СЕТА вече действа

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕТА вече действа

Мнение от pumpy »

prace написа:
Абе Индипендънт , вие в Канада данъци не плащате ли? Как я сметна тая заплата? На черно ли?
Аз взимах $27 на час и след много данъци, и прочее, плюс втора пенсия и т.н ми оставаха 1380 байуикли...
Интересна математика ?
Аз няма да коментирам моята заплата, но онзи ден правих Т4 на персонала си, та малко ФАКТИ и то за БК:
- Денталния ми хигиенист е платена 72к на година, със бонуса за миналата година са станали 78к.
- Удържал съм й 15300 данъци, 955 ИАй и 2544 КПП - общо 18800
- Това я поставя в данъчна ставка от 24%

В задачата се пита как прасето при годишна заплата от 27*2080 = 56160 е в данъчна ставка от 70% ( да не говорим, че такава в Канада, както и в БК НЯМА)

Ето това горното са ФАКТИТЕ на успешно завърналите се в България, които час по час ни обясняват какви сме тъпанари, че живеем сред талашит, наркомани и не знам си какво още. Не само това, ама и компанията на циганите в София е за предпочитане. Който има глава на раменете си да си прави сам сметката....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: СЕТА вече действа

Мнение от the_coach »

joro написа:
mwanza написа:В махалата такситата са ливанци (поне така ми се струва).
Чистенето на снега в Монреа се прави от Коза Ностра (както и оправянето на пътищата и всички държавни дебели поръчки) и това е публична тайна. И затова там са едни други хора.

Жоро, незнам на коя планета е Банско, но можеш да опиташ да кандидатсваш за местна държавна поръчка, и местните които са в бизнеса веднага ще ти обяснят, че нее много здравословно да го правиш. В Америка е същото. На хартия инак всичко е ок, да съгласен съм.


Жоро и още, 16 на час (дори и 18) в днешно време означава мизерия. МИЗЕРИЯ. ОК?


Ай, живи и здрави и не ни обяснявай кое как и как можело и тн тук. Нали?
Горката Коза Ностра в Канада :( В България мафията се занимава с много по-печеливши дейности.
Йоро, наистина си много наивен. Какво по-хубаво от това да ти влизат пари директно от данъкоплтеца.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Kan_Tangra »

klisurov написа:
Kan_Tangra написа:... Хмм, в Монреал всичките са от Хаити.
Познавам двама таксиметрови шофьори българи, които не са от Хаити.
Е, ти сигурно познаваш всичките българи, които са таксиметрови шофьори.
Много ясно, че тук там има и други цветове.
Дъъъ!
Разгроми ми твърдението!
Аз пък си бях помислил, че буквално ВСИЧКИТЕ са от Хаити!
Сериозно!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: СЕТА вече действа

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
prace написа:
Абе Индипендънт , вие в Канада данъци не плащате ли? Как я сметна тая заплата? На черно ли?
Аз взимах $27 на час и след много данъци, и прочее, плюс втора пенсия и т.н ми оставаха 1380 байуикли...
Интересна математика ?
Аз няма да коментирам моята заплата, но онзи ден правих Т4 на персонала си, та малко ФАКТИ и то за БК:
- Денталния ми хигиенист е платена 72к на година, със бонуса за миналата година са станали 78к.
- Удържал съм й 15300 данъци, 955 ИАй и 2544 КПП - общо 18800
- Това я поставя в данъчна ставка от 24%

В задачата се пита как прасето при годишна заплата от 27*2080 = 56160 е в данъчна ставка от 70% ( да не говорим, че такава в Канада, както и в БК НЯМА)

Ето това горното са ФАКТИТЕ на успешно завърналите се в България, които час по час ни обясняват какви сме тъпанари, че живеем сред талашит, наркомани и не знам си какво още. Не само това, ама и компанията на циганите в София е за предпочитане. Който има глава на раменете си да си прави сам сметката....
Сериозно ли 70к бруто и е заплатата, ве империалист такъв!
Аз си мислех, че всички в Канада работите за по 200к
Особено пък в твоя бизнес!
:rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

fighter написа: Йоро, наистина си много наивен. Какво по-хубаво от това да ти влизат пари директно от данъкоплтеца.
Ти да не си политик?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:
klisurov написа:
Kan_Tangra написа:... Хмм, в Монреал всичките са от Хаити.
Познавам двама таксиметрови шофьори българи, които не са от Хаити.
Е, ти сигурно познаваш всичките българи, които са таксиметрови шофьори.
Много ясно, че тук там има и други цветове.
Дъъъ!
Разгроми ми твърдението!
Аз пък си бях помислил, че буквално ВСИЧКИТЕ са от Хаити!
Сериозно!
:D
А сега съвсем сериозно за моя късмет: при единствената ми визита в Монреал (3-4 дена) се возих точно един път на такси и взех, че нацелих именно българин.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

pumpy написа:
prace написа:
Абе Индипендънт , вие в Канада данъци не плащате ли? Как я сметна тая заплата? На черно ли?
Аз взимах $27 на час и след много данъци, и прочее, плюс втора пенсия и т.н ми оставаха 1380 байуикли...
Интересна математика ?
Аз няма да коментирам моята заплата, но онзи ден правих Т4 на персонала си, та малко ФАКТИ и то за БК:
- Денталния ми хигиенист е платена 72к на година, със бонуса за миналата година са станали 78к.
- Удържал съм й 15300 данъци, 955 ИАй и 2544 КПП - общо 18800
- Това я поставя в данъчна ставка от 24%

В задачата се пита как прасето при годишна заплата от 27*2080 = 56160 е в данъчна ставка от 70% ( да не говорим, че такава в Канада, както и в БК НЯМА)

Ето това горното са ФАКТИТЕ на успешно завърналите се в България, които час по час ни обясняват какви сме тъпанари, че живеем сред талашит, наркомани и не знам си какво още. Не само това, ама и компанията на циганите в София е за предпочитане. Който има глава на раменете си да си прави сам сметката....
Пумпи, ами тя и твоята математика е доста интересна. "1380 байуикли" е 35880 годишно. 56160 - 3500 (CPP+EI) = 52660. Оттук до 35880 са 32% удръжани за данък доход + пенсионен план + удръжки за бенефити. Ти откъде изкара 70% данъчна ставка? Даже още по-интересно, ако е била на 7.5 работен ден, тогава 27 * 1950 = 52650. 52650 - 3500 (CPP+EI) = 49150. Оттук до 35880 са 27% удържани за данък доход + пенсионен план + удръжки за бенефити. Отделно ако е била в юниън, всеки пейчек се удържа членска вноска, която е учудващо дебела. Имай предвид че в зависимост от компанията и плана, удръжките за пенсионен план може да са между 3%-10%. Естествено, тези пари не отиват в държавната хазна ами в нейното RRSP или pension plan, но просто не ги вижда в банката като влезе заплатата.
Независимо от това, не виждам как я изчисли тази 70% данъчна ставка?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

Мите, тия за RRSP се дават доброволно, не съм чул някой да те задължава да внасяш.
От друга страна, ако тръгнеш да добавяш и GST / PST / HST, property tax, carbon tax, MSP (only in BC) и т.н. наистина излиза, че ти прибират половината пари за такси. Яко социализъм на балалатума, както би казал михата ... :D
Истината е да си собствена фирма, като аблъда, и да пробутваш колкото се може повече неща като разходи.
Последно промяна от roumensp на Пет Мар 03, 2017 11:55 am, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕТА вече действа

Мнение от pumpy »

Признавам си, изобщо не разбрах какво ще да е "байуикли", докато не го прочетош за пореден път в поста на митето. Аз плащам на персонала си на месечна база ( винаги същия аванс и изравняваща заплата), затова съм отвикнал от "байуикли чекове" :$
Ок, намаляваме 70% наполовина и пак са повече от тези на хигиениста ми, което за по-малка заплата е странно.

От друга страна ако работим по 35 часа на седмица и/или плащаме на профсъюз и/или внасяме в РРСП и/или правим кактото и да е, което няма нищо общо с данъците и осигуровките в Канада, то това е съвсем РАЗЛИЧЕН въпрос. Аз съм работил с профсъюз, тогава има обаче бенефити, платени болнични, и т.н. но ние и за това не говорим.

И на мен хотела, колата и пътуването са ми служебни, но това не значи, че не излизат от моя джоб, просто защото и компанията е моя. Говорим за реалностти или за счетоводни похвати ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: СЕТА вече действа

Мнение от pumpy »

roumensp написа:Мите, тия за RRSP се дават доброволно, не съм чул някой да те задължава да внасяш.
От друга страна, ако тръгнеш да добавяш и GST / PST / HST, property tax, carbon tax, MSP (only in BC) и т.н. наистина излиза, че ти прибират половината пари за такси. Яко социализъм на балалатума, както би казал михата ... :D
Доколкото си спомням ДДС в българия е поне 18%, това е почти двойно от GST / PST / HST;
MSP (only in BC), но и в Бг здравеопазването не е базирано на официланите 8% здравна вноска, а има яко кинти над и под масата;
Нашите "бунгала тук" имат по-висока стойност и съответно по-голям данък, но все още не разбирам как 700 кинта на чистач в София е по-добре от тракториста в Прериите ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: СЕТА вече действа

Мнение от miteto »

roumensp написа:Мите, тия за RRSP се дават доброволно, не съм чул някой да те задължава да внасяш.
От друга страна, ако тръгнеш да добавяш и GST / PST / HST, property tax, carbon tax, MSP (only in BC) и т.н. наистина излиза, че ти прибират половината пари за такси. Яко социализъм на балалатума, както би казал михата ... :D
Истината е да си собствена фирма, като аблъда, и да пробутваш колкото се може повече неща като разходи.
Не съм сигурен, че ако е работила в медицинската сфера, пенсионния план (и членските вноски за юниън примерно) са доброволни. За учителите мисля е същото. Техните пенсионни планове са малко по-различни от "нормалното" RRSP.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Признавам си, изобщо не разбрах какво ще да е "байуикли", докато не го прочетош за пореден път в поста на митето. Аз плащам на персонала си на месечна база ( винаги същия аванс и изравняваща заплата), затова съм отвикнал от "байуикли чекове" :$
Аз пък за пръв път чувам за някой в Северна Америка, на който му плащат месечна заплата, съвсем сериозно.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
roumensp написа:Мите, тия за RRSP се дават доброволно, не съм чул някой да те задължава да внасяш.
От друга страна, ако тръгнеш да добавяш и GST / PST / HST, property tax, carbon tax, MSP (only in BC) и т.н. наистина излиза, че ти прибират половината пари за такси. Яко социализъм на балалатума, както би казал михата ... :D
Доколкото си спомням ДДС в българия е поне 18%, това е почти двойно от GST / PST / HST;
MSP (only in BC), но и в Бг здравеопазването не е базирано на официланите 8% здравна вноска, а има яко кинти над и под масата;
Нашите "бунгала тук" имат по-висока стойност и съответно по-голям данък, но все още не разбирам как 700 кинта на чистач в София е по-добре от тракториста в Прериите ?
Да ама 10% flat rate ? Предполагам знаеш, че при доходи като твоя разликата може да стигне 6-цифрено число. Не казвам, че подобно таксуване е правилно, само уточнявам. ;)

ПП
Впрочем грешка: наскоро научих, че над определена сума 10-те процента ставали 20.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: СЕТА вече действа

Мнение от joro »

Софийските бакшиши са направо арийци в сравнение с тия :D :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: СЕТА вече действа

Мнение от roumensp »

joro написа:Софийските бакшиши са направо арийци в сравнение с тия :D :D
Това помага ли ви по някакъв начин да настигнете Румъния ?
Публикувай отговор