Седем мита за Освобождението

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа: Къде са "трудовите колонии" в Русия в момента? Или щом си го казал, значи всички трябва да ти вярваме, защото щом става дума за Русия и Путин, то несъмнено трябва да има "трудови колонии за протестиращите срещу силните на деня", нали така?
According to the Associated Press, some 40 inmates are cramped together in each prison barrack, starting the day with compulsory exercises in bone-chilling temperatures at dawn and spending the rest of their days doing “corrective labor.
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/1 ... 71069.html"

Отностно полицията в Северна Америка: когато въоръжен полицай ти извика да спреш, няма какво да знаеш или да не знаеш, просто СПИРАШ, със всичко останало "си го просиш". Дали е правилно да те застрелват или не е друг въпрос и аз вярвам, че има справедлив процес това да се установи и то се установява.

А относно "клиентите": аз за щастие такива НЯМАМ. Аз имам пациенти и не можеш да си представиш колко съм шастлив, че между тях има единици говорещи родния ми език, единици, които аз съм си избрал. А за остналите пациенти, и тези тук и тези в Денвър ИМАТ избор, защото живеем в свободна страна и всеки има избор. Ако им харесва ги лекува треторазреден зъболекар, тоест аз, ако не им харесва ходят някъде другаде. Хубавото е че и аз има избор и вместо да виждам ходещи касички в лицето на пациентите си, виждам хора, които имат нужда от лечение и го получават по най-добрия начин.

Прост пример: една средна практика в БК прави около 15% от годишния си оборот от коронки. Моя процент е около 5, тоест ТРИ пъти по-малко. Дали това е защото съм лицемер и предпочитам да направя пломба за 200 кинта, вместо коронка за 950 ? Нямам нужда да ми отговаряш, темата не е за моята практика, а за диктатурата и лъжата наречена СССР и путинова Русия в частност днес....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Къде са "трудовите колонии" в Русия в момента? Или щом си го казал, значи всички трябва да ти вярваме, защото щом става дума за Русия и Путин, то несъмнено трябва да има "трудови колонии за протестиращите срещу силните на деня", нали така?
According to the Associated Press, some 40 inmates are cramped together in each prison barrack, starting the day with compulsory exercises in bone-chilling temperatures at dawn and spending the rest of their days doing “corrective labor.
http://www.huffingtonpost.com/2012/10/1 ... 71069.html"

Отностно полицията в Северна Америка: когато въоръжен полицай ти извика да спреш, няма какво да знаеш или да не знаеш, просто СПИРАШ, със всичко останало "си го просиш". Дали е правилно да те застрелват или не е друг въпрос и аз вярвам, че има справедлив процес това да се установи и то се установява.

А относно "клиентите": аз за щастие такива НЯМАМ. Аз имам пациенти и не можеш да си представиш колко съм шастлив, че между тях има единици говорещи родния ми език, единици, които аз съм си избрал. А за остналите пациенти, и тези тук и тези в Денвър ИМАТ избор, защото живеем в свободна страна и всеки има избор. Ако им харесва ги лекува треторазреден зъболекар, тоест аз, ако не им харесва ходят някъде другаде. Хубавото е че и аз има избор и вместо да виждам ходещи касички в лицето на пациентите си, виждам хора, които имат нужда от лечение и го получават по най-добрия начин.

Прост пример: една средна практика в БК прави около 15% от годишния си оборот от коронки. Моя процент е около 5, тоест ТРИ пъти по-малко. Дали това е защото съм лицемер и предпочитам да направя пломба за 200 кинта, вместо коронка за 950 ? Нямам нужда да ми отговаряш, темата не е за моята практика, а за диктатурата и лъжата наречена СССР и путинова Русия в частност днес....
И това ли са трудовите лагери? Нима не знаеш, че и в Северна Америка затворниците имат право да работят с/у скромно възнаграждение (не става въпрос за честно заплащане на труда, разбира се).
Ето ви и повече информация от Уикипедия: https://en.wikipedia.org/wiki/Pussy_Riot
Pussy Riot is a Russian feminist punk rock protest group based in Moscow. Founded in August 2011, it has a variable membership of approximately 11 women[1] ranging in age from about 20 to 33 (as of 2012).[2] The group has staged unauthorised provocative guerrilla performances in unusual public locations, which were edited into music videos and posted on the Internet.[3] The collective's lyrical themes include feminism, LGBT rights, and opposition to Russian President Vladimir Putin, whom the group considers a dictator,[2] and to his links with the leadership of the Russian Orthodox Church.[4]
...
Imprisonment
The IK-2 and IK-14 penal colonies in Yavas, Zubovo-Polyansky District, Mordovia, are the most common destinations for women prisoners sentenced in Moscow. It is the former location of the Dubravlag labor camp complex of the Gulag system.[118] Tolokonnikova was incarcerated in IK-14, whereas Alyokhina was sent to IK-32 in Perm.[12] The latter is a colony for first-time offenders, which houses a sewing factory, and an experimental vocational program to re-train women prisoners to become digital cartoon animators.[119] Conditions in IK-32 are relatively favorable, and neither prisoners nor human rights monitors have filed complaints about its conditions. Meanwhile, IK-14 has a harder reputation.[120]

В този текст има значително повече информация, написана от много на брой хора безплатно, което увеличава шанса за достоверност и намалява възможният bias (не се сещам еквивалента на тази дума на български в момента), спрямо това ако беше написана от един човек или публикувана в едно издание. Значително по-добре от хабита да си изсмукваме доводите от пръстите.

Аз продължавам да твърдя, че дори и наказанието на тези девойки да е харш, то спрямо проявите им е нищо в сравнение с това, което можеше да им се случи ако бяха извършили идентични действия в Канада или САЩ. И в наказанието за тези тийнейджърски бунтарски прояви не виждам никакъв политически контекст.
Аз самият съм бил тийнейджър и в момента се радвам, че глупостите, които съм направил съм ги направил в България, а не в Канада. За щастие Българските полицаи и милиционери нямаха и нямат тези "itchy fingers" както Канадските и Американските им колеги. И се радвам, че съм бил възпитам винаги да казвам истината, въпреки че не рядко не ми е носило лични изгоди ин а шорт търм.
Последно промяна от jovani на Нед Апр 17, 2016 1:52 am, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
Panem et Circenses написа: Абе вие тримката защо не се обедините с другите форумни модератори (с изключение на "митето") и други отявлени анти-Путинисти тук и да покажете на всички заблудени овце разликата между правосъдието на Путинската Русия и това на свободната и демократична Канада.

Съберете се, вземете и жените/приятелките и повторете това което са направили платените от Сорос кучки в която и да е синанога, джамия или дори италианска или полска църква по ваш избор (за препоръчване Торонто). Имаме си и форумец-адвокатин - попитайте го за про-боно защита. Само не забравяйте да го обявите тук, така че ние да имаме възможност да отидем и да се насладим на канадското правосъдие и да документираме за бъдещите поколения.


I Dare You!!!
Само не разбрах срещу кого да протестираме: Путин, Трюдо или НКВ Кралицата ?
Протестирай срещу когото си поискаш, или ако искаш протестирай срещу всички тези взети заедно.
След това ела да напишеш във форума какви са резултатите от този експеримент.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Panem et Circenses »

pumpy написа:Интересно колко много хора има в този "затворен и разбит храм" ????
И аз явно не разбирам особено от руски, но по някаква причина песента започва с : "Богородица, Путина прогони"

https://www.youtube.com/watch?v=GCasuaAczKY"

Я сега пак ми кажи срещу кого точно да протестирам, аз сам ще си избера храма.....
И да разбираш, и да не разбираш руски все тая - защото аудиото на това видео е подменено и то е насоченo за международната консумация на sheeple-tata.
И тези молитви за Путин въобще не са произнасяни, a са добавени впоследствие за по-голям ефект!

Трябваше да прочетеш поста ми тук с линковете накрая които обясняват какво в реалност е станало.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20#p610090"

Ако не вярваш, можех да намериш сам документите по процеса и изявленията на самите подсъдими, а ако те мързи попитах ги тях самите - те са на свобода и си имат фейсбуци, туитъри и т.н.
По-долу са акaунтите на "основателката" на пуситата - Надя Толоконникова:
https://twitter.com/tolokno"
https://www.facebook.com/tolokno"

А ето тук са някои от по-ранните и "арт" творби тази "замечательная девушка"
http://plucer.livejournal.com/266853.html#comments" - тук тя участва в "произведенията" на друга арт група "Война"

Тук тя самата участва в публична оргия в един музей и то в много напреднала бременност!
http://plucer.livejournal.com/55710.html"
Тъй като нещо се съмнявам че не разбираш коментарите ми, ще ти дам и линк за същото събитие (оргията) на иврит от израелски вестник:
http://www.haaretz.co.il/misc/1.1311858"
Дано на тях да повярваш!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

А ето и едно интересна видео компилация, на която се вижда как полицията в Канада арестува "заподозрени":
https://www.youtube.com/watch?v=ejQlO_3a1Tg
В първият пример даже няма опит да се говори на задържаната - полицаят просто изтича и я повали на земята с тупаник, докато тя си ходеше бавно и спокойно.
В третият пример по някакви причини са решили да арестуват "рецидивиста" с помощта на автомобил на заледена улица, въпреки че има много полицаи стоящи наоколо.
В резултат от което го смачкват м/у колата и стоянка за велосипеди. В момента гледам останалата част от видеото.
И разбира се, във всички тези случаи е било направено независимо разследване, което е установило дали полицаите са си превишили правата?
Можеше и да го повярвам, ако не бях живял почти 14 години тук.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ttorontoo »

Леле, много страници, много нещо.

Всички говорим на база факти, които сме чули и видяли по телевизията, в интернет. Тези "факти" не представят истината. Относно Северна Корея. Пускат се филмчета, че там живота е отвратителен. Но истината е друга...или е много по-отвратителен, или много по-неотвратителен от това, как Западните медии го представят.

Пишете за Pussy Riot. А какво ще кажете за даването на зелена светлина от германското правителство срещу немския комик, който усмя Ердоган? Това ли е Западноевропейската свобода, това ли са Трансатлантическите ценности?

Мислех си, че като повечето от вас живеят в Канада от толкова дълго време, са започнали да гледат на нещата по друг начин. Но явно българина си остава българин, където и да отиде.

И запомнете едно. Никое правителство няма изгода " да дава " безплатен обяд. Дали ще си в Канада, Щатите, България, Германия, Зинзибар, това с което те поущряват е просто, за да те контролират. В БГ целта да останат 5 мил. човека местно население. Да останат по-ограничени хора, с цел по-лесната манипулация на населението. Въпреки, че по света хората не са по-различни. Дори българите сме едни от най-умните копелета в света. Освен това сме едни от най-приспособмите.

EDIT

Новина от BBC.com

достоверен источник на информация

"

Germany Turkey: Merkel allows inquiry into comic's Erdogan insult

Айде да ви видя? Сами може да прецените, че ние сме просто едни мравки, могат да правят с нас каквото си искаме. Светът на всякъде е еднакъв!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от klisurov »

jovani написа: В Русия няма цензура, всеки може да пише и говори каквото си иска, както и да пее песнички, критикуващи Путин без да се притеснява от нищо.

... в Северна Америка.
Така ли мислиш?
Интересно защо роднини в Русия не мислят като теб?
И какво е общото между случващото се в Русия и Канада?
Или ако в А има диктатура, то и в В няма проблем да има?

А и темата май бе за нещо друго.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от klisurov »

jovani написа:За щастие Българските полицаи и милиционери ...
бяха и са "научени" първо да проверят на кого си човек, а след това да действат.
Че ако нагазат лука, ще им се стъжни живота, и преди и след 10-ти.
Мен мама и тати не ме готвеха за дипломат, та трябваше много да внимавам какво говоря, а камо ли какво правя.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Ttorontoo »

В Русия има цензура също. Същата цензура каквато има в Западна Европа и Америка.

Но нещата не са точно такива, каквито ни ги изнасят запаните медии. В руските сайтове има също пропаганда, и то за ISIS и Америка.

Но не може една сериозна медия като BBC или NYT да ми изкарват разни статии, че Путин имал това, Путин имал онова.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа: И това ли са трудовите лагери? Нима не знаеш, че и в Северна Америка затворниците имат право да работят с/у скромно възнаграждение (не става въпрос за честно заплащане на труда, разбира се)..
Аз съм работил в северно американски затвор и имам личен опит относно "правото на труд" и изобщо правата на затворниците в Колорадо. В руски не съм бил и не знам дали е "право" или задължение. Ако си бил на такова място можеш да ни светнеш.
Ttorontoo написа:... Дори българите сме едни от най-умните копелета в света. Освен това сме едни от най-приспособмите.
Това да го вярваш на 15 е разбираемо, след 18/19 е диагноза, което обезсмисля всякаква комуникация с индивида изобщо по каквато и да е тема.....
Panem et Circenses написа: И да разбираш, и да не разбираш руски все тая - защото аудиото на това видео е подменено и то е насоченo за международната консумация на sheeple-tata. !
Сигурно и хората на видеото са монтирани, защото храма беше "затворен и разбит" или е български не разбирам ?

Изобщо световната конспирация е в пълна сила....в крайна сметка всеки има право да вярва в каквото си иска и аз не смятам да ви убеждавам в противното. Всичко е въпрос на мироглед и личен опит. Точно както 26 годишната ми офис мениджърка не може да разбере, че бежанците от Сирия бягат от война, защото цял живот е ИМАЛА всичко на готово като дете в Канада, така и други хора отказват да разберат някои неща и си избират по-приемливи теории за съществуването на живота. В това лошо няма, живеем в свободна страна..... Днес половината села е на църква, но аз не се опитвам да ги убеждавам, че не са прави.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от joro »

jovani написа:А ето и едно интересна видео компилация, на която се вижда как полицията в Канада арестува "заподозрени":
https://www.youtube.com/watch?v=ejQlO_3a1Tg
В първият пример даже няма опит да се говори на задържаната - полицаят просто изтича и я повали на земята с тупаник, докато тя си ходеше бавно и спокойно.
В третият пример по някакви причини са решили да арестуват "рецидивиста" с помощта на автомобил на заледена улица, въпреки че има много полицаи стоящи наоколо.
В резултат от което го смачкват м/у колата и стоянка за велосипеди. В момента гледам останалата част от видеото.
И разбира се, във всички тези случаи е било направено независимо разследване, което е установило дали полицаите са си превишили правата?
Можеше и да го повярвам, ако не бях живял почти 14 години тук.
Нормално е в страна, където всеки идиот може свободно да си купи оръжие и да застреля десеетина души на улицата полицаите трябва да са много внимателни. Понякога докато полицаят разбере дали някой вади телефон или пищов от джоба може да се отправи скоропостижно към оня свят. Това е цената, която плащат тези общества за свободата да носят оръжие- масова фобия от всеки и от всички.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

joro написа:
jovani написа:А ето и едно интересна видео компилация, на която се вижда как полицията в Канада арестува "заподозрени":
https://www.youtube.com/watch?v=ejQlO_3a1Tg
В първият пример даже няма опит да се говори на задържаната - полицаят просто изтича и я повали на земята с тупаник, докато тя си ходеше бавно и спокойно.
В третият пример по някакви причини са решили да арестуват "рецидивиста" с помощта на автомобил на заледена улица, въпреки че има много полицаи стоящи наоколо.
В резултат от което го смачкват м/у колата и стоянка за велосипеди. В момента гледам останалата част от видеото.
И разбира се, във всички тези случаи е било направено независимо разследване, което е установило дали полицаите са си превишили правата?
Можеше и да го повярвам, ако не бях живял почти 14 години тук.
Нормално е в страна, където всеки идиот може свободно да си купи оръжие и да застреля десеетина души на улицата полицаите трябва да са много внимателни. Понякога докато полицаят разбере дали някой вади телефон или пищов от джоба може да се отправи скоропостижно към оня свят. Това е цената, която плащат тези общества за свободата да носят оръжие- масова фобия от всеки и от всички.
за коя държава говориш ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от miteto »

pumpy написа:
Panem et Circenses написа: И да разбираш, и да не разбираш руски все тая - защото аудиото на това видео е подменено и то е насоченo за международната консумация на sheeple-tata. !
Сигурно и хората на видеото са монтирани, защото храма беше "затворен и разбит" или е български не разбирам ?
Пумпи, ти въобще видя ли видеото където въпросната девочка прави "протест", т.е. секс на публично място в напреднала бременност? Май совите не са това което са...
Или може би искаш да ми кажеш, че на някой тука би му се разминало ако нахлуе в синагога без разрешение и почне да пее песни против Израел и да осквернява храма междувременно? Не три, ами тринайсет години в пандиза ще му лепнат и преди това цялата преса ще се изреди да го заклеймява. Айде убеди някой твой приятел да направи такъв "протест" в синагога в щатите против политиката на Израел, и после докладвай как са го изпратили по живо по здраво ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от miteto »

jovani написа:А ето и едно интересна видео компилация, на която се вижда как полицията в Канада арестува "заподозрени":
https://www.youtube.com/watch?v=ejQlO_3a1Tg
В първият пример даже няма опит да се говори на задържаната - полицаят просто изтича и я повали на земята с тупаник, докато тя си ходеше бавно и спокойно.
Джовани, това не е в Канада ами е в страната "където бият негрите" :D
Но да, просто се чудя как тия полицаи са минали психо-теста :?:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

:rofl: :D шалом :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено