Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

КУ,ВАЛЪКЪТ по МОРЕТО тръгва с пълна сила! АВТОБУСИ изсипаха новите сервитьорки – УКРАИНКИ, молдовки, … ДЕЛФИНИ скачаха от РАДОСТ на плажа в … ВИДЕО:
Автобуси изсипаха новите сервитьорки – украинки, молдовки и всякакви други от бившия Съветски съюз. Най-много обаче са украинките. От 0 часа на 11 юли паднаха визите на украинците за страните от Европейския съюз. Те вече могат да пътуват без визи в рамките на 90 дни,
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

IRA написа: Всички компании които са в група с ДЕЛТА. Преди две седмици летя до Aмстердам с КЛМ и се върна през Ню Йорк с Делта. От къде реши , че е в пета група или че ползва мили. Тя лети с човек работещ за компанията.
Това е особено по темата.......не е истина
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

Също толкова колкото от какво печелят авио компаниите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

IRA написа:Също толкова колкото от какво печелят авио компаниите.
Ира, това е заяждане, което е тотално ненужно. Това, че сестра ти лети като работник на дадена авиокомпания, не значи ИЗОБЩО, че видиш ли от първа класа не се правят повече пари на квадратен метър място в самолета, отколкото от икономична. Което пак ни връща на идеята, че парите не са САМО там, където е навалицата. Пари и то МНОГО има и там, където няма навалица. Е да и скъпите и малко населени курорти имат обслужващ песонал и това, че персонала може да се плацика в басейна, когато клиените ги няма, не значи, че комплекса губи пари, предлагайки скъпи услуги на единици....Или пък, че евтините услуги за масите субсидират лукса на единиците......
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво се случва в България?

Мнение от agent Ozo »

от първа класа не се правят повече пари на квадратен метър място в самолета, отколкото от икономична.
Стига глупости бе, Пумпи. Много удобен критерий си избрал, ама той е несъществен. Картинката се променя ако вземем друг критерий за сравнение - примерно парите, които се правят от продажбата на билети за един полет. Което вече е по-реално и съществено.
Местата в първа класа или първа плюс бизнес класа в един Боинг 777 са между 28 и 50 бр., а икономичната е от 217 до 336 бр. За да направят повече пари от местата в първа класа спрямо икономичната, билетите в нея трябва да струват 10 - 12 пъти по-скъпо. А това не е така.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

В самолета се печели от място, не от самолет като цяло. От едно място в първа класа се печели повече отколкото от едно място в икономична класа. Това е ФАКТ. Факт е също, че икономичната класа НЕ субсидира първата, както беше предположено по-горе.
Естествено, че авиокомпаниите печелят и от двете седалки, и че индустрията подкрепя и двата вида пътуване, но определено кинтите на място не са в полза на икономичката, тоест там където е навалицата.

В Щатите стоматологията е много интересна: цената на процедура се определя от застрахователната компания, ако и когато имаш договор с такава: тоест аз днес може да направя три абсолютно еднакви коронки на същия зъб на трима различни пациента, с различни застраховки и да ми платят съответно 540, 970 и 1250 кинта за коронка. Според вас ако трябва да направя 5000 кинта днес оборот, колко от първите, вторите или третия вид пацинти трябва да вида за да постигна тази стойност ?
И съответно ако днес видя 9 или 4 пациента, в кой случай пациентите получават по-добро качество: при цена от 540, когато за да направя 9 коронки за деня, 80% от работата се извършва от сестрата ми или при цена от 1250, когато за да направя само 4 коронки за ден аз си върша всичко сам ??? Не е нужно да ми отговаряте, дали предпочитате да сте от "навалицата" или от 4 пациента на ден. Аз за себе си имам отговор и като зъболекар и като пациент/пътник....пък те 5000 на ден оборот са си все 5к, независимо от колко пациента са дошли ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа: Единицата място където правят "повече" кинти въобще няма да съществува без икономичната и не представлява реален бизнес модел без масата.
Поправи ме ако не съм разбрал правилно:
Конкорд летеше, защото Бритиш и Ер Франс имаха друг бизнес, който субсидираше летенето в Конкорд ?
Частните джетове и бизнес чартъри съществуват зараси масата, навряна в икономична класа ?
Ако масата можеше да си позволи пътуване в първа класа, самолетите щяха да са само с такава и да правят добра печалба. Проблема, е че масата не може да си го позволи, затова е готова да плаща по-малко и да бъде по-насъбрана на квадратен метър.
А авиокомпаниите правят печалба и от двата модела, но определено правят по-голяма печалба на квадратен метър от седалките в началото на самолета, отколкото тези отзад.
Точно така, летеше.
Кои са частните джетове и бизнес чартъри, като компании с по-големи стойност и печалби от АА, United и т.н.?
Проблема бил, че масата не може да си го позволи! Това не е проблем а реалност. Ако масата можеше да лети с часни джетове, то какво щеше да яде или в частност, кой щеше да пилотира джета и да го поддържа?
Дригарю Петров,
Да ви припомня, че ставаше въпрос не просто за места за евтин туризъм, а за мястото за изключително евтин алкохолен туризъм Слънчев Бряг.
СлучайНо да знаеш някоя нискотарифна авиокомпания, която да предлага текила и бира по левче на борда на самолета. Или круиз компания или курорт на карибите дето да предлага неограничено алкохол докато напълнят басейна с повръщане, персонала курса с гостите и прави секс в басейна пред погледите на децата? ЛинейкиТе на 6 частни болници да се надпреварват да вдигнат падналия от алкохолно отравяне за да го дерат след това с 1000 и кусур евро сметка? Полицията да си затваря очите пред пияните повръщащи на улицата чужденци и да проверява някой щото изглежда сънародник?
Първо, другари са колегите и съучениците ти от времето, което си прекарал в СССР.
Второ, кой е виновен, че някои от любимите ти нации се показват като свине в България?
Трето, коментирах сравнението със скъпите места на авиокомпаниите, което Пумпи направи. Не съм изразявал мнение за какъвто и да е било туризъм.
Четвърто, да знам курорт на Карибите, които предлага неограничено алкохол до повръщане. Практически всички алинклузив такива.
Пето, не знам какво означава персонала да "курса" с гостите, също така нямам и директен опит с обслужващият персонал, но от това което се чува е доста често срещано явление персонала да има вземане даване с гостите навсякъде из карибския регион.
Първо, аз така се обръщам към всички от рода Хомо Советикус. :D
Второ, показват се като свине в България, защото това е което България може да предложи в Слънчака - наливане до посиране. Що не се показват като свине некъде другаде? Във Франция да речем или в Гърция или в Италия? Щото ще ги прибере полиция далеч преди да има нужда да ги прибира линейка.Друг въпрос е, че там не могат да си го позволя финансово.
Четвърто, не те знам къде си ходил на Карибите, алкохола навсякъде в олинклузив е неограничен, но ти го спират преди да почнеш да повръщаш. На Слънчака им сервират не само до повръщане, но и след насиране.
Пето - телефона ми е минал на аврокоректор, та от "кърка" е станало "курса".
Персонала може да има вземане даване с гостите в извън работно време, но не и еване в басейна пред погледите на децата на другите гости, пиене и бой до кръв и посиняване с тях.
Да не говодим, че си има отделно хотели за семейства с деца и за без деца (най-общо казано)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:Ето малко матРеал за плажовете по българското черноморие. Има и доста приятно видео за най-добрите 7.
Силно препоръчвам, за да се избегне говоренето на глупости от хора, които нямат хабер от истинското българско черноморие.
А за по-позитивните, евентуално идеи и места за посещение при следващата почивка в България.
Повечето не съм посещавал и възнамерявам да посетя 2-3 нови това лято.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopi ... ve-6055517"
Аве твойте на Дюни и Каваците май нещо ги няма там?
Дай да са уточним - тия са изключение на Българското Черноморие.

Масовото е
B нaшитe диcĸoтeĸи, ĸлyбoвe и ĸpъчми ce лee нaй-eвтинaтa биpa и твъpд aлĸoxoл нa Cтapия ĸoнтинeнт. Ha цeнaтa нa 20 гpaмa вoдĸa в пъб в Швeция Гeopг Cyмбepг мoжe дa изпиe няĸoлĸo бyтилĸи в зaвeдeниe в Cлънчeв бpяг. Гeopг e пpиятнo шoĸиpaн и зaпoчвa дa ce нaливa ĸaтo живoтнo, oпиянeн oт тaзи нeoчaĸвaнa блaгoдaт. Cĸaндинaвцитe и aнгличaнитe нaпpaвo изтpeщявaт нa нaшeтo Чepнoмopиe и aĸo caмo пpaвят ceĸc пpeд вcичĸи нa мacaтa в бapa, тoвa cи e нaпpaвo ĸyлтypeн тypизъм. Зaщoтo вcяĸa гoдинa cтoтици aлĸoxoлни изcтъплeния зa чyждeнцитe зaвъpшвaт c xyлигaнcтвo, c ĸpaжби и дopи c гpaбeжи. Дaжe пocлoвичнo диcциплиниpaнитe гepмaнци ca yличaвaни в пoдoбни пpecтъплeния. B тeзи cлyчaи oбaчe и coбcтвeницитe нa xoтeлитe, и пoлициятa глeдaт дa cи зaтвapят oчитe. B нaй-лoшия cлyчaй чyждeнeцът изĸapвa 24 чaca в apecтa нa пoлицeйcĸoтo yпpaвлeниe. Cъщoтo щeшe дa ce cлyчи и c Гeopг Cyмбepг, aĸo нe бeшe paзпpocтpaнeнo видeoтo c apoгaнтния мy pитниĸ. Ho ĸaĸ мoжeш дa oчaĸвaш oт eдин чyждeнeц дa игpae шax нa плaжa, ĸoгaтo cи гo нaлял c eвтин aлĸoxoл, ocигypил cи мy дocтъп дo вceвъзмoжни нapĸoтици и пocлe cи зaтвapяш oчитe зa изcтъплeниятa, ĸoитo пpaви? Aĸo иcĸaмe чyждитe тypиcти дa ce дъpжaт пo-ĸyлтypнo, a Гeopг Cyмбepг вeчe дa pитa caмo плaжнa тoпĸa, тpябвa дa им внyшим pecпeĸт ĸъм дъpжaвaтa и дa нaпpaвим пoнe дpoгaтa пo-тpyднoдocтъпнa в paзгapa нa лeтния ceзoн.
Kaĸ дa нe pитa ĸaмepиepĸи швeдът, ĸaтo гo дaвим в eвтин aлĸoxoл и дpoгa?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Гадни хейтъри, какви ги пишат за милата ни Родина. Аз все си мислех, плаж, природа, ефтин зарзават, а то се оказало бетон, дискотеки и ефтина пиячка/наркотици. Като знам как Танграта и прасето виждат Канада, разбирам защо по този наичн виждат и България......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в България?

Мнение от optics »

Да се върнем на темата - какво се случва.
Докладвано ми бе, че в България се рекламират следните лайна, под
примамливото търговско название "Канадска еко-къща".

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

roumensp написа:Това е Нуево Ваярта, на 20 км от Пуерто. Океана е бурен и мътен понякога, но е наистина топъл. Гийка беше в тоя хотел отзад на снимката и можеш да питаш него, че е с по-пресни впечатления от мен. Лично аз не виждам смисъл ти да се разкарваш до Уест Кост-а, за нас просто е по-близо от Карибите.
Потвърждавам, че океанът е наистина топъл като чай, но за бурен не знам - за малкото време, което бях там океанът беше на порядъци по-спокоен от нашенското Черноморие през август (вижда се на снимката по-долу). Четох някъде, че Бандерас бей (заливът на Пуерто Ваярта) уж има някаква ествествена "защита" от традиционните тихоокеански урагани, връхлитащи мексиканските брегове, но до колко това отговаря на истината, нямам идея. Интересното е, че когато вали (дори и през дъждовния сезон, когато се изсипват умопомрачителни количества валежи), това се случва винаги през нощта, а през деня отново си пече яко. Не случайно средногодишно слънчевите дни в Пуерто Ваярта са над 300. Ако някой си е набелязъл Мексико, това е една от задължителните дестинации (плюс Канкун на изток). Все пак става въпрос за родината на текилата и мариачите (щата Халиско). :) :beer: :d:


Ето същия плаж откъм въпросния хотел:

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Ето малко матРеал за плажовете по българското черноморие. Има и доста приятно видео за най-добрите 7.
Силно препоръчвам, за да се избегне говоренето на глупости от хора, които нямат хабер от истинското българско черноморие.
А за по-позитивните, евентуално идеи и места за посещение при следващата почивка в България.
Повечето не съм посещавал и възнамерявам да посетя 2-3 нови това лято.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopi ... ve-6055517"
Аве твойте на Дюни и Каваците май нещо ги няма там?
Дай да са уточним - тия са изключение на Българското Черноморие.

Масовото е
B нaшитe диcĸoтeĸи, ĸлyбoвe и ĸpъчми ce лee нaй-eвтинaтa биpa и твъpд aлĸoxoл нa Cтapия ĸoнтинeнт. Ha цeнaтa нa 20 гpaмa вoдĸa в пъб в Швeция Гeopг Cyмбepг мoжe дa изпиe няĸoлĸo бyтилĸи в зaвeдeниe в Cлънчeв бpяг. Гeopг e пpиятнo шoĸиpaн и зaпoчвa дa ce нaливa ĸaтo живoтнo, oпиянeн oт тaзи нeoчaĸвaнa блaгoдaт. Cĸaндинaвцитe и aнгличaнитe нaпpaвo изтpeщявaт нa нaшeтo Чepнoмopиe и aĸo caмo пpaвят ceĸc пpeд вcичĸи нa мacaтa в бapa, тoвa cи e нaпpaвo ĸyлтypeн тypизъм. Зaщoтo вcяĸa гoдинa cтoтици aлĸoxoлни изcтъплeния зa чyждeнцитe зaвъpшвaт c xyлигaнcтвo, c ĸpaжби и дopи c гpaбeжи. Дaжe пocлoвичнo диcциплиниpaнитe гepмaнци ca yличaвaни в пoдoбни пpecтъплeния. B тeзи cлyчaи oбaчe и coбcтвeницитe нa xoтeлитe, и пoлициятa глeдaт дa cи зaтвapят oчитe. B нaй-лoшия cлyчaй чyждeнeцът изĸapвa 24 чaca в apecтa нa пoлицeйcĸoтo yпpaвлeниe. Cъщoтo щeшe дa ce cлyчи и c Гeopг Cyмбepг, aĸo нe бeшe paзпpocтpaнeнo видeoтo c apoгaнтния мy pитниĸ. Ho ĸaĸ мoжeш дa oчaĸвaш oт eдин чyждeнeц дa игpae шax нa плaжa, ĸoгaтo cи гo нaлял c eвтин aлĸoxoл, ocигypил cи мy дocтъп дo вceвъзмoжни нapĸoтици и пocлe cи зaтвapяш oчитe зa изcтъплeниятa, ĸoитo пpaви? Aĸo иcĸaмe чyждитe тypиcти дa ce дъpжaт пo-ĸyлтypнo, a Гeopг Cyмбepг вeчe дa pитa caмo плaжнa тoпĸa, тpябвa дa им внyшим pecпeĸт ĸъм дъpжaвaтa и дa нaпpaвим пoнe дpoгaтa пo-тpyднoдocтъпнa в paзгapa нa лeтния ceзoн.
Kaĸ дa нe pитa ĸaмepиepĸи швeдът, ĸaтo гo дaвим в eвтин aлĸoxoл и дpoгa?
Има ги, "Змийският остров".
Не съм казвал "Каваците", а "след Каваците".
Но то е за хора, които поне малко познават черноморието, и не им се е притъпило съзнанието от "ол-инклузивЪ", по евтинджос Карибските дестинации"
Купи си очила и слухов апарат, може да помогне.

Какво е в Сл Бряг, наркотиците и пиячката, както казах, вълнува само бледоликите туристи, в т.ч. и псевдо пишман канадските дядовци от този форум.
Специално започнах да пиша последните 2 страници именно за да дистанцирам Сл.Бряг от генерализацията "Бг черноморие", която се лее с широка ръка от канадските тролове тук.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от спеца »

MrGeek написа:Ето същия плаж откъм въпросния хотел...
Изображение

гац- какво виси там между палмичките, м...... :rofl: :rofl:
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво се случва в България?

Мнение от IRA »

Това е осветително тяло . Кое е смешното ?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

7George написа:
roumensp написа: Южното черноморие го отписах 20 години по-рано.
И какво му е на южното черноморие? 8)
Селяния до шия.
Публикувай отговор