Tърсим съблет 3 1/2

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

Здравейте,
търсим съблет 3 1/2 в Cote-St-Luc,но може и другаде.Възможни дати за пре-наемене от към 20 септември до 25 октомври.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

dareted написа:Здравейте,
търсим съблет 3 1/2 в Cote-St-Luc,но може и другаде.Пристигаме в Монреал в периода 20 септември - 25 октомври.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

Стана ми любопитно. Защо ТЪРСИТЕ съблет? Това е сделка, която обикновено не носи никакви ползи (освен изрично договорени), не спестява нищо и често води до удължен договор (тоест над 1 година).

Съблет не значи, че не са нужни гаранти.

Съблет значи че апартамента няма да е почистен и пребоядисан от собственика.

Съблет обикновено значи договор за 1 година + оставащия период от договора на напускащия.

Ако наемът не е чувствително под типичния,или напускащият не ви плати кеш половин - един наем, сделката е дървена. Не се връзвайте на сделка срещу стари мебели!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от miteto »

ablood написа:често води до удължен договор (тоест над 1 година).

Съблет обикновено значи договор за 1 година + оставащия период от договора на напускащия.
Така ли е в Монтреал? В Торонто съблет обикновено значи само за оставащия период от договора на напускащия. Договорите са за 1 година и после автоматично стават месец за месец.
В такъв случай ползата е, че имаш жилище за няколко месеца и после ако трябва да се местиш е лесно, защото вече договора е станал месец за месец.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

Месец за месец? Неееее. Тук договорите са едногодишни завинаги.

И е въпрос на политика дали като през преотдаването остават например 5 месеца собственика ще се съгласи само на 12, или на 12+5.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

ablood написа: Съблет обикновено значи договор за 1 година + оставащия период от договора на напускащия.
Това не е вярно ! а за небоядисването,трудно ще е, но ще се опитаме да го преживеем някак си :D

Обявата е за който може да предложи съблет.Не е Q/A и да отговаряме на хора който си нямат работа , защо ,къде,кога и как.
Ако имаш за предлагане съблет ок,а ако не ходи спами другаде и не губи моето и твоето време.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

dareted написа: Това не е вярно !
2 пъти съм бил свидетел.

Освен това написах "обикновено", което означава, че не винаги е така.

Извинявам се, че се опитвам да бъда полезен с информация за новодошли.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

ablood написа: Извинявам се, че се опитвам да бъда полезен с информация за новодошли.
Как ? С подвеждаща и грешна информация? И като се задават въпроси ,ама защо така а не иначе ?
Мерси от такава помощ.

И второ ,никъде в заглавието на темата не пише "търсим помощ", а пише нещо друго :D
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от scoubidou »

ablood написа:Месец за месец? Неееее. Тук договорите са едногодишни завинаги.

И е въпрос на политика дали като през преотдаването остават например 5 месеца собственика ще се съгласи само на 12, или на 12+5.
Явно и за консиерж не ставаш, съблета е за оставащия период от договора (ако се преотстъпи договора). Собственика може да откаже само при сериозни причини, лошо кредитно досие например. Най големия плюс на съблета е, че наемите на свободните апартаменти в същия билдинг вече са доста напред, а на теб могат да ти вдигнат наема само с процента на режито.
Pour le cessionnaire

Le cessionnaire n’est pas un nouveau locataire au sens de la loi. Il n’a donc pas le droit de faire fixer son loyer par la Régie. Cependant, en devenant locataire, il jouit de tous les droits et assume toutes les obligations du bail. Comme il est aussi lié par toutes les conditions du bail qui lui est cédé, il serait prudent qu’il en obtienne une copie du locataire cédant.

Pour le propriétaire

Dès que la cession prend effet, le propriétaire est lié au cessionnaire. C’est désormais à lui qu’il doit donner tout avis relatif au bail et de lui qu’il doit percevoir le loyer. Le propriétaire n’a pas à signer de nouveau bail avec le cessionnaire.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

И к'во пра'им след изтичане на периода за под-наемане, ако собственика не е писмено уведомен (3 месеца предварително), че напускате?

Ако остават по-малко от 3 месеца без предизвестие за прекратяване на договора, значи оставащите месеци+следващата година.

Ако има предизвестие за прекратяване на договора, тогава е друга песен, но нито гарантира, че ще можете да останете, ако решите, нито, че наемът ще е същия.

Наемите в Монреал не растат главоломно, така, че делавера наемател с наистина атрактивен наем е рядка (но възможна).

Изображение

Всичко което пиша е условно и подлежи на договарявне с наемодателя. Ако е навит за 2-3 месеца да ви проверява, подписва договор, търпи местене с всички произтичащи проблеми тогава всичко е наред.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

ablood написа: търпи местене
минус било небоядисването и наемодателя да търпял местене ????!!!!

абе ти малоумен ли си къв си ?
Ние искаме съблет, как по ясно да ти го кажа,за да го разбере тъпата ти кратуна ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

Това стана ясно на тъпата ми ктатуна още от заглавието. :D
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

ablood написа:Това стана ясно на тъпата ми ктатуна още от заглавието
каза ли нещо смислено или по темата,или така си цвъкаш постове за бройка ?

Ако тъпата ти глава разбираше нещо ,щеше да ми кажеш какъв непоносим дискомфорт :D би ми донесло да се нанеса в не новобоядисан апартамент за няколко месеца ?

И по точка 2 от ценната ти и много точна информация,какъв непоносим дискомфор би понесъл наемодателя в някой от големите блокове в CSL ,където са по +1000 апартамента и няма ден да няма някой да мести мебели ?
Освен той самия да ми мести мебелите, за друго не се сещам :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от ablood »

Ти може и да не се сещаш, но имащите повечко опит с имоти много добре знаят защо местенето е нежелано и дори понякога доста скъпо за собственика и съседите. Аз обаче няма да пиша детайли, за да не "цвъкам повече безсмислени постове за бройка".

Явно си по-компетентен от мен. Със здраве.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
dareted
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 12, 2015 5:15 am

Re: Tърсим съблет 3 1/2

Мнение от dareted »

ablood написа: Явно си по-компетентен от мен
Очеизвадно е че съм !

Не получих отговори на последните 2 въпроса ? който са всъщност твой болни и крайно невярни и подвеждащи твърдения.
Както винаги,види ли се дебелия ,"Беж, Лиске, да бягаме!" :D

1.Какъв непоносим дискомфорт би ми донесло да се нанеса в не новобоядисан апартамент за няколко месеца ?
2.Какъв непоносим дискомфор би понесъл наемодателя в някой от големите блокове в CSL ,където са по +1000 апартамента и няма ден да няма някой да мести мебели от едно местене?

Очаквам конкретика а не цвъкане !
Публикувай отговор