"Преди" и "сега" в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Павел »

optics написа:В Япония също се иска снимка. Не помня някога да ме е дразнело.
Щото още си бил млад и хубав, а и не си търсил работа :)

Сигурно искат да видят кандидата става ли за гейша :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Май май търсите под телето вол. В Европа как се кандидатства за работа как е? В UK като съм пускал CV са ми искали актуална снимка. В БГ даже се упоменава CV да е в европейски формат. Аз лично човек без снимка не бих наел. И защо не бих наел? Не бих наел, защото снимката показва първоначалната нагласа на кандидата за работа. Тове е все едно да продавам кола, но без снимка. Кай ще я купи?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от MrGeek »

Ttorontoo написа:Май май търсите под телето вол. В Европа как се кандидатства за работа как е? В UK като съм пускал CV са ми искали актуална снимка. В БГ даже се упоменава CV да е в европейски формат. Аз лично човек без снимка не бих наел. И защо не бих наел? Не бих наел, защото снимката показва първоначалната нагласа на кандидата за работа. Тове е все едно да продавам кола, но без снимка. Кай ще я купи?
Нещо не си изобщо наясно как става наемането на хора за работа. Никой не наема виртуално по CV/Resume. Трябва да си пълен безхаберник, за да наемеш някой на работа само по няколко страници изписан текст и снимка. Наемането винаги става след интервю, лице в лице, при това няколко поредни интервюта. Така имаш възможност да гледаш колкото си искаш "нагласата за работа" на кандидата, не само като мутра (физиономия), но и като поведение - нещо, което посмъртно няма как да го разбереш от снимката. Наличието на снимка в ранния етап на пресяване (когато става въпрос за стотици, да не кажа хиляди резюмета) е не само ненужно, но и вредно, защото създава излишни и неверни илюзии за кандидата и прецаква ефективността на пресяването (да не говорим, че в наши дни голям процент от това първоначално пресяване се извършва от софтуер, за който снимката просто не съществува).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Би ли наел човек на позиция "Връзки с клиенти", който да работи директно с клиенти face2face, и който да има татус на лицето и пиерсинг по веждите? То е несериозно. Айде кажете ми дали в Европа искат снимка на CV-то или не.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от MrGeek »

Ttorontoo написа:Би ли наел човек на позиция "Връзки с клиенти", който да работи директно с клиенти face2face, и който да има татус на лицето и пиерсинг по веждите? То е несериозно. Айде кажете ми дали в Европа искат снимка на CV-то или не.
Ъъъъ, прочете ли какво точно написах? Я го прочети пак и виж да не си пропуснал нещо съществено.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Павел написа: Колко пъти вече трябва да доказвам какъв жалък манипулатор е Танграта?
Това ти мнение даже няма и да го репортвам.
Безпочвеното ти раздразнение искрено ме забавлява!

Иначе за снимката си прав!
Но, всъщност, от десетина подадени СВ-та имам към 11 повиквания за интервю, без да броя повторните, и потретни, и почетворни и попетни повиквания за една и съща фирма.
Това без да си преправям канадското СВ и без да давам снимка.
Като от тия 10 примерно има 2 места, където не са се обадили за сега (обикновено ми звънят на 2я час след пускането), но пък ходих на други 3 места, където приятели настояваха да ми дадат СВ-то, и дори не знаех предварително коя е фирмата, но пак става въпрос за много сериозни фирми. Затова се събират повече интервюта от подадените СВта.
Тъй, че ... не знам кой е жалкия манипулатор!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Но, всъщност, от десетина подадени СВ-та имам към 11 повиквания за интервю, без да броя повторните, и потретни, и почетворни и попетни повиквания за една и съща фирма.
Ехааа, от 10 подадени СВ-та - 11 повиквания!
Нещо ми се губи математиката, ама карай :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от roumensp »

Да оставим снимките настрана, но подобно нещо едва ли може да се види в друга държава, която претендира да е развита:
http://www.rabota.bg/it-telekomunikacii ... jbi.289625"
Работа на трудов договор – реални осигуровки върху цялата сума
На мен ми казваха, че уж отдавна всички осигурявали върху реалните доходи ... така ли е или все още доста от работодателите са си същите кокошкари като навремето ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:... но пък ходих на други 3 места, където приятели настояваха да ми дадат СВ-то, и дори не знаех предварително коя е фирмата, но пак става въпрос за много сериозни фирми. Затова се събират повече интервюта от подадените СВта.
Тъй, че ... не знам кой е жалкия манипулатор!
:D
И понеже фирмите са "много сериозни" Павел е манипулатор ... :rofl:
Аз съм ходил директно на интервю, без дори да давам резюме, когато някой ме е препоръчвал или са ме познавали отпреди ... това променя ли с нещо масовите практики ? Ако изглеждаш като циганин или пенсия като се явиш на интервю, какви са ти точно шансовете ?
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Panem et Circenses »

roumensp написа:Ако изглеждаш като циганин или пенсия като се явиш на интервю, какви са ти точно шансовете ?
Гузен негонен бяга! Това от собствен опит ли го цитираш?

Защото тук, в Канада, или още повече във Ванкувър това ще е предимство IMHO.

Ако изглеждаш като циганин ще минаваш за "visible minority" и ще си един от хилядите индийци, пакистанци, сикхи и т.н - "наш човек" - става за работа в ИТ-то!

А пък ако си като "пенсия" - препоръчвам ти да погледнеш по-надълбоко подробните статистики от BLS (USA) и Stats Canada - и ще видиш че огромният процент от новосъздадените работни места отива към хората на възраст 54 и плюс.
И ако се чудиш защо - защото тези хора имат work етика.
Тези по-младите 10 и повече години (предполагам твоята група) - ще прекарват голяма част от "работния" си ден в различни форуми, традинг, порн и т.н.
А пък миленията - те на всеки няколко минути си чекват статуса на фейсбука, снапчата, туитера и т.н...
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:
roumensp написа:Ако изглеждаш като циганин или пенсия като се явиш на интервю, какви са ти точно шансовете ?
Гузен негонен бяга! Това от собствен опит ли го цитираш?

Защото тук, в Канада, или още повече във Ванкувър това ще е предимство IMHO.

Ако изглеждаш като циганин ще минаваш за "visible minority" и ще си един от хилядите индийци, пакистанци, сикхи и т.н - "наш човек" - става за работа в ИТ-то!

А пък ако си като "пенсия" - препоръчвам ти да погледнеш по-надълбоко подробните статистики от BLS (USA) и Stats Canada - и ще видиш че огромният процент от новосъздадените работни места отива към хората на възраст 54 и плюс.
И ако се чудиш защо - защото тези хора имат work етика.
Тези по-младите 10 и повече години (предполагам твоята група) - ще прекарват голяма част от "работния" си ден в различни форуми, традинг, порн и т.н.
А пък миленията - те на всеки няколко минути си чекват статуса на фейсбука, снапчата, туитера и т.н...
Моята възраст съм я казвал много пъти (набор '67), вече съм по-близо до пенсиите, отколкото до "младежите". Защо изобщо ми отговаряш ? Аз твърдя, че в Канада и САЩ ако си пенсия или с чалма или бял или зелен никой няма да те дискриминира за работа ... което обаче не е така в БГ (това дето си го цитирал се отнася за там). Ти каза ли нещо по-различно или за пореден път се изяви като чукча-писател ?

Колко от дървените философи тук сте работили и в 3-те държави (САЩ, Канада, България) по 6-7 години минимум като мен и на базата на какъв опит говорите ?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
Павел написа: Колко пъти вече трябва да доказвам какъв жалък манипулатор е Танграта?
Това ти мнение даже няма и да го репортвам.
Безпочвеното ти раздразнение искрено ме забавлява!

Иначе за снимката си прав!
Но, всъщност, от десетина подадени СВ-та имам към 11 повиквания за интервю, без да броя повторните, и потретни, и почетворни и попетни повиквания за една и съща фирма.
Това без да си преправям канадското СВ и без да давам снимка.
Като от тия 10 примерно има 2 места, където не са се обадили за сега (обикновено ми звънят на 2я час след пускането), но пък ходих на други 3 места, където приятели настояваха да ми дадат СВ-то, и дори не знаех предварително коя е фирмата, но пак става въпрос за много сериозни фирми. Затова се събират повече интервюта от подадените СВта.
Тъй, че ... не знам кой е жалкия манипулатор!
:D
Понеже от хубавото :rofl: бг време явно ти се е размекнал мозъка и трябва да ти се обяснява по няколко пъти и то бавно. Претендираш, че си обективен и даваш вярна и ценна информация тук, а същевременно НИКОГА не си казал нищо хубаво за Канада и нищо лошо за БГ, сякаш пишеш в аржентински форум и никой от тукашните участници не е стъпвал ни в Канада, ни в БГ - е затова си манипулатор!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Аз съм регистриран в тоя форум съм от 2004.
Ако прочетеш назад съм описвал най-подробно как съм записал университет, как съм получил стипендия, как съм се прехвърлил в интерншип програма, как съм си търсил стажове, после работа, и накрая как съм започнал работа по специалността си и си изплащам заема.
Каквото е имало хубаво за Канада съм го повторил 20ина пъти.

Това едно!

Второ,
След като има разни художници, които прехвалват Канада по един дразнещ (за мен начин), демек колко е 'социална' и как посредствените хора са много 'уредени' там,
на мен не ми е останало нищо друго, освен да внасям реализъм именно като добавка на тяхното мнение.
В тая връзка просто няма нито логика, нито място да продължавам да описвам предимствата на Канада, като целта ми е тезата, че тия хора говорят ограничено и едностранчиво.
Казано с още по-други думи, хора (в Канада) всякакви, и всеки си излага различни опитности и гледни точки.

Моята цел, НЕ Е, и никога не е била да пиша пълна енциклопедия и да покривам всички възможни точки, 'от' и 'до', включващи всички позитиви и негативи!
Гледам, че и в други теми се говори за пушенето на трева, и гледам как адски много бг канадци го приемат това с отворени обятия и възхвала.
Т.е. за мен е недостатък, за тях пък е някакъв супер бонус!
Как тогава, ТИ, би искал точно аз да описвам ВСИЧКИ позитивни и негативни страни на тая страна, като всеки човек си има ПРАВО на СУБЕКТИВНО мнение!
И моето лично и субективно мнение е, че който пуши трева е БОКЛУК!

Също както аз не изисквам от ВСЕКИ участник в този форум, непрекъснато и редовно да пише, АМА, абсолютно всички негативи и позитиви на Канада на списък, ТИ (кой пък си ти!?), изискваш от мен, да съм пишел и всички позитиви и всички негативи.
Други въпроси!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

голям боклук ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10077
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:Аз съм регистриран в тоя форум съм от 2004.
Ако прочетеш назад съм описвал най-подробно как съм записал университет, как съм получил стипендия, как съм се прехвърлил в интерншип програма, как съм си търсил стажове, после работа, и накрая как съм започнал работа по специалността си и си изплащам заема.
Каквото е имало хубаво за Канада съм го повторил 20ина пъти.

Това едно!

Второ,
След като има разни художници, които прехвалват Канада по един дразнещ (за мен начин), демек колко е 'социална' и как посредствените хора са много 'уредени' там,
на мен не ми е останало нищо друго, освен да внасям реализъм именно като добавка на тяхното мнение.
В тая връзка просто няма нито логика, нито място да продължавам да описвам предимствата на Канада, като целта ми е тезата, че тия хора говорят ограничено и едностранчиво.
Казано с още по-други думи, хора (в Канада) всякакви, и всеки си излага различни опитности и гледни точки.

Моята цел, НЕ Е, и никога не е била да пиша пълна енциклопедия и да покривам всички възможни точки, 'от' и 'до', включващи всички позитиви и негативи!
Гледам, че и в други теми се говори за пушенето на трева, и гледам как адски много бг канадци го приемат това с отворени обятия и възхвала.
Т.е. за мен е недостатък, за тях пък е някакъв супер бонус!
Как тогава, ТИ, би искал точно аз да описвам ВСИЧКИ позитивни и негативни страни на тая страна, като всеки човек си има ПРАВО на СУБЕКТИВНО мнение!
И моето лично и субективно мнение е, че който пуши трева е БОКЛУК!

Също както аз не изисквам от ВСЕКИ участник в този форум, непрекъснато и редовно да пише, АМА, абсолютно всички негативи и позитиви на Канада на списък, ТИ (кой пък си ти!?), изискваш от мен, да съм пишел и всички позитиви и всички негативи.
Други въпроси!?
звинявай много ама вземи един съвет от бате си
много се разпростираш в обстойни обеснения и разеснения на гледна точка и позиция
и по тоя начин наливаш вода във воденицата на голия охлюв.,
който според мен не заслужава чак такова внимание
голия охлюв или шматките и шматароците както аз обичам да ги наричам не се влияят от интелигентен изказ,той ги прави безстрашни,нахални и нагли,те са като въшката която след като се е наяла ти излиза на челото
заради това моя съвет е да погледнеш прагматично на нещата.голия охлюв разбира единствено от кютек заради това бой с дръжката на черпака по главата за да си знае местото там нейде под черупката и да не си вади главицата с рогцата извън нея от респект ,че ще бъде подобаващо насиниен
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор