Седем мита за Освобождението

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

кажи бе пумпъл, ако се случи същото в синагогата пак ли ще пееш същата песен или ще се заровиш :lol: ;)

Бай Дъ Вей нямало да връщате Голанските възвишения на Сирия

https://news.bg/int-politics/izrael-nya ... nyahu.html"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Или може би искаш да ми кажеш, че на някой тука би му се разминало ако нахлуе в синагога без разрешение и почне да пее песни против Израел и да осквернява храма междувременно? Не три, ами тринайсет години в пандиза ще му лепнат и преди това цялата преса ще се изреди да го заклеймява. Айде убеди някой твой приятел да направи такъв "протест" в синагога в щатите против политиката на Израел, и после докладвай как са го изпратили по живо по здраво ;)
Нещо не разбирам каква е връзката между протест срещу Израел в Канада или в САЩ и протест срещу Путин в Русия?
В Канада и в САЩ всеки си пише каквото си иска срещу министър-председателя и президента съответно и поне по веднъж седмично те са обект на присмех в сатирични предавания по телевизиите.

Това в Русия нема начин как да стане, затова малцината осмелили се да ползват подобни средства към каквито е пълна глупост да се прибягва в страни където има свобода на словото и нормални избори.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:
miteto написа: Или може би искаш да ми кажеш, че на някой тука би му се разминало ако нахлуе в синагога без разрешение и почне да пее песни против Израел и да осквернява храма междувременно? Не три, ами тринайсет години в пандиза ще му лепнат и преди това цялата преса ще се изреди да го заклеймява. Айде убеди някой твой приятел да направи такъв "протест" в синагога в щатите против политиката на Израел, и после докладвай как са го изпратили по живо по здраво ;)
Нещо не разбирам каква е връзката между протест срещу Израел в Канада или в САЩ и протест срещу Путин в Русия?
В Канада и в САЩ всеки си пише каквото си иска срещу министър-председателя и президента съответно и поне по веднъж седмично те са обект на присмех в сатирични предавания по телевизиите.

Това в Русия нема начин как да стане, затова малцината осмелили се да ползват подобни средства към каквито е пълна глупост да се прибягва в страни където има свобода на словото и нормални избори.
Защо да няма как да стане? В Русия както на всякъде по света има сатирични предавания в които се осмиват политици, ако направят някоя глупост.
Явно Путин не прави много глупости, та затова и не го взимат често за мезе. Но проблемът в тази тема идва от изказването на Аблъд (и съгласието на Коко, Пумпи и други форумци), че момичетата от групата Пуси Райът са осъдени заради това, че са критикували Путин.

В процеса на разговора се показа, че тези тийнейджърки многократно са извършвали хулигански прояви, нарушавали са общественият ред и са вандалствали в чужда собственост (без да споменаваме за оргиите, за да им запазим достойнството). За това, съвсем справедливо са получили наказателни присъди и съответно световна известност в следствие от този факт, което е била и целта им, както на много други тийнейджъри-бунтари. Тяхният късмет се състои в това, че каквото са направили са го извършили в държавата наречена Русия, където се спазват човешките права и законите и се уважава човешкият живот, така че след изтичането на присъдата всеки може да ги намери и да разговаря с тях на техните фейсбук страници, както и да се възхищава от тяхното "изкуство", стига да го намира за привлекателно.

Но не това е съдбата на подобни младежи в Северна Америка, които понякога за съвсем дребни нарушения или неподчинение биват разстреляни на място, което се случва много често и систематично. Тук ще си позволя още веднъж да дам линк към един добре известен и дискутиран от мен видеоматериал, коментарите по който се отбягват от същите тези форумци, споменати по-горе и според които без съмнение девойките от Пуси Райът са осъдени заради критиките си срещу Путин:
https://www.youtube.com/watch?v=dx2iQnYMQfM

Специално в това си мнение искам да обърна внимание на няколко допълнителни подробности, които не бях споменавал преди това:

След като полицаят изстрелва трите изстрела, вследствие от което младежът пада на земята и от това си положение няма как да представлява заплаха за живота и здравето на полицаите след известна пауза полицаят решава, че е добра идея да изстреля още шест (6) изстрела за по-сигурно, за да се увери, че младежът няма да оживее - това вече го коментирах в предишните си мнения.

Новият рекурс в случая е поведението на колегите на полицаят-убиец - забелязвате ли случайно дали го гледат с недоумение, дали се опитват да коригират действията му? Някой показва ли несъгласие или поне учудване с това, което се случва пред очите им? След изстрелването на 9-те изстрела полицаите започват отново да викат "хвърли ножа", все едно, че младежът във всеки момент може да скочи и да ги атакува... а и как е възможно един полумъртъв човек, поел толкова много патрони да хвърли ножа от положението в което се намира? Момчето не пусна ножа до като беше живо, надали би могло да го хвърли след като вече е умряло. Един от тях се приближава и го третира с тейзър за по-сигурно, защото предполагам младежа в това си състояние все още представлява заплаха за околните.

Всичкото това е добре отработена пародия, за да може в последствие да се защитават пред техните колеги от "СИУ" - отделът за разследване на полицията, когато има смъртни случаи или обвинения в сексуално насилие от страна на полицаи. За тяхно нещастие сцената бива заснета от минувачи и това доведе до този процес (което е голяма рядкост - да се стигне до съдебен процес с/у полицай в Канада) и в последствие бяха показани и останалите видеоматериали (както и този рекурс от камерата в трамвая), които не биха били обществено достояние, ако не се беше стигнало до съдебният процес.

И това е само един пример от десетки и дори стотици други случаи, които всеки може да намери в youtube, в които се виждат систематичните прояви на полицейско насилие и убийства и сами можем да се досетим, че има много повече случаи, които или не са филмирани, или не са постнати в youtube по една или друга причина.

Къде са сега "борците за човешките права по света" Аблъд, Коко и Пумпи да обърнат внимание на това, което се случва в задният им двор?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от klisurov »

jovani написа:Защо да няма как да стане? В Русия
...
да обърнат внимание на това, което се случва в задният им двор?
От роднини знам, че в Русия е вярна поговорката "Срещу ръжен не се рита". Ако искаш да си запазиш бизнеса (и живота), по-добре си кютай тихо и кротко.
Другото е добре режисиран театър, като този, изнесен ни на 10-ти и игран и до днес в БГ.

Колкото до задния ни двор, то ставащото там не е оправдание за случващото се в Русия, конкретно, както и обратното.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

Клисуров, като че ли тука не правиш същото, навел си се и си кюташ тихо в името на моргиджо, щото иначе боса ти резне главата и излиташ на улицата
навсякъде е едно и също
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от klisurov »

myhata II написа:Клисуров, като че ли тука не правиш същото, навел си се и си кюташ тихо в името на моргиджо, щото иначе боса ти резне главата и излиташ на улицата
навсякъде е едно и също
Не бих казал.
1. Аз нямам бос.
2. На по-добрата ми половинка боса не се интересува от политическите й възгледи.
Докато роднините в Русия твърдят, че ако много приказват, бизнеса им ще се озове в други ръце.
По мое време, в БГ бизнеса се "регулираше" от "силните на деня".
Сега как е, не знам.

Колкото до Монреал, навярно и тук си има "механизми за регулиране", но аз още не съм дорасъл до такива висоти.

А за моргиджа и наема сме го дъвкали вече, не ми се предъвква пак - темата е за митове и легенди.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
miteto написа: Или може би искаш да ми кажеш, че на някой тука би му се разминало ако нахлуе в синагога без разрешение и почне да пее песни против Израел и да осквернява храма междувременно? Не три, ами тринайсет години в пандиза ще му лепнат и преди това цялата преса ще се изреди да го заклеймява. Айде убеди някой твой приятел да направи такъв "протест" в синагога в щатите против политиката на Израел, и после докладвай как са го изпратили по живо по здраво ;)
В Канада и в САЩ всеки си пише каквото си иска срещу министър-председателя и президента съответно и поне по веднъж седмично те са обект на присмех в сатирични предавания по телевизиите.

Това в Русия нема начин как да стане.
Да, съгласен и за двете точки. Въпросът беше за метода на протеста, ако и тука се извърши чрез оскверняване на храм, ще ти лепнат пандела и никой няма да се интересува дали си протестирал срещу Путин, Нетаняху или Трюдо докато си правил мизериите.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа:Тяхният късмет се състои в това, че каквото са направили са го извършили в държавата наречена Русия, където се спазват човешките права и законите и се уважава човешкият живот......

Не знам какво да кажа на това горе, така че оставам безмълвен, което за мен е ужасно трудно :lol:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа:Тяхният късмет се състои в това, че каквото са направили са го извършили в държавата наречена Русия, където се спазват човешките права и законите и се уважава човешкият живот......

Не знам какво да кажа на това горе, така че оставам безмълвен, което за мен е ужасно трудно :lol:
Но това не ти пречи да си безочлив, нали така?
(да не виждаш нещата, които не те устройват)

Какво трябваше да направят полицаите в Русия, за да приличат на Канадските си колеги?
Може би да разстрелят момичетата на място?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

Аре стига си просил курабийки, а! Аман вече!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:кажи бе пумпъл, ако се случи същото в синагогата пак ли ще пееш същата песен или ще се заровиш :lol: ;)

Бай Дъ Вей нямало да връщате Голанските възвишения на Сирия

https://news.bg/int-politics/izrael-nya ... nyahu.html"

мух според записки в открити стари транскрипти от няколко века преди христа в чифутската аритметика изучаването на аритметичното действие изваждане се е считало за углавно престпление и се е наказвало най строго по чифутския наказателен кодекс

така,че ресто на заграбените и окупирани територии ще има ,ама друг път
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа:
pumpy написа:
jovani написа:Тяхният късмет се състои в това, че каквото са направили са го извършили в държавата наречена Русия, където се спазват човешките права и законите и се уважава човешкият живот......

Не знам какво да кажа на това горе, така че оставам безмълвен, което за мен е ужасно трудно :lol:
Но това не ти пречи да си безочлив, нали така?
(да не виждаш нещата, които не те устройват)

Какво трябваше да направят полицаите в Русия, за да приличат на Канадските си колеги?
Може би да разстрелят момичетата на място?
Джовани, да напиш горното мнение е невероятно безочие и тотална демагогия. Не мога и не искам да инвесторам време да го обсъждам, защото няма смисъл. Каквото и да напиша ти НЯМА да го прочетеш....
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Panem et Circenses »

pumpy написа: Джовани, да напиш горното мнение е невероятно безочие и тотална демагогия. Не мога и не искам да инвесторам време да го обсъждам, защото няма смисъл. Каквото и да напиша ти НЯМА да го прочетеш....
Ти си безочливия тук с много селективно четене:

Абе вие тримката защо не се обедините с другите форумни модератори (с изключение на "митето") и други отявлени анти-Путинисти тук и да покажете на всички заблудени овце разликата между правосъдието на Путинската Русия и това на свободната и демократична Канада.

Съберете се, вземете и жените/приятелките и повторете това което са направили платените от Сорос кучки в която и да е синанога, джамия или дори италианска или полска църква по ваш избор (за препоръчване Торонто). Имаме си и форумец-адвокатин - попитайте го за про-боно защита. Само не забравяйте да го обявите тук, така че ние да имаме възможност да отидем и да се насладим на канадското правосъдие и да документираме за бъдещите поколения.


I Dare You!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Заключено