Имотния балон в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Днес попаднах и на това:
Vancouver, Toronto accounted for all job growth in Canada last year: BMO
Но не съм сигурен дали горното е следвие на "куфарчетата" или е обратното ...
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Marto »

prace написа:
ivandaman написа: ... чайнизите ... с техните примитивни първосигнални почти животински навици...
Точно така е.
А не дай Боже да са ти работодатели. Те и индийците!
Аз пак просто нямам думи.

Прасе, ти колко работодателя си имала, които са индийци или китайци? Просто ми е интересно на каква база правиш такива генерални обобщения.

Аз лично ти (и си) пожелавам да се върнеш в България колкото се може по-скоро. Не знам чий то търсиш тука. Местните били дебели и ненам кви, китайците и индийците пък онакиви, В Холандия пък хептен...

Да не се окаже, че проблемът всъщност те гледа от огледалото ;)
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от silvestur »

Обикновено подхождам с разбиране към аргументи и в двете посоки - за/против Канада, България, Мозамбик...но този с дебелите канадци или американци би ме разсмял, ако не показваше дълбокото вътрешно противоречие на лирическия герой. Да се върнеш обратно след като си прелетял океана, заради нечий целулит, честно....
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Павел »

'Student' (китайски) owns $31.1-million Point Grey mansion

Mortgage documents attached to the land title papers show that a mortgage of $9.9 million was taken out by Zhou and Feng from the Canadian Imperial Bank of Commerce on April 28. The bi-weekly payments are listed as $17,079.41.

http://vancouversun.com/storyline/stude ... ey-mansion"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Павел написа:'Student' (китайски) owns $31.1-million Point Grey mansion

Mortgage documents attached to the land title papers show that a mortgage of $9.9 million was taken out by Zhou and Feng from the Canadian Imperial Bank of Commerce on April 28. The bi-weekly payments are listed as $17,079.41.

http://vancouversun.com/storyline/stude ... ey-mansion"
Може и помощи да получава, защото е с ниски доходи (беден студент).
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от prace »

Marto написа:
prace написа:
ivandaman написа: ... чайнизите ... с техните примитивни първосигнални почти животински навици...
Точно така е.
А не дай Боже да са ти работодатели. Те и индийците!
Аз пак просто нямам думи.

Прасе, ти колко работодателя си имала, които са индийци или китайци? Просто ми е интересно на каква база правиш такива генерални обобщения.

Аз лично ти (и си) пожелавам да се върнеш в България колкото се може по-скоро. Не знам чий то търсиш тука. Местните били дебели и ненам кви, китайците и индийците пък онакиви, В Холандия пък хептен...

Да не се окаже, че проблемът всъщност те гледа от огледалото ;)
абе ти като нямаш думи, що се обаждаш?
откъде знаеш за кой съм работила?
много ме мързи днес и не ми се спори... друг път като не ме мързи толкова ще ти разказвам повече от живота си..
сега си ходи да си легнеш, спи спокойно и се радвай какъв си късметлия, че си намерил правия път в живота си и си открил правилната си родина.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
Павел написа:'Student' (китайски) owns $31.1-million Point Grey mansion

Mortgage documents attached to the land title papers show that a mortgage of $9.9 million was taken out by Zhou and Feng from the Canadian Imperial Bank of Commerce on April 28. The bi-weekly payments are listed as $17,079.41.

http://vancouversun.com/storyline/stude ... ey-mansion"
Може и помощи да получава, защото е с ниски доходи (беден студент).
Със сигурност получава помощи ако е резидент (предполагам е щом е взел моргидж). Това им е редовен номер.

Мен ме впечатлява този цитат
Eby said the government’s messaging and slow response to the housing crisis in Metro Vancouver could be because party donors, like Brown, are directly benefiting from the red-hot market.

According to financial records, Brown has donated $62,500 to the B.C. Liberal Party in the past two years, and Eby further noted that Brown is a longtime Liberal fundraiser.
Това си е жива корупция на ниво което на Балканите само можем да сънуваме.. Буквално съсипаха един от най-прекрасните градове на планетата за лични облаги и говърнмента тотално си затваря очите пред притока на корумпирани и мръсни пари от китай. Да не говорим пък как Канадска банка дава заем за 10 милиона долара на "студент" без доходи?


От тази корупция има толкова много негативни последици и финансови загуби and guess who's on the hook? The local tax payers not the foreign owners..

Money Laundering 101
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Panem et Circenses »

Koko написа:
Panem et Circenses написа:
Алберта е в "brutal recession" и ако не са тези китайци, особено в БК и Онтарио, същото щеше да е положението и в цялата Канада, чиято икономика (2/3 до 3/4) е държавно чиновничество, финанси и застраховки и т.н индустрия на "шелтъра".
Имаш ли идея какво ще бъде положението ако настъпи истинска brutal recession?
За "предсказанията" на Даегал не знам, но виж ако Тръмп наистина бъде избран - още догодина може и да видим. В момента обаче, колко и да не изглеждат добре нещата, все още сме доста далече оттам.
Имам си представа какво ще стане - и "main street " вече го изпитва на гърба си - затова и подръжката на кандидати като Тръмп и Сандерс.
А за паразитите beencounteri, accountanteri, wizardi i magiciani - тези които са облагодетелстваните от сегашната икономика и финансиализацията - ето една статия от един от ко-основателите на Интел и то в Блоомберг:

Andy Grove: How America Can Create Jobs
The first task is to rebuild our industrial commons. We should develop a system of financial incentives: Levy an extra tax on the product of offshored labor. (If the result is a trade war, treat it like other wars—fight to win.) Keep that money separate. Deposit it in the coffers of what we might call the Scaling Bank of the U.S. and make these sums available to companies that will scale their American operations. Such a system would be a daily reminder that while pursuing our company goals, all of us in business have a responsibility to maintain the industrial base on which we depend and the society whose adaptability—and stability—we may have taken for granted.
RIP Andy - вашето поколение постави беенкоунтерите на власт, но Тръмп ще ги детронира от пиедестала им - затова и квиченето от тяхна страна - като на свиня, на която и отнемат яденето!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Koko »

Panem et Circenses написа:
Koko написа:
Panem et Circenses написа:
Алберта е в "brutal recession" и ако не са тези китайци, особено в БК и Онтарио, същото щеше да е положението и в цялата Канада, чиято икономика (2/3 до 3/4) е държавно чиновничество, финанси и застраховки и т.н индустрия на "шелтъра".
Имаш ли идея какво ще бъде положението ако настъпи истинска brutal recession?
За "предсказанията" на Даегал не знам, но виж ако Тръмп наистина бъде избран - още догодина може и да видим. В момента обаче, колко и да не изглеждат добре нещата, все още сме доста далече оттам.
Имам си представа какво ще стане - и "main street " вече го изпитва на гърба си - затова и подръжката на кандидати като Тръмп и Сандерс.
А за паразитите beencounteri, accountanteri, wizardi i magiciani - тези които са облагодетелстваните от сегашната икономика и финансиализацията - ето една статия от един от ко-основателите на Интел и то в Блоомберг:

Andy Grove: How America Can Create Jobs
The first task is to rebuild our industrial commons. We should develop a system of financial incentives: Levy an extra tax on the product of offshored labor. (If the result is a trade war, treat it like other wars—fight to win.) Keep that money separate. Deposit it in the coffers of what we might call the Scaling Bank of the U.S. and make these sums available to companies that will scale their American operations. Such a system would be a daily reminder that while pursuing our company goals, all of us in business have a responsibility to maintain the industrial base on which we depend and the society whose adaptability—and stability—we may have taken for granted.
RIP Andy - вашето поколение постави беенкоунтерите на власт, но Тръмп ще ги детронира от пиедестала им - затова и квиченето от тяхна страна - като на свиня, на която и отнемат яденето!!!
Какво те кара да мислиш че ако Тръмп стане президент много ще го е грижа за Main street и че правилата на играта за Wall street ще се променят съществено? Излиза че богаташа наследил милиони ще се трогне да се грижи за бедните, вместо за другите богаташи като него.
А какво точно ще рече "финансиализация" и какво й е противоположното - бартерна търговия може и?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от umeiko »

..Eby said.....
Направо го за-Еби Ванкувър :)
Което ме подсеща, кажете как се работи с такива хора: Дивия, Тапан, ХХХуй (ама хич, хич не се шегувам) :) :) :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

umeiko написа:
..Eby said.....
Направо го за-Еби Ванкувър :)
Което ме подсеща, кажете как се работи с такива хора: Дивия, Тапан, ХХХуй (ама хич, хич не се шегувам) :) :) :)
Ти трябва да кажеш щом не се шегуваш. К'ви са тия - колеги, съквартиранти ? :D
Аз лично съм чувал единствено за Bai Hui, но не съм имал щастието да работя с тях, защото нямам нищо общо с медицината. :)
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от umeiko »

Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Интересно е дали в Торонто/Ванкувър може да се живее със семество без да се дърпат заеми от банката? Винаги съм го мразел да дължа на някого нещо. Ясно ми е че там банките са същите хиени. В БГ със сигурност са доста по-нагли, но и навън не са по-малко.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Интересно е дали в Торонто/Ванкувър може да се живее със семество без да се дърпат заеми от банката? Винаги съм го мразел да дължа на някого нещо. Ясно ми е че там банките са същите хиени. В БГ със сигурност са доста по-нагли, но и навън не са по-малко.
Със заеми никъде не може да се живее, номера е в това да имаш добри приходи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Ttorontoo написа:Интересно е дали в Торонто/Ванкувър може да се живее със семество без да се дърпат заеми от банката? Винаги съм го мразел да дължа на някого нещо. Ясно ми е че там банките са същите хиени. В БГ със сигурност са доста по-нагли, но и навън не са по-малко.
Дано ти да си разбираш какво си искал да кажеш с последното изречение - така написано е пълна глупост.

Заем за покупка на жилище може и да не теглиш, ако имаш милион кеш за там.

Не е задължително обаче - може да плащаш заема на друг, като живееш под наем.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор