Наследството на Соца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Наследството на Соца

Мнение от roumensp »

Павел написа:
optics написа:Бароните на НРБ
http://m.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D ... a-38549197"
това вече е пускано и дискутирано
Може, но пък ми припомни лозунга "Другарки, дамските въшки са срам за комсомолките". :D
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Наследството на Соца

Мнение от joro »

roumensp написа:
Павел написа:
optics написа:Бароните на НРБ
http://m.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D ... a-38549197"
това вече е пускано и дискутирано
Може, но пък ми припомни лозунга "Другарки, дамските въшки са срам за комсомолките". :D
Едно време в автобусите в България пишеше "Не говори със шофьора".
В Русия "Не пий със шофьора".
В Америка "Не стреляй в шофьора".
В Африка "Не изяждай шофьора".
В Италия "Не говори със шофьора, ръцете му трябват да управлява автобуса".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Kpetrov написа:Тези ревльовци с тази казарма вече стават доста смешни, направо траги-комични.
Дали така плачкат момичетата в Израел и Норвегия? :o
В България казарма няма вече от 10 години. А НРБ е отдавна затворена страница в историята, половината от днешните българи нямат спомени за нея. Само пенсионерите изпитват някаква носталгия.
joro написа:
roumensp написа: Разбирам че нито си чувал нито си виждал много неща, но това не прави изказването ти по-малко дебилско, защото всеки българин над 45 много добре знае за какво става въпрос.
Аз съм на 48 и вече забравих какво беше.
Заради това ще си останете десета дупка на кавала в Европа - който не помни миналото е осъден да го повтаря.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Pyrelight написа:За всеки интелигентен мъж от това време това са две похабени години от младия му живот. Никому ненужни при това! Жоро, ние повечето тук сме учени, не некви си там едвам спастрили трети клас, дето само ядене, пиене и тия 3 работи са им в кухите глави.
Миналото никога не се връща.
А ти колко си учен?
Дупе те лаже.
Пак ще настъпите мотиката.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Наследството на Соца

Мнение от MrGeek »

optics написа:Бароните на НРБ
Тази табела се изкушавам да си я сложа за подпис. :D :rofl:


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Наследството на Соца

Мнение от Pyrelight »

Ми то наистина няма какво да се обсъжда. Всичко е от ясно по-ясно! Обаче мед ми капе на сърцето, че някои комунета си го намериха - майстора в новата капиталистическа реалност. :rock:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Наследството на Соца

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:Тези ревльовци с тази казарма вече стават доста смешни, направо траги-комични.
Дали така плачкат момичетата в Израел и Норвегия? :o
Има един дето постоянно става за смях и това е дървения философ товаришч Пьетров. :D
Ти в коя казарма служи преди 1990та?
В БНА или в Израел, в Норвегия или в Швейцария?
Сподели твоя опит от службата си в БНА префи 1990та.
Моят е, че това беше нещо като затвор или по-скоро като лагер защото затворниците в нормалните държави имат права за разлика от войниците в БНА.
Точна дата кога трябва да съм служил няма ли да ми наложиш?
На кратко: учих, казармата се отложи, завърших, привикаха ме в районното, попаднах директно в кабинета на шефа.
Казва - И какво правим сега.
Отговарям - Влизам колкото се може по-скоро,няма време за губене.
- Отговора ми харесва, ще видя какво мога да направя.
Вече на място, съжалявам но след 1990-та. Влизат ефрейтор и офичерце в спалното и - Трябват ми доброволци за кухнята. Вдигам ръка, казват - Ти, дългия, остави! Не са ме пипнали повече за нищо освен полагащите ми се наряди.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Наследството на Соца

Мнение от Ivan1007 »

Товаришч Пвтров,
Нищо не искам да ти налагам - трийсетина години по-късно то е свършен факт.
Благодаря за потвърждението, че не си служил в БНА преди 1990 та, което означава, че и в този случай изказваш мнение за нещо за което нищо не знаеш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Наследството на Соца

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:Товаришч Пвтров,
Нищо не искам да ти налагам - трийсетина години по-късно то е свършен факт.
Благодаря за потвърждението, че не си служил в БНА преди 1990 та, което означава, че и в този случай изказваш мнение за нещо за което нищо не знаеш.
Знам, че всички които не са мамини синчета и са служили преди 90-та не циврят на ляво и на дясно за което. Особенно трийсетина години по-късно!
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

И при това циврят само тези, които истинска служба не са видели. Всеки от тях е бил я писарче в някой щаб или на ротнио, я планшетист или артелчик.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Наследството на Соца

Мнение от speedy »

Родната българска казарма беше най-доброто и полезно за мен време.

Аз съм мамино синче, обаче не успях да се уредя като писар. От окопаването на 100мм оръдие придобих умения за прекопаването на цветята и храстите в задния двор. Стоенето два часа пред едно знаме в поза мирно, както и бавното обикаляне на някаква тайнствена ограда от бодлива тел в дъждове и бури, ме подготвиха за висенето в задръстванията в Торонто. Да не говорим за най-ценното - общуването със сержантския и офицерски състав (до ниво подполковник), ме убедиха, че не всичко което звучи като човешка реч е непременно плод на някакъв разум.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Наследството на Соца

Мнение от agent Ozo »

Е, няма как да очакваш разум в гегата на овчаря или остена на биволаря. Щото и добичетата посредством тях общуват със стопаните си. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Наследството на Соца

Мнение от Павел »

Aз, въпреки че бях мамино синче, не се оплаквам, независимо, че казармата си беше простотия откъдето да и да го погледнеш. В батальона спах само до клетвата, после 4-5 дни в седмицата у нас. В дните, в които замръквах в казармата, си вкарвах гаджето вътре. И това преди да стана агент :rofl:
Както неведнъж съм казвал, живота с суров и куров и сме обградени от простотия постоянно, така че трябва да се гледа философски на нещата and to make the best of any situation
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Наследството на Соца

Мнение от optics »

Аз никога не съм се оплаквал, не съм бил нито писар, нито планшетист, нито артелчик, нито каквото и да било скатано. Имам 13 градски отпуски за първата година, през която никога не съм бягал през оградата. Не помня никакви награди, помня само няколко непоряда наказания.
А, и веднъж ми конфискуваха колана, щото фазана ми го завеща и се развявах с фазански колан. Няколко минути по-късно ме среща закапичето, той беше метър и четириесе, подполковник Сталев и ми вика - стой - къде ти е колана. И аз му отговарям - ами ротния ми го взе. Той разтяга една усмивка и обяснява като на първолак - той не ти го е взел мойто момче, той те е арестувал! На което аз му обяснявам - не ме е арестувал, просто ми взе колана и ме пусна да търся старшината да ми даде друг.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор