Седем мита за Освобождението

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Koko »

jovani написа:Това не е вярно, осъдени са за вандализъм - за това, че са разбили вратата и вандалствали в затворена църква, нищо общо с Путин.
Сега остава и да ни убедиш че в Русия съдебната система е незивисима и Пуси райът са имали справедлив и независим процес. ;) :D
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:Това не е вярно, осъдени са за вандализъм - за това, че са разбили вратата и вандалствали в затворена църква, нищо общо с Путин.
Сега остава и да ни убедиш че в Русия съдебната система е незивисима и Пуси райът са имали справедлив и независим процес. ;) :D
Защо трябва да ви убеждавам - по-скоро вие трябва да ни убедите в противното.
И това не става с примери за хулиганизъм, приписвани за политическо отмъщение. Ако "Пуси Райът" не бяха разбили вратата на църквата и не бяха вандалствали вътре можеше да си пеят песнички против Путин до ден днешен, както правят много други техни колежки и колеги.

Но не това е съдбата на десетки хора всяка година в Канада, застреляни от полицията при обстоятелства, които явно не налагат прилагането на подобен род сила.
И за по-сигурно застреляни с 9 куршума - няколко докато паднат и половин пълнител след това.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Защо ми се струва че няколкото индивида в този форум редовно изопачават фактите и поднасят истината както им изнася, когато се отнася за Русия, а си мълчат като бълха в гащи и избягват да говорят и отклоняеат разговора, когато става дума за бруталностите, случващи се в Канада и САЩ?
Дали това е случайно?

За усмихнатите девойки от Пуси Райът от снимката - голям късмет имат, че не са извършили това действие в Канада, а са го направили в Русия, те и затова са усмихнати.
В Канада хората с подобни прояви рядко достигат до подобна известност приживе.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

Джовани, хайде не се прави на утрепан! Ако не бяха пяли срещу Путин вероятно също щяха да ги закопчаят, но в понеделник сутринта щяха да са вече на работа и всичко щеше да е забравено.

И стига си пробутвал примери със стрелба при неподчинение на арест! Никой не е осъден на уличен разстрел в Америка. Вйж в YouTube: Walmart parking officer kills....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от pumpy »

jovani написа: Значи е ОК да се застрелват на място хора, които с нищо не заплашват обществото в този момент?
По какъв начин това, което се случва с Северна Америка влияе на това, което се случва в Русия ?

Или е просто удобна форма на разсейване на темата, когато нямаме какво смислено да кажем ? Да трябва да доказваме, че съдебната система в Русия е независима от силиния на деня ? Наистина ли ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

ablood написа:Джовани, хайде не се прави на утрепан! Ако не бяха пяли срещу Путин вероятно също щяха да ги закопчаят, но в понеделник сутринта щяха да са вече на работа и всичко щеше да е забравено.

И стига си пробутвал примери със стрелба при неподчинение на арест! Никой не е осъден на уличен разстрел в Америка. Вйж в YouTube: Walmart parking officer kills....
Примерът ми е много добър, и не става дума за един пример, а за систематични действия.
В Русия според теб е правилно да ги пускат на свобода, след като са вандалствали в чужда собственост.
А в Канада, пак така според теб е правилно да бъдат застрелвани, ако не се подчинят на заповедите за арест или не хвърлят телефона на земята.
Мисля че е видно кой се прави на утрепан, и в този случай, както и в много други (да не кажа почти винаги) не съм аз този.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Значи е ОК да се застрелват на място хора, които с нищо не заплашват обществото в този момент?
По какъв начин това, което се случва с Северна Америка влияе на това, което се случва в Русия ?

Или е просто удобна форма на разсейване на темата, когато нямаме какво смислено да кажем ? Да трябва да доказваме, че съдебната система в Русия е независима от силиния на деня ? Наистина ли ?
По причината, че вие и аз живеем в Северна Америка и е логично да даваме примери от тук. Но нито теб, нито Мистер Гийк, Аблъд, Коко, Иван1007 и Оптикс съм ги видял да го правите - да напишете неща, които са в явно противоречие с "високите" ви общочовешки ценности.
Вместо това постоянно нещо ви гризе, та поднасяте изопачени примери и лъжи за Русия, във форум на който на никой друг не му пука за това. Ако бяхме имигрирали в Русия и форума се казваше "БГРусия" бих го разбрал, но не и при сегашните обстоятелства.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Koko »

jovani написа:Защо ми се струва че няколкото индивида в този форум редовно изопачават фактите и поднасят истината както им изнася...
Правилно ти се струва, само дето ти си на първо място в листа от такива индивиди.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от myhata II »

някой,ако иска да се пробва да разбие църква във Канада, да види какво ще му се случи :rofl: :lol:

ако ще да е пуси Паси мамата ще му такова
във най добрия случай, ако не изяде пълнител ще изяде поне една петилетка за назидание !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:Защо ми се струва че няколкото индивида в този форум редовно изопачават фактите и поднасят истината както им изнася...
Правилно ти се струва, само дето ти си на първо място в листа от такива индивиди.
Ми направете ме модератор тогава :)
Или само вие имате право да лъжете и налагате цензура?
Както Хитлер е горил книгите, които не му изнасят на клади навремето.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Koko »

jovani написа:По причината, че вие и аз живеем в Северна Америка и е логично да даваме примери от тук.
Попитах те и по-горе в темата - можеш ли да дадеш поне един пример за сатирик, музикант, журналист и т.н. в Канада осъден за това че се е осмелил да разкритикува, иронизира или осмее някой от политиците?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от Koko »

jovani написа:
Koko написа:
jovani написа:Защо ми се струва че няколкото индивида в този форум редовно изопачават фактите и поднасят истината както им изнася...
Правилно ти се струва, само дето ти си на първо място в листа от такива индивиди.
Ми направете ме модератор тогава :)
Или само вие имате право да лъжете и налагате цензура?
Както Хитлер е горил книгите, които не му изнасят на клади навремето.
Какво ти пречи да си направиш собствен форум? Ето, давам ти идея за име: "Форум на почитателите на Путин в Канада" - можеш да го възхваляваш колкото ти душата поиска, още повече че е много хубаво да го възхваляваш от държава където има свобода на словото.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:По причината, че вие и аз живеем в Северна Америка и е логично да даваме примери от тук.
Попитах те и по-горе в темата - можеш ли да дадеш поне един пример за сатирик, музикант, журналист и т.н. в Канада осъден за това че се е осмелил да разкритикува, иронизира или осмее някой от политиците?
Пуси Райът, както вече написах няколко пъти, не са осъдени за това, че критикуват Путин, а за вандализъм.
Това, че ти и още няколко се опитвате да го пробутате другояче не променя истината.
В Русия има много хора, вкл. журналисти и музиканти, които критикуват Путин открито и често вие ни давате цитати от тези критики в този форум. Тези хора са на свобода и продължават да критикуват до ден днешен.

Хора, които са заловени да вандалстват в чужда собственост в Канада ако не се подчинят на заповедта за арест (примерно защото са под влиянието на алкохол или опиати), биват застреляни на място, дори и да не заплашват с нищо живота и здравето на полицаите или други хора.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:
Koko написа:
jovani написа:Защо ми се струва че няколкото индивида в този форум редовно изопачават фактите и поднасят истината както им изнася...
Правилно ти се струва, само дето ти си на първо място в листа от такива индивиди.
Ми направете ме модератор тогава :)
Или само вие имате право да лъжете и налагате цензура?
Както Хитлер е горил книгите, които не му изнасят на клади навремето.
Какво ти пречи да си направиш собствен форум? Ето, давам ти идея за име: "Форум на почитателите на Путин в Канада" - можеш да го възхваляваш колкото ти душата поиска, още повече че е много хубаво да го възхваляваш от държава където има свобода на словото.
Не, предпочитам потребители като вас да не узурпират форум "БГКанада" в който хората търсят полезна информация за живота и имиграцията в Канада, а не в Русия.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Седем мита за Освобождението

Мнение от ablood »

jovani написа:
ablood написа:Джовани, хайде не се прави на утрепан! Ако не бяха пяли срещу Путин вероятно също щяха да ги закопчаят, но в понеделник сутринта щяха да са вече на работа и всичко щеше да е забравено.

И стига си пробутвал примери със стрелба при неподчинение на арест! Никой не е осъден на уличен разстрел в Америка. Вйж в YouTube: Walmart parking officer kills....
Примерът ми е много добър, и не става дума за един пример, а за систематични действия.
В Русия според теб е правилно да ги пускат на свобода, след като са вандалствали в чужда собственост.
А в Канада, пак така според теб е правилно да бъдат застрелвани, ако не се подчинят на заповедите за арест или не хвърлят телефона на земята.
Мисля че е видно кой се прави на утрепан, и в този случай, както и в много други (да не кажа почти винаги) не съм аз този.
Предполагам това не се случва в Русия?
http://www.liveleak.com/view?i=bb3_1386980051
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено