Заключен куфар .....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Заключен куфар .....

Мнение от janyz »

Здравейте на всички ,
моля помогнете със съвет или идея. Пътническият куфар с който пътувах се заключва с шифър. След пристигането ми , се оказа ,че не се отключва с помощта на шифъра. Навярно при хвърлянето и премятането на куфара по багажа заключващата система се е повредила. Да объркам шифъра е невъзможно , той беше еднакъв на всички куфари, които носих -(те се отвориха без проблем) Куфара е български ,модел KML ,ползван 2 пъти. Търсих в нета информация как да отключа системата , но не открих нищо което да ми помогне. Знаете ли място в Монреал , където може да го отключат ?
Благодаря на всички. Очаквам полезни идеи
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Заключен куфар .....

Мнение от ablood »

Нямам никакъв проблем да ти го отворя за минутка, но предполагам, че искаш да използваш закопчалката и друг път. ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заключен куфар .....

Мнение от Kpetrov »

Той щом не се отваря с комбинацията, ще ползва закопчалката друг път, друг път. ;)
Взимай секача и чука или отверка и го отваряй. Явно няма да работи нормално повече.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: Заключен куфар .....

Мнение от Dino »

Не знам кой модел е, но опита ли да се свържеш с KML?
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Заключен куфар .....

Мнение от domino »

Няма ли вероятност ключалката да е ОК, но просто комбинацията да е (вече) друга, поради някаква причина?
Веднъж ми се наложи да отворя куфар (без да го чупя) на който не знаех комбинацията. Теглих една (много важен момент от цялата операция!); седнах; и за около 1-1,5 часа превъртях повече от половината комбинации и намерих вярната. Не е толкова трудно, колкото изглежда на пръв поглед. Може да опиташ първо с комбинациите близки до оригиналната (сменена една съседна цифра). Може и да се получи. Иначе къртенето е най-бързия и лесен начин. Може да стане и за по-малко от минута.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Заключен куфар .....

Мнение от janyz »

Благодаря за оригиналните съвети ......С чук или отверка го отварям и аз при това за секунда....Повиках неволята и го отворих с помощта на фиба....Самият механизъм се е повредил и блокирал, по незнайни за мен причини...Така или иначе , заключалката вече не работи......Жалко за куфара.....
Благодаря на всички за идеите !!!
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заключен куфар .....

Мнение от Kpetrov »

Е, щом си го отворил с фиба, не е толкова жалко, че заключалката вече не работи. ;)
Нали куфара е здрав, ползвай си го.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Заключен куфар .....

Мнение от pumpy »

Просто въпрос за 5 лева:

защо си заключвате куфарите когато летите до Северна Америка ? И CASTA и TSA имат право и проверяват багаж и той трябва да е отключен за да го правят. Ако ли не, те чупят ключалките и пак проверяват....Ползвай си куфарите и не бери грижа за заключването им
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Заключен куфар .....

Мнение от Koko »

pumpy написа:Просто въпрос за 5 лева:

защо си заключвате куфарите когато летите до Северна Америка ? И CASTA и TSA имат право и проверяват багаж и той трябва да е отключен за да го правят. Ако ли не, те чупят ключалките и пак проверяват....Ползвай си куфарите и не бери грижа за заключването им
И на мен ми се въртеше в главата същия въпрос, случвало ми се е при пътуване през САЩ след като си взех чекираният багаж да установя че са го проверявали и вътре в куфара са ми оставили стандартно писмо кой и защо ми е отварял куфара, както и съгласно кой закон са го направили. Ако куфара беше заключен, то ключалката щеше да е заминала така да се каже съвсем по законен ред.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор