, a troubling situation when it comes to employment. There was much
greater underemployment in this group than among those whose degrees were from
Canada. If we assume that individuals with degrees from outside Canada are immigrants
and internationally trained engineers (ITEs), just over 20 per cent actually worked as
engineers or engineering managers
Относно тия 20% имам подозрението че става дума за лицензирани ... в БК имаш право да се пишеш като Land Surveyor (геодезист по нашенски) единствено ако си лицензиран (и не забравяш да си плащаш членския внос). Не дават да се наречеш "инженер", ако не си лицензиран, независимо какво работиш и къде си завършил, никой не завършва в Канада като "инженер". Това разбира се не важи за софтуерен такъв, в ИТ можеш да се наречеш каквото ти е кеф, стига да го работиш. :D
Последно промяна от roumensp на Пет Мар 17, 2017 12:18 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9783
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа:
agent Ozo написа: Личи си, че не ги отбираш много тия работи. В доста случаи разликата е единствено в това, че тоя с лиценза може да подписва документи, които другият няма право. А жена ми твърди, че знае за хора, които са били уволнени като са взели лиценз, за да не им плащат повече евентуално ... съвсем сериозно. :D В някои области обаче (като тая на жена ми) не дават да отвориш собствена фирма, ако го нямаш.
Я са ме открехни ти колко български инженера познаваш дето са в Канада поне от няколко години и работят като общи работници ? Аз познавам само един такъв, но първо не е българин и второ няма и ден стаж по специалността, защото наскоро завърши ... и освен това не е имигрирал като skilled worker, а беше спонсориран от жена си. :D
Личи си, че правиш прибързани и грешни изводи поради прекомерно самочувствие. :)
Въпросът ми беше за разбирането и лично влагания смисъл във фразата "работи по специалността си в Канада". Относно това какви са официалните права, функциите и отговорностите на един инжинер в Канада си има сайтове на ордери и един куп регламентиращи документи. Няма защо да чакам ти да ми обясняваш кое и как е.

Разбрах какво е твоето мнение. Ти си от онези, които смятат, че не личният печат на инжинера го прави инжинер, а спецификата на работата му. И дори и да не бъде титулуван за инжинер и признат от дадения ордер, един български инжинер може да се каже, че работи по специалността си в Канада. Стига да е в същата област и да има сходни функции както тези, които е изпълнявал в България. Това е и мнението на Иван1007.
Добре. Това обаче, няма как да промени факта, че никой не е инженер в Канада и нито има правото да се нарича така, нито пък да изпълнява предвидените и контролирани от съответния ордер функции, ако не признат от и приет за член на този ордер. Точка.

А в понятието "общ работник" също влагаме различен смисъл. Ти май го приемаш като "чистач" или "товарач" т.е. помощен персонал, а аз имам предвид служител от основния изпълнителски персонал в една фирма, за разлика от ръководния и административен персонал.

Пък инжинери от България, които не са инжинери в Канада познавам доста. :)
Последно промяна от agent Ozo на Пет Мар 17, 2017 12:18 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от miteto »

roumensp написа:
miteto написа:За Онтарио специално, ето едно проучване от OSPE:
https://www.ospe.on.ca/public/documents ... market.pdf"

Има доста различни и полезни данни, но прави впечатление следния абзац по отношение на инженерите завършили извън Канада:
Additionally, those who obtain their engineering degrees outside Canada faced, and
continue to face, a troubling situation when it comes to employment. There was much
greater underemployment in this group than among those whose degrees were from
Canada. If we assume that individuals with degrees from outside Canada are immigrants
and internationally trained engineers (ITEs), just over 20 per cent actually worked as
engineers or engineering managers
Относно тия 20% имам подозрението че става дума за лицензирани ... в БК имаш право да се пишеш като Land Surveyor (геодезист по нашенски) единствено ако си лицензиран (и не забравяш да си плащаш членския внос). Не дават да се наречеш "инженер", ако не си лицензиран, независимо какво работиш и къде си завършил. Това разбира се не важи за софтуерен такъв.
Да и аз предполагам че става въпрос за лицензирани. Но ако не се лъжа, на не-лицензирани, т.е. на техници 6 цифрени заплати извън oil-sands май не дават...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
miteto написа:За Онтарио специално, ето едно проучване от OSPE:
https://www.ospe.on.ca/public/documents ... market.pdf"

Има доста различни и полезни данни, но прави впечатление следния абзац по отношение на инженерите завършили извън Канада:
Additionally, those who obtain their engineering degrees outside Canada faced, and
continue to face, a troubling situation when it comes to employment. There was much
greater underemployment in this group than among those whose degrees were from
Canada. If we assume that individuals with degrees from outside Canada are immigrants
and internationally trained engineers (ITEs), just over 20 per cent actually worked as
engineers or engineering managers
Относно тия 20% имам подозрението че става дума за лицензирани ... в БК имаш право да се пишеш като Land Surveyor (геодезист по нашенски) единствено ако си лицензиран (и не забравяш да си плащаш членския внос). Не дават да се наречеш "инженер", ако не си лицензиран, независимо какво работиш и къде си завършил, никой не завършва в Канада като "инженер". Това разбира се не важи за софтуерен такъв, в ИТ можеш да се наречеш каквото ти е кеф, стига да го работиш. :D
начи ти и гац направо на черешата, без дипломи , баси нерегулираната държава :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от myhata II »

tonny написа:Мух, какъв беше твоя път към реализацията? :lol: :drinks:
Опа, братчет , сега ти скивах съобщението,

така хубаво се реализирах , че почти през ден съм на софри
, Та чак даже нямам време да скивам форума и кой колко е излъгал :lol: :rofl: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:Разбрах какво е твоето мнение. Ти си от онези, които смятат, че не личният печат на инжинера го прави инжинер, а спецификата на работата му. И дори и да не бъде титулуван за инжинер и признат от дадения ордер, един български инжинер може да се каже, че работи по специалността си в Канада. Стига да е в същата област и да има сходни функции както тези, които е изпълнявал в България. Това е и мнението на Иван1007.
Да, това е моето мнение. Има и доста канадци, които завършват тукашен университет, но никога не придобиват титлата "professional engineer", което обаче не им пречи да работят по специалността си и да изкарват горе-долу колкото лицензираните. Аз дори познавам такава българска архитектка във Ванкувър, не ми е много ясно как се води за архитект на строеж без лиценз, но е факт (жена ми е работила с нея и се е водила като архитект).
Публикувай отговор