Българско е...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българско е...

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:
Kan_Tangra написа:Дам, и в моето мнение имаше само 'извадки' от безкрайните обиди в статията, и то също беше затрито.
Сега видях и мнението на Петров - макари и да е цитирал нещо, то добавянето на лични обиди към потребител не го прави невинен цитат. Толкова по спора.
Кое беше лична обида, че Иванушка излезе типичен пример на българското ли?!
Или самото обръщение? Неговите и твоите обращения ако цензурираш ще се окажеш с full time job.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Българско е...

Мнение от Kan_Tangra »

...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

Петрушка (надявам се знаеш как се превежда това на български),
Аз дори не съм се обръщал към теб. :D
Я да видим в тия къде ще се познаеш:

50 забавни, но и верни признака, че си Българин

Започваме с номер 2 щото номер едно май не е актуално:

2. Родителите се грижат за детето си, докато навърши пълнолетие на 48 години.

3. Майка ти влиза в стаята, докато правиш секс с жена си, за да провери дали си добре завит.

4. Ядеш чесън, докато ти изтръпне езикът и всички около тебе се разплачат. Нека мре мръсната гад!

5. Къпеш се рядко, но за сметка на това – кратко и без сапун.

6. Мислиш си, че като имаш бирено шкембе, задължително разбираш и от футбол.

7. Софиянец си, но с нетърпение чакаш да дойдат празниците, за да си се прибереш във Вълчедръм.

8. Караш по-хубава кола от баща си (ако не си първороден син).

9. Докато чакаш с платнените пазарски торби на светофара, край теб профучава SL600 кабрио със супермоделка вътре и ти казваш: "Аз тая съм я е*ал в шести клас!".

10. На 60 години жена ти има по-гъсти мустаци от теб, но за сметка на това й става по-често.

11. На всеки виц отговаряш с "Аз тоя го знам, ама по друг начин".

12. Готов си с бой да чакаш на най-голямата опашка, без да знаеш за какво е, но само и само да не се минеш.

13. В заведение, в което е заета само една маса, задължително сядаш на съседната и вместо в менюто. гледаш в чинията на другия.

14. Твърдо си убеден, че всеки успял човек задължително е връзкар/мошеник/мутра/к*рва, а теб съдбата те е прецакала, но въпреки това играеш двадесета година на тото с една и съща комбинация от рождените дни на децата.

15. Чаршафите се тупат най-вече през балкона към улицата, за предпочитане, ако съседът е проснал прането си отдолу.

16. Когато се прецакаш, е достатъчно и някой друг да се прее*е, за да ти мине напълно.

17. Като правиш запой, чупиш сватбения сервиз, за да му падне полилея на съседа, а когато той прави парти – викаш полиция, защото не те оставят да спиш.

18. На 15-и взимаш аванс, на 30-и – заплата, а на 8-и идват бурканите – ти си осигурен човек!

19. Държавата винаги е виновна. Това е аксиома.

20. Каквото кажат по телевизора, е вярно, с изключение на прогнозата за времето. Но пък иначе за какво ще си говорим, когато изчерпаме за какво е виновна държавата и какви лекарства пиеш?

21. В редките случаи, когато се къпеш, оставяш косми по сапуна.

22. Смяташ, че има по-гадни същества от политиците и пример за такова е "т`ва копеленце Бербатов, дето пак не можа да вкара".

23. Всичките ти приятели знаят, че снощи си таковал Мария…

24. … и че ти е неприлично голям.

25. Псуваш тези, които са решили "Аз съм българче" да отпадне от читанките, въпреки че ти също не го знаеш.

26. Черпиш докторите, които са те лекували в болницата.

27. Когато някой познат каже, че отива за телешко месо, му казваш "Стой! Ти `найш ли аз к`ви познати месари имам!".

28. Отиваш на дискотека, за да се напиеш безпаметно, а не за да се веселиш.

29. Живееш в Бургас и от всичко най-много мразиш Варна. Или пък София.

30. Когато те спрат за анкета на улицата и те попитат "Ползвате ли презерватив?", ти се усмихваш снизходително и обясняваш, че такива глупости не ти трябват…

31. …след два месеца се криеш в бомбоубежище, за да не те намерят родителите на същата онази Мария.

32. Носиш мобилния си телефон окачен на врата.

33. Напоследък си захвърлил руската класика, понеже "ШОК" е по-интересен.

34. Пазариш се с касиерката в голям хипермаркет.

35. През август отиваш да вариш компоти зад блока за ужас на съседите си.

36. Правейки ремонт вкъщи, пробиваш с бормашината дупка след дупка, забравяйки, че е добре от 2 до 4 да се пази тишина.

37. Ядосваш се, че в градския транспорт е мръсно, но отново не дупчиш билет.

38. Мъкнеш се с дънково яке и "долнище" с пет линии и надпис "Aadigasss".

39. До края на живота си разказваш спомени от казармата, все едно това е най-великото нещо, което ти се е случило…

40. Вместо да излезнеш малко по-рано за работа, се блъскаш с още 200 човека в автобуса…

41. Българинът думи като "Моля", "Благодаря", "Извинете" и "Бихте ли" ги няма в речника си и затова, ако чуе да ги употребяваш, си мисли, че си задръстен и задължително много тъп. И чак като вземеш да се държиш просташки, ставаш "печен", "достоен за уважение", значи.

42. Българин си, когато ако настъпиш или бутнеш някого на улицата, казваш просто "Опа!".

43. Българин си, когато не пропускаш да минеш по мост, без да се изплюеш.

44. Младите избягват да се женят, защото на сватбата трябва да поканят родата, в която задължително се намират роднини – бесни селяндури, от които всички се срамуват.

45. На въпроса "Как си?" винаги казваш "Зле съм!" (току-виж ти поискали пари назаем).

46. Вестникът е "предмет с двойна употреба". Минимум.

47. Мечтаеш да бъдеш служител на Дирекция "Митници". Или минимум на Регионално Управление Костинброд… или поне щерка ти да се ожени за такъв "човек с перспективи".

48. Обръщаш се с "Бабо" и "Лельо" към жени, които не познаваш и нямаш никаква роднинска връзка

49. За новогодишната вечер си купуваш няколко килограма експлозиви.

50. От всичко на света най- много мразиш да поемаш отговорност.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Българско е...

Мнение от roumensp »

32. Носиш мобилния си телефон окачен на врата.
Някой виждал ли е такова чудо, аз май не съм ? :o
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
32. Носиш мобилния си телефон окачен на врата.
Някой виждал ли е такова чудо, аз май не съм ? :o
Изображение
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
feather
Деактивиран
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Юли 03, 2016 10:21 am

Re: Българско е...

Мнение от feather »

Като чета всичко това си давам сметка, че не съм "истински" българин и никога не съм бил. Забавлява ме само фактът, някои да намират за проблематично, че аз не намирам проблем в това. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българско е...

Мнение от optics »

И тая серия беше много силна.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Поздравявам най-големите "Българи" в този форум:

1. Иван1007 ака "пача с чесън" или "ти му говориш то рупа ли рупа"
2. Оптикс ака "пълни джобове с флаерси" или "как да шейвнем някое пени оттук-оттам"
3. Мр.Гийк ака "хавлиеният агент" или "как да лъжем по форумите без да биваме баннати (отговор: стани администратор)"

Тази тема е един от добрите примери за сентентцията: "Крадецът вика - дръжте крадеца!"
Проблемът, другари, е че колкото и да протестирате - няма как да избягате от същността си.

Мен например не ме дразни нито едно от изброените дотук неща - ако не ми харесват не ги правя, ако ме кефи ги правя и аз. И ако нещо ме кефи изобщо не ме интересува мнението на другите за това, както и гледам да не критикувам някой друг, дето прави неща, които на мен не ми харесват, но него може да го кефят - негов си е проблема, не мой, защо да му се бъркам? Ако този човек има някакви бенефити от това, което показва/върши и прочие - толкова по-добре за него, ако ли не - той губи, не аз. Може да иска да изглежда противен на останалите и това да му харесва - трябва ли да го дискриминираме за това и да му казваме какво трябва да прави? Трябва ли да дискриминираме хомосексуалистите и да им натякваме, че това което правят не е прилично/нормално/морално и пр.?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

Другарю Джолани,
Оценявам неуспешния ти опит да се включиш в темата. Пача обаче продават навсякъде и в Канада. Нарича се head cheese. Ако си мераклия може да си направиш сам от свински уши и крака, които също се продават навсякъде - кеф ти топла, кеф ти желирана. Подправките са по желание, но според мен чесъна е задължителен
Шкембе-чорба верно не съм виждал, но шкембе продават - нарича се tripe.Заповядай ми на гости и ще ти направя - знам, че обичаш. ;)
Верно не може да се докара баш на вкус и миризма като в българско капанче, щото шкембето е много добре измито. :D

Иначе дано ти да си знаеш какво си искал да кажеш - освен, че за нещо аз и други двама сме ти криви не ти се разбира.
Ма то на крива ракета космоса и пречи.
8)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:И тая серия беше много силна.
В интерес на истината - вестникът е с двойна употреба и в Тексас например. Поръчай си crab в ресторант и ти дават вестник на който да работиш с клещите и чукчето. Или пък за сладководни раци crowfish.
Варят се в голяма тенджера заедно със скариди, малки картофчета, царевица на кочан, наденички и подправки (люти според вкуса), отцеждат се и всичко това се изсипва на вестници. Страхотно мезе за бира.

Фойерверкоте за Нова Година - не вярвам някой да може да конкурира албанците.

Туй последното с поемането на отговорност си е наследство от соца - за какво да рискуваш и да поемаш отговорност?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Другарю Джолани,
Оценявам неуспешния ти опит да се включиш в темата. Пача обаче продават навсякъде и в Канада. Нарича се head cheese. Ако си мераклия може да си направиш сам от свински уши и крака, които също се продават навсякъде - кеф ти топла, кеф ти желирана. Подправките са по желание, но според мен чесъна е задължителен
Шкембе-чорба верно не съм виждал, но шкембе продават - нарича се tripe.Заповядай ми на гости и ще ти направя - знам, че обичаш. ;)
Верно не може да се докара баш на вкус и миризма като в българско капанче, щото шкембето е много добре измито. :D

Иначе дано ти да си знаеш какво си искал да кажеш - освен, че за нещо аз и други двама сме ти криви не ти се разбира.
Ма то на крива ракета космоса и пречи.
8)
Аз съм сигурен, че всички описани простотии в темата "Българско е..." ги има и в Канада, както и навсякъде по света, ама нейсе.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12480
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Българско е...

Мнение от Ivan1007 »

Разбира се, че много от нещата ги има не само в България. Друг въпрос е в каква степен.
Темата е определено шеговита самоирония.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

Ето ви една шеговита-самоирония и истински случай:

Вчера бях на един Украински купон - рожден ден на един познат и ми изтекоха очите - бях забравил как изглеждат руси убавици и нещо ми се прииска да си припомня.

Разбира се, както си му е реда, всичко дето беше по-така беше заето, аз се позаприказвах с някои, но усетих хладните погледи на партньорите им и на тези години не ми се влиза в безсмислени спорове, но се намери една хай-мейнтаненс кака, дето не беше от най-качествените, ама не изглеждаше и много зле и започна да ми обяснява как всяка година обичала да ходи в Италия - Венеция, Флоренция, Модена (аз дето съм работил там 2 години не съм ги виждал тези градове). "Жена" ми ме спаси, като ми се обади в 2 часа сутринта по телефона да ми каже като се прибирам да купя мляко за детето (груба инвентаризация), а каката се фръцна и ми каза "чао", аз пък се ометох с кеф, че не се забърках и в този проблем.

Изобщо до някъде имам късмет, че големите пари започнах да ги изкарвам на стари години, иначе като се знам какъв съм щях да ги хвърля по бързи жени и скъпи коли (или обратното беше?).

Това сега "Българщина" ли беше или подобни истории се случват и на вас, в Канада?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Българско е...

Мнение от jovani »

История от купона (не знам дали знаете колко са лесни рускините като се напият):

Излязли сме навън и най-готината мадама, дето явно е забелязала как я зяпам с отворени очи идва при мене, сяда на колата пред мен и казва: "Мога ли да седна на колата ти?"
Аз отговарям - това не е мойта кола, така че ако искаш седни, не знам дали собственика и е ок ли не.
Тя казва - ама какво си се притеснил за колата?
Аз отговарям - не съм се притеснил, колата не е моя, ако искаш я ритни, на мен не ми пука - ето на мойта кола седят две тетки, дето дори не ме попитаха дали може или не (две пълнички се бяха насадили на капака на ЕксКей-я).
А мъжът и седи на два метра от нас и ни гледа с мрачен поглед... простотии...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Българско е...

Мнение от optics »

:headbang:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор