Даниел Митов в HARDtalk по BBC

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

Някои лузъри имат много странен начин на мислене. Вместо да си седнат на задника и да си свършат работата, за да не са лузъри, те си мислят, че с революция и/или война ще могат да вземат на другите от мандрата и това да им оправи положението. После че оказва, че "ги навряли в пустинята или им отрязали главата" и те се оплакват.....Имаше и още има една хубава мъдрост, на български, та дано я разберете: " да бе мирно седяло, не би чудо видяло". Има и още една "каквото повикало, такова се обадило". Да продължавам ли ?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от IRA »

:wasntme:
joro написа:. Живея тук и сега. Работя, изкарвам си достатъчно, за да си купя хляб, месо, кисело мляко, банани и всичко, което душата ми иска от супермаркета, без да се редя на опашка 2 часа, мога да си поръчам телевизор, компютър, пералня, микровълнова фурна по телефона и да ми ги докарат след 2 часа вкъщи, мога да отида до Гърция, Италия, Финландия съвсем свободно когато си поискам, да уча в чужбина, мога да работя в София, Пловдив, Лондон, Берлин, скоро ще мога и в Канада да дойда и да живея и работя без 2 годишни процедури по кандидатстване, интервюта, визи и т.н. А вие в чужбина ако само това ви е мотивацията в живота- стоим тук и понасяме всички несгоди, защото в България е лошо и хората живеят в комунизма- прецакали сте се.
Ама то всеки един от този форум може да отиде до която и де е страна в Европа кога то си поиска или да работи в София , Пловсив....и другите дето си ги изброил.
На базата на какво ще дойдеш да живееш или работиш в Канада без виза? За бежанец нямам как да минеш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

Озо,
Дядо ми на село не е бил чорбаджия - среден селянин с около 70 декара земя и 30-на гори. Обичаше земята, животните и цял живот се е трудил. Не е продавал земя, като дядо ти гатера, а са му я взели нез да му дадат и стотинка за това. И това е била съдбата на милиони българи, които комунистите обраха с пистолет в слепоочието, направиха ги крепостни селяни каквито не са били и в 19-ти век в Османската империя.
Дядо ти продал гатера си по собствен избор. Дали наистина дал парите на комунистите или не - това е нило негов избор. Ако го е направил е подкрепил терористи. За Септемврийското Въстание комунистите още не сте се извинили и не сте поискали прошка. До него Комунистичвската партия е напълно легална, съвсем естествено слабо представена в парламента. Тогава се превръща в терористична организация ръководена от СССР и съвсем нормално членовете и са третирани като терористи и разбойници. Та така както го описваш дядо ти е подпомагал или сам е бил разбойник и терорист.
Не сте се извинили и за тероризма и разбойничесттвото след това, за атентата в Свети Крал.

Не сте се извинили за периода 1941-ва 1944та. 1940та комунистическата партия участва в избори и има 10 народни представители. Никой не им е рязал главите. Повтаряш като папагал за отрязани глави, което е наистина орвратително, но премълчаваш за хилядите избити невинни от самите партизани още преди да ги постави на власт окупиралата България РККА. Избити зашото са били богати, за обир, защото отказвали да подпомагат разбойниците.
Та не се връщай толкова в историята, защото истината не е тази фалшифицираната от вашата власт. Не се връщай и защото доколкото е имало извършени престъпления срещу комунистите извършителите им са наказани след като взеха властта 1944-та.

За десетките хиляди невинни избити, за престъпленията срещу милионите обикновени хора, за това че докарахте страната до трета национална катастрофа нито сте се покаяли, нито сте поискали прошка.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от IRA »

Ми то не малка част от избитите в началото на комунистическата власт също са били комунисти.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

joro написа: А вие в чужбина ако само това ви е мотивацията в живота- стоим тук и понасяме всички несгоди, защото в България е лошо и хората живеят в комунизма- прецакали сте се.
Taя смешка как съм я пропуснал? :D
Какви несгоди бре, Жоре? Като висиш нон-стоп в този форум, вземи се поогледай! Какви снимки постват хората. На мен не ми приличат на изтормозени хора, а на теб?
А аз, ако се бях прецакал нямаше да живея тук. Аз живея, не стоя. (само да уточня) Ти стоиш ли в България от немай къде или живееш?
Времената на заточение отдавна свършиха. Ако не ми харесва тук съм свободен да си потърся късмета другаде. Но това другаде няма да е бедна и изостанала държава или още по-лошо панамена република, бъди сигурен в това.
Единственото, което ме касае и внимавам да не се прецакам е... Да не дам шанс на някой, който не е заслужил, да се добере до хубавия живот, на който аз се радвам. :rock:
После стават едни ми ти такива цигански истории. Едно писане по форуми, ама ти знаеш де. :D
Последно промяна от feather на Нед Окт 30, 2016 6:05 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:Някои лузъри имат много странен начин на мислене. Вместо да си седнат на задника и да си свършат работата, за да не са лузъри, те си мислят, че с революция и/или война ще могат да вземат на другите от мандрата и това да им оправи положението. После че оказва, че "ги навряли в пустинята или им отрязали главата" и те се оплакват.....Имаше и още има една хубава мъдрост, на български, та дано я разберете: " да бе мирно седяло, не би чудо видяло". Има и още една "каквото повикало, такова се обадило". Да продължавам ли ?
Всяка революция до ден днешен е подпалвана и подклаждана от богаташи, а не от лузъри, Пумпи. Лузърите са умирали по фронтовете за интересите на богаташите.
Проблемът е, че като дадеш в ръцете на някого оръжие, той става неконтролируем и започва да върши някои неща на своя глава.
Американците и днес продължават да настъпват греблото по този въпрос. :)

А пък относно поговорките име и една друга: "Битият - бит, еВаният - еВан". Нещата назад не можеш да върнеш.

П.С. Интересно как може този, който не може да си прежали мандрата, да очаква, че другият може да прежали отрязаната глава на баща си или брат си?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

Ти обичаш да се връщаш назад в миналото нали?
Я сега си спомни Крумовите закони! И за какво, и на кого са рязали разни там неща. :D
Викаш, ако брат ти е бил сериен убиец и са го качили затова на електрическия стол, ти не можеш да забравиш и простиш?
Баси и морала, баси и почтенността! Горко му на работодателя ти, горко им и на клиентите!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

Да, либерасткият морал изисква да си оревал орталъка през фашистко, че са ти обрали мандрата шумкарите-терористи. След това през соца да се биеш по гърдите и да искаш да те признаят за АБПФК задето си помагал на партизаните.
А при демокрацията да се пишеш дисидент и отново да псуваш и плюеш по разбойниците-лузъри за ограбената мандра.

Ето това е образеца за морал и почтеност на днешните антикомунисти, по нашему "мръсници". :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от joro »

feather написа: Taя смешка как съм я пропуснал? :D
Какви несгоди бре, Жоре? Като висиш нон-стоп в този форум, вземи се поогледай! Какви снимки постват хората. На мен не ми приличат на изтормозени хора, а на теб?
А аз, ако се бях прецакал нямаше да живея тук. Аз живея, не стоя. (само да уточня) Ти стоиш ли в България от немай къде или живееш?
Времената на заточение отдавна свършиха. Ако не ми харесва тук съм свободен да си потърся късмета другаде. Но това другаде няма да е бедна и изостанала държава или още по-лошо панамена република, бъди сигурен в това.
Където и да отидеш- все същия комплексар и хейтър ще си останеш. Не виждам за какво хората в България трябва да ти се извиняват. И защо гледаш само чернилката, а не виждаш положителните неща? Отишъл си в Канада, живееш си добре, жив и здрав да си. Но това не означава, че трябва да плюеш по България. Тук също има хора, които живеят, работят, постигат успехи и не са побягнали към други държави, защото тук е ужасно лошо. Знаем, че България е с по-нисък стандарт от Канада, знаем, че още много години ще е така. Е и какво? Всички ние в България да умрем ли, защото сме по-назад от Канада? И ние тук живеем, работим, оправяме си държавата. Постепенно настигаме другите държави, които не са имали комунизъм и са били много по-напред. Трудно е, когато една държава е изоставала в продължение на няколко десетилетия след това да навакса- ще трябват пак десетилетия да догони другите. Ние нямаме намерение да си мерим пи...те с румънци, чехи- всеки си оправя своята къща.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Да, либерасткият морал изисква да си оревал орталъка през фашистко, че са ти обрали мандрата шумкарите-терористи. След това през соца да се биеш по гърдите и да искаш да те признаят за АБПФК задето си помагал на партизаните.
А при демокрацията да се пишеш дисидент и отново да псуваш и плюеш по разбойниците-лузъри за ограбената мандра.

Ето това е образеца за морал и почтеност на днешните антикомунисти, по нашему "мръсници". :)
Това се отнася до фурнаджийски лопати като членовете на БКП.
Никпй не ти пречи и не ти придиря да живееш в Канада, която при бай Тошо обявявахте за враг. Добре ще е пбаче да млъкнеш от срам и да си траеш както децата на националсоциалисти и фашисти в Германия и Италия не се хвалят с престъпленията на родителите си.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
feather написа: Taя смешка как съм я пропуснал? :D
Какви несгоди бре, Жоре? Като висиш нон-стоп в този форум, вземи се поогледай! Какви снимки постват хората. На мен не ми приличат на изтормозени хора, а на теб?
А аз, ако се бях прецакал нямаше да живея тук. Аз живея, не стоя. (само да уточня) Ти стоиш ли в България от немай къде или живееш?
Времената на заточение отдавна свършиха. Ако не ми харесва тук съм свободен да си потърся късмета другаде. Но това другаде няма да е бедна и изостанала държава или още по-лошо панамена република, бъди сигурен в това.
Където и да отидеш- все същия комплексар и хейтър ще си останеш. Не виждам за какво хората в България трябва да ти се извиняват. И защо гледаш само чернилката, а не виждаш положителните неща? Отишъл си в Канада, живееш си добре, жив и здрав да си. Но това не означава, че трябва да плюеш по България. Тук също има хора, които живеят, работят, постигат успехи и не са побягнали към други държави, защото тук е ужасно лошо. Знаем, че България е с по-нисък стандарт от Канада, знаем, че още много години ще е така. Е и какво? Всички ние в България да умрем ли, защото сме по-назад от Канада? И ние тук живеем, работим, оправяме си държавата. Постепенно настигаме другите държави, които не са имали комунизъм и са били много по-напред. Трудно е, когато една държава е изоставала в продължение на няколко десетилетия след това да навакса- ще трябват пак десетилетия да догони другите. Ние нямаме намерение да си мерим пи...те с румънци, чехи- всеки си оправя своята къща.
Жорко,
Никой не е казал, че някой трябва да се извинява за това, че е в България или където и да било.
Никой не плюе по България. Това че на повечето преместили се от България не им харесват комунистите Тиквоний и компания не значи, че не ни харесва България. Не ни харесват управниците, които сте си избрали и заради които държавата се скапва и сравнено с другите държави от ЕС мнозинството живеят по-зле от другите граждани на ЕС.
Последно промяна от Ivan1007 на Нед Окт 30, 2016 7:12 pm, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от feather »

joro написа: Където и да отидеш- все същия комплексар и хейтър ще си останеш. Не виждам за какво хората в България трябва да ти се извиняват. И защо гледаш само чернилката, а не виждаш положителните неща? Отишъл си в Канада, живееш си добре, жив и здрав да си. Но това не означава, че трябва да плюеш по България. Тук също има хора, които живеят, работят, постигат успехи и не са побягнали към други държави, защото тук е ужасно лошо. Знаем, че България е с по-нисък стандарт от Канада, знаем, че още много години ще е така. Е и какво? Всички ние в България да умрем ли, защото сме по-назад от Канада? И ние тук живеем, работим, оправяме си държавата. Постепенно настигаме другите държави, които не са имали комунизъм и са били много по-напред. Трудно е, когато една държава е изоставала в продължение на няколко десетилетия след това да навакса- ще трябват пак десетилетия да догони другите. Ние нямаме намерение да си мерим пи...те с румънци, чехи- всеки си оправя своята къща.
Тогава какъв го дириш в канадски форум? И какво те засяга има ли визи или не с Канада? Оправяй си твоята къща и насочи енергията си примерно към български икономически или туристически форум. Ние си имаме нашите мотиви да сме тук. Ти ли, дето никога не си стъпвал в Канада, ще ни учиш колко сме зле? :D
Озо вероятно е зле, защото от висене във форума, вероятно е объркал алуминиевите профили, :lol: ама за другите... нищо, никой не ти казва.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:Някои лузъри имат много странен начин на мислене. Вместо да си седнат на задника и да си свършат работата, за да не са лузъри, те си мислят, че с революция и/или война ще могат да вземат на другите от мандрата и това да им оправи положението. После че оказва, че "ги навряли в пустинята или им отрязали главата" и те се оплакват.....Имаше и още има една хубава мъдрост, на български, та дано я разберете: " да бе мирно седяло, не би чудо видяло". Има и още една "каквото повикало, такова се обадило". Да продължавам ли ?
Всяка революция до ден днешен е подпалвана и подклаждана от богаташи, а не от лузъри, Пумпи. Лузърите са умирали по фронтовете за интересите на богаташите.
Проблемът е, че като дадеш в ръцете на някого оръжие, той става неконтролируем и започва да върши някои неща на своя глава.
Американците и днес продължават да настъпват греблото по този въпрос. :)

А пък относно поговорките име и една друга: "Битият - бит, еВаният - еВан". Нещата назад не можеш да върнеш.

П.С. Интересно как може този, който не може да си прежали мандрата, да очаква, че другият може да прежали отрязаната глава на баща си или брат си?
Не може бе майна, затова трявбва да измрем ВСИЧКИ в пустинята, та дано да стане един ден. Но ние за съжаление не сме в пустиня и се дърляме от сутрин до вечер за "глупости" и се опитваме да превърнем прекрасната си страна в пустиня, та белким се измъкнем от омагьосания кръг. За съжаление и на тези, които са се измъкнали по индивидуалному не вярваме и ги убеждаваме какви са лузери, че не живеят с нас в пустинята и как "седят" насила навън, га вкъщи всичко е цветя и рози.
Изобщо сбъркана работа, ама много сбъркана.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от pumpy »

Диктатурата на анцуга

И това не е България, той Дайнов пише за някого друг, някъде другаде...
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Даниел Митов в HARDtalk по BBC

Мнение от agent Ozo »

Когато наследниците на престъпната комунистическа номенклатура плюят срещу своите и въобще говорят удобни на либерастите неща, те се приемат за чиста проба антикомунисти. Към тях няма никакви претенции, дава им се индулгенцията и готово.

Евгени Дайнов е син на "рабкор" - кореспондент на в-к "Работническо дело" в Лондон, учил в колежа "Сейнт Антъни" в Оксфорд със стипендия на фондация "Людмила Живкова" и зачислен за редовен аспирант с решение на ЦК на БКП в Института по история на Българската комунистическа партия при ЦК на БКП през 1982 година.

https://www.24chasa.bg/novini/article/5366172"

Изцяло ваш човек, а Пумпи ? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор