Седем мита за Освобождението

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Panem et Circenses »

Koko написа:
jovani написа:Това не е вярно, осъдени са за вандализъм - за това, че са разбили вратата и вандалствали в затворена църква, нищо общо с Путин.
Сега остава и да ни убедиш че в Русия съдебната система е незивисима и Пуси райът са имали справедлив и независим процес. ;) :D
ablood написа:Джовани, хайде не се прави на утрепан! Ако не бяха пяли срещу Путин вероятно също щяха да ги закопчаят, но в понеделник сутринта щяха да са вече на работа и всичко щеше да е забравено.
И стига си пробутвал примери със стрелба при неподчинение на арест! Никой не е осъден на уличен разстрел в Америка. Вйж в YouTube: Walmart parking officer kills....
pumpy написа: Или е просто удобна форма на разсейване на темата, когато нямаме какво смислено да кажем ? Да трябва да доказваме, че съдебната система в Русия е независима от силиния на деня ? Наистина ли ?
Абе вие тримката защо не се обедините с другите форумни модератори (с изключение на "митето") и други отявлени анти-Путинисти тук и да покажете на всички заблудени овце разликата между правосъдието на Путинската Русия и това на свободната и демократична Канада.

Съберете се, вземете и жените/приятелките и повторете това което са направили платените от Сорос кучки в която и да е синанога, джамия или дори италианска или полска църква по ваш избор (за препоръчване Торонто). Имаме си и форумец-адвокатин - попитайте го за про-боно защита. Само не забравяйте да го обявите тук, така че ние да имаме възможност да отидем и да се насладим на канадското правосъдие и да документираме за бъдещите поколения.


I Dare You!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:
ablood написа:Джовани, хайде не се прави на утрепан! Ако не бяха пяли срещу Путин вероятно също щяха да ги закопчаят, но в понеделник сутринта щяха да са вече на работа и всичко щеше да е забравено.

И стига си пробутвал примери със стрелба при неподчинение на арест! Никой не е осъден на уличен разстрел в Америка. Вйж в YouTube: Walmart parking officer kills....
Примерът ми е много добър, и не става дума за един пример, а за систематични действия.
В Русия според теб е правилно да ги пускат на свобода, след като са вандалствали в чужда собственост.
А в Канада, пак така според теб е правилно да бъдат застрелвани, ако не се подчинят на заповедите за арест или не хвърлят телефона на земята.
Мисля че е видно кой се прави на утрепан, и в този случай, както и в много други (да не кажа почти винаги) не съм аз този.
Предполагам това не се случва в Русия?
http://www.liveleak.com/view?i=bb3_1386980051
Цитат от този линк:
"The incident happened in the city of Khabarovsk, Russia. Five rather drunk – even by Russian standard – young men were kicked out of a store for being rowdy and were also getting violent with arriving cops. They cops were reportedly attacked, punched and kicked.

Then, one of the cops fired warning shots in the air, but that only enraged the drunks who become even more aggressive. At that point, one of the cops shot one of the drunks in the chest at close range. The drunk stumbled and dropped dead, with everyone around being rather casual about it. His brother was wounded in the thigh and had to be taken a hospital."
Read more at "

Какво забелязвам в това описание на събитията?
Пияните младежи са нападнали полицаите и започнали да ги удрят и ритат. Единият полицай е изстрелял предупредителен изстрел във въздуха, което е направило младежите още по-агресивни. Вследствие от това единият нападател е застрелян в гърдите, а другият е ранен и е закаран до болницата.

Примерът ми от Канада - няколко десетки полицаи обграждат дрогиран младеж, който е заплашвал пътниците в трамвай и ватманът е спрял трамваят и пътниците са излезли. Младежът се намира на няколко метра от полицаят, който го застрелва и видимо не прави опити да го нападне. Полицаят изстрелва няколко куршума в тялото му (без предупредителен изстрел във въздуха) и след като младежът пада полицаят изстрелва още половин пълнител в трупа - явно целта е да го убие, не да го неутрализира.

Намирате ли някои "тънки" разлики в тези два примера?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

Panem et Circenses написа: Абе вие тримката защо не се обедините с другите форумни модератори (с изключение на "митето") и други отявлени анти-Путинисти тук и да покажете на всички заблудени овце разликата между правосъдието на Путинската Русия и това на свободната и демократична Канада.

Съберете се, вземете и жените/приятелките и повторете това което са направили платените от Сорос кучки в която и да е синанога, джамия или дори италианска или полска църква по ваш избор (за препоръчване Торонто). Имаме си и форумец-адвокатин - попитайте го за про-боно защита. Само не забравяйте да го обявите тук, така че ние да имаме възможност да отидем и да се насладим на канадското правосъдие и да документираме за бъдещите поколения.


I Dare You!!!
Само не разбрах срещу кого да протестираме: Путин, Трюдо или НКВ Кралицата ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

Значи, оправдаваш руските, ченгета, но товариш тукашните. Доста отчаян довод е да пробутваш цитати от роднини на убития бандит като факти.

Заблудата ти идва от фактът, че от над милион ченгета в Америка и се извършват хиляди арести ежедневно все ще се намери изключение, което медии да развеят като типичен пример.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Panem et Circenses »

pumpy написа:
Panem et Circenses написа: Абе вие тримката защо не се обедините с другите форумни модератори (с изключение на "митето") и други отявлени анти-Путинисти тук и да покажете на всички заблудени овце разликата между правосъдието на Путинската Русия и това на свободната и демократична Канада.

Съберете се, вземете и жените/приятелките и повторете това което са направили платените от Сорос кучки в която и да е синанога, джамия или дори италианска или полска църква по ваш избор (за препоръчване Торонто). Имаме си и форумец-адвокатин - попитайте го за про-боно защита. Само не забравяйте да го обявите тук, така че ние да имаме възможност да отидем и да се насладим на канадското правосъдие и да документираме за бъдещите поколения.


I Dare You!!!
Само не разбрах срещу кого да протестираме: Путин, Трюдо или НКВ Кралицата ?
Ооо, и умничък ми се пишеш - аз съм го казал вече - същото каквото те правят (клиповете са на youtube) придружено от псувни срещу религията на храма където е протеста:
за джамия - ф.. Allah, ф... Mohammed, ф... koran....
за синаноги - ф... Moses, ф... Mezuzah, tzitzit and tefillin, ф... Magen David, ф...menorah и там каквото ти дойде - ти си знаеш и можеш да обучиш другите!
за църквите - ф... God, ф... Jesus, ф... Virgin Mary, ...
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

Интересно колко много хора има в този "затворен и разбит храм" ????
И аз явно не разбирам особено от руски, но по някаква причина песента започва с : "Богородица, Путина прогони"

https://www.youtube.com/watch?v=GCasuaAczKY"

Я сега пак ми кажи срещу кого точно да протестирам, аз сам ще си избера храма.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

ablood написа:Значи, оправдаваш руските, ченгета, но товариш тукашните. Доста отчаян довод е да пробутваш цитати от роднини на убития бандит като факти.

Заблудата ти идва от фактът, че от над милион ченгета в Америка и се извършват хиляди арести ежедневно все ще се намери изключение, което медии да развеят като типичен пример.
Аз дадох видео от случката, което ще го дам пак, ако случайно не си го забелязал:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dx2iQnYMQfM[/youtube]
Според мен основният проблем в този случай е, че за разлика от Руските полицаи, които явно са действали в самозащита, според описанието, както и според това, което видях от видеото (петима нападателя срещу трима или четирима полицая, нападателите ги удрят и ритат, има предупредителен изстрел във въздуха), то полицаите от Торонто не са в подобно положение - минимум дузина полицаи, а може би и повече с/у един нарушител на няколко метра от тях. И най-важното - не става въпрос за няколко изстрела с цел неутрализация на "заплахата", а за 9 изстрела, повечето от които след като младежът е паднал на земята.
И понеже видимо сме на различни мнения в случая - според теб тези две случки са идентични, а според мен не - оставям на читателите да преценят кой от двама ни е по-обективен в този пример. И проблемът не е само в един пример - както казах това са систематични действия на полицията в Торонто, описани в много други примери.
Също както и систематичните и с нищо непридизвикани лъжи с/у Русия и България, написани от теб и няколкото други форумци, чиито имена посочих.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

да си пишат, кой ги приема за истина ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

jovani написа:Според мен... ...явно... ...може би... ...видимо... ...според мен....
Пак се оставих да ме убедиш. Много си респектиращ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

ablood написа:
jovani написа:Според мен... ...явно... ...може би... ...видимо... ...според мен....
Пак се оставих да ме убедиш. Много си респектиращ.
Ако не си съгласен с моето мнение може също така да се обосновеш с аргументи. Аз обичам да използвам тези изрази, за да изявявам личната си позиция, за разлика от други, които пишат лъжи и измислици по начин все едно са доказани факти - например твоят пример с девойките от Пуси Райът и "конспирацията" на Путин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

Съжалявам. Подбирам си битките.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

ablood написа:Съжалявам. Подбирам си битките.
Поне си си научил урока, което говори добре за теб.

Между другото в Youtube има много, много видеоматериали в които североамерикански полицаи застрелват хора след невинни инциденти - например хора, бягащи след като биват спирани за проверка на документите и прочие. Систематични действия, за които полицаите са тренирани и биват награждавани. И колко ли още недокументирани случаи има?

Малцина от тези убити стават известни по цял свят, като усмихнатите девойки от Пуси Райът...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y0sPex4E3FY[/youtube]
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

Със напредването на технологиите ,тъй наречените "богове" във униформи се озаптиха ,като всеки втори има смарт телефон със камера и може по всяко време да заснеме тъй нареченото убийство- "геройство" !
само като си помисли човек допреди 10 години какви ли не поразии са правили, и как са ги прикривали техните началници като са ги награждавали и правили герои :puke:
Със погнуса се сещам за блокирането на пътищата и големите шествия при траурни церемонии,съпроводени от хиляди знайни и незнайни униформени .... :n:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа: невинни инциденти - например хора, бягащи след като биват спирани за проверка на документите и прочие......

Малцина от тези убити стават известни по цял свят, като усмихнатите девойки от Пуси Райът...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y0sPex4E3FY[/youtube]
Явно не правиш разлика между "невинни инциденти" като неподчинение на полицейска заповед и "гаргара" с държавен ръководител на една диктатура.
Когато артисти (колкото и пънка да не ми е понятен като култура) започнат да бъдат застрелвани или затваряни по трудови колонии за протестни действия срещу силините на деня в Северна Америка, тогава ще имаш правото да пускаш колкото си искаш видеа по темата. За съжаление си мисля, че всъщност няма да може да пускаш нищо, защото ще има нещо, което го има днес в любивата ви Русия...правилно се сещате, говорим за ЦЕНЗУРА. Същото го има и в Родината ни и видимо някои от нас може и да са сменили местожителството, но НИКОГА няма са сменят робската си психика.
Докато сте свободни да плямпате глупости на свобода и да пускате всевъзможни линкове с информация за свършени неправди няма как да сравнявате Северна Америка с Русия, просто няма как. Всичко останало са небивалици и е много жалко ако си вярвате, а не го правите просто за да сте на обратно, какво обикновено.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: невинни инциденти - например хора, бягащи след като биват спирани за проверка на документите и прочие......

Малцина от тези убити стават известни по цял свят, като усмихнатите девойки от Пуси Райът...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Y0sPex4E3FY[/youtube]
Явно не правиш разлика между "невинни инциденти" като неподчинение на полицейска заповед и "гаргара" с държавен ръководител на една диктатура.
Когато артисти (колкото и пънка да не ми е понятен като култура) започнат да бъдат застрелвани или затваряни по трудови колонии за протестни действия срещу силините на деня в Северна Америка, тогава ще имаш правото да пускаш колкото си искаш видеа по темата. За съжаление си мисля, че всъщност няма да може да пускаш нищо, защото ще има нещо, което го има днес в любивата ви Русия...правилно се сещате, говорим за ЦЕНЗУРА. Същото го има и в Родината ни и видимо някои от нас може и да са сменили местожителството, но НИКОГА няма са сменят робската си психика.
Докато сте свободни да плямпате глупости на свобода и да пускате всевъзможни линкове с информация за свършени неправди няма как да сравнявате Северна Америка с Русия, просто няма как. Всичко останало са небивалици и е много жалко ако си вярвате, а не го правите просто за да сте на обратно, какво обикновено.
В Русия няма цензура, всеки може да пише и говори каквото си иска, както и да пее песнички, критикуващи Путин без да се притеснява от нищо.
Но ако някой систематично хулиганства, нарушава общественият ред и влиза с взлом в чужда собственост е логично да бъде осъден за проявите си. Което е доста по-добре от това да бъде застрелян с 9 патрона или няколко в главата, за това че бяга от арест, защото е тийнейджър и не знае как трябва да реагира при появата на полиция в Северна Америка.
Къде са "трудовите колонии" в Русия в момента? Или щом си го казал, значи всички трябва да ти вярваме, защото щом става дума за Русия и Путин, то несъмнено трябва да има "трудови колонии за протестиращите срещу силните на деня", нали така?

Пумпи, ти се пишеш голям деятел за правата на човека в Русия и по света. Но явно не виждаш какво става в задният ти двор или си съгласен с проявите на полицейско насилие в Северна Америка, щом нито веднъж не си написал нито един ред по този въпрос. Но щом става дума за Русия и Путин си първа писта. Ако аз бях твой клиент само заради това ти поведение не бих стъпил повече в кабинета ти (стига да имах друг избор, разбира се) - защото това е поведение на лицемер, и аз няма как да вярвам на това, което би ми казал защото бих очаквал да ми кажеш това, което е в твоя изгода в този момент, а не какъв е моят реален проблем. Съжалявам за честността си, но поведението ти издава начина ти на мислене.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Заключено