Успелите българи в чужбина

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Guinness »

borkoo написа:Абе Бистра,ти къде живееш?При всички положения аз не живея в Монреал Норд или Кот дьо Неж.Много си ми е хубав квартала,обаче ти явно живееш само в твоя и навън не излизаш.Къде я видя тая инфраструктура?Ти на тия стари бетони,изкъртени тротоари и осеяни от дупки улици и магистрали,инфраструктура ли им викаш?Ти в мръсотията не газиш ли?Честно ти казвам по-цигански и по-мръсни градове от Торонто и Монреал не съм виждал.А тая позитивност "лъхаща" от живеещите тук люде,къде я видя?Рядко можеш да срещнеш такива дебили другаде по света,а смея да твърдя,че съм ходил поне из Европа.В Бг поне ако пречиш на някого,идва и ти казва,тука ти се усмихва,поздравявате и като се обърнеш звъни в полицията и се оплаква за квото се сети.Тва какво е?Аз му викам дебелащина!Къде видя да спазват закона?Поне 90% от канадците крият данъци като луди.Дори сегашния премиер на Кебек беше уличен,че е крил доходи по разни сметки из карибите.За движението по улиците,минаването на червено и незачитането на пешеходците даже няма и да говоря.За връзкарщината на работното място и толерирането на гъзоблизците и некъдърници просто нямам думи.Та кое му е по-различното от БГ и кое не е вярно от това което написах?
Боркоооо! :clap: :clap: :clap: Кефиш,приятелю! :rock: :rock: :rock: :rock: Само в 10 реда си успял да опишеш цялата помия на тази измислена държава.Центърът на Монтреал дори и през лятото е в пъти по - мръсен от центъра на Лондон,въпреки милионите орди туристи посещаващи го, щъкащи и цвъкащи нагоре -надолу.Отделно съм говорил с кебекари,които са посещавали Германия - единственото,което правят е да цъкат и хълцат от чистотата там. А като чуят Амстердам им течат лигите ,като на цигане пред баницарница.
Най-точната истина в цялата статия е
Ned Konstantinov · TY sofia
Zhiveya poveche ot 40 godini v Hollandia i napisanoto za Kanada vazhi 1 kam 1 za Hollandia.
Е само дето Западна Европа е на светлинни години напред.Като технологии,комуникации,отношения между хората,култура,история,архитектура,дисциплина,ред и т.н.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от ablood »

mama mia,
Това, което наричаш "кусури на системата" за мен са нормалнинеща и не виждам смисъл някой да ми ги навира в очите и драматизира. Повечето от нас са реалисти и са знаели, че не идват в перфектен свят. Кусури колкото щеш, стига да има мрънкала да ги развяват.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от mama mia »

Оооо Блуди, много си заблуден, човече. Това са кусури и нищо друго. Могат да бъдат премахнати, разбира се. Дупките по пътя ме дразнят адски много, макар че колата ми е за сменяне. Мръсотията е почти навсякъде вече, защото никой не пази. А за това колко са лицемерни хората тук дори не ми се говори. За движението по пътищата имам примери до откат да давам. А Пумпи нека си минава на червено, за мен това е забранено. Хайде останете си със здравеи живейте в заблуждение... щом така ви кефи :)
Съединението прави силата!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

myhata II написа:
ablood написа:Топящият се лед разкрива дупки и боклуци трупани 4 месеца + количествата сол и препарати. Естествено, че ще ти се види мръсно. Много си късопаметен и бързо забравяш какво е през другите сезони.

Не виждм нищо лошо нито в шуробаджанащината (доверен нетуоркинг), нито в играта с данъците (щом се плащат достатъчно), нито в лицемерните усмивки (вместо псувня за "добър ден"). Ако не се чувстваш добре сред такова общество чии го дириш на запад? Стой си в родното кътче и се радвай на културата!

Това е за подпис ! :rock: :rofl: :lol:
Ми да, що не! :y: В някои компании предлагат хилядарка, ако им отведеш добър работник. Ей и това можеш да си го туриш за подпис! ;)
Хилядарка, Мух, хилядарка! Не някакви мижави 200 кинта. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от the_coach »

Монреал не е лицето на Канада. Така че не генерализирайте.
От това което съм видял в щатите и Канада, източните провинции и щати са по-стари, порутени и занемарени от западния бряг. Само преди две седмици пообиколих от Ню Йорк до Бостън и ми стана едно леко на душата, че живея на западния браг.
Разбирам и хората, които се дразнят от неразборията и мръсотията. Борко, явно си способно момче, що не се преместиш насам? Ще ти е зелено и подредено, ама е малко по-скъпичко.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от ablood »

Мама миа,
Разликата между мен и теб е, че аз те разбирам, но просто не съм съгласен с теб.
Ти изобщо отказваш да приемеш, че има и друга гледна точка.

Аз ти казвам каво са "кусурите" за мен, ти ми обясняваш, че съм бил заблуден?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от roumensp »

Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D

А иначе ето какво мислят по въпроса англичаните от The Economist Intelligence Unit:
http://www.independent.co.uk/news/world ... on=gallery"

Обаче в класацията на Мърсър за 2015 г. единствено Ванкувър от канадските градове се е докопал до Tоп-10.
https://youtu.be/fKNH96gtU88"
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Guinness »

roumensp написа:Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D



И къде е тогава Монтреал,според твоята география - някъде между Горна Волта и Долно Джибути ,може би.Монтреал е в Канада и Монтреал е канадски град.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от roumensp »

Guinness написа:
roumensp написа:Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D


И къде е тогава Монтреал,според твоята география - някъде между Горна Волта и Долно Джибути ,може би.Монтреал е в Канада и Монтреал е канадски град.
Това че географски е в Канада не означава, че представлява и е критерий за Канада, надявам се правиш разлика.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Guinness »

roumensp написа:
Guinness написа:
roumensp написа:Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D


И къде е тогава Монтреал,според твоята география - някъде между Горна Волта и Долно Джибути ,може би.Монтреал е в Канада и Монтреал е канадски град.
Това че географски е в Канада не означава, че представлява и е критерий за Канада, надявам се правиш разлика.
Ами не! И никой извън Канада не прави разлика - всеки казва Монтреал,Канада!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

fighter написа:....Борко, явно си способно момче, що не се преместиш насам? Ще ти е зелено и подредено, ама е малко по-скъпичко.
Щото иска да му е тънко и да има цоциал и работа на черно, и ефтинки билети до Европа и мизерийка, срещу която да плюе.
Ако това го няма живота му ще е някакси празен......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от roumensp »

Guinness написа:
roumensp написа:
Guinness написа:
roumensp написа:Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D


И къде е тогава Монтреал,според твоята география - някъде между Горна Волта и Долно Джибути ,може би.Монтреал е в Канада и Монтреал е канадски град.
Това че географски е в Канада не означава, че представлява и е критерий за Канада, надявам се правиш разлика.
Ами не! И никой извън Канада не прави разлика - всеки казва Монтреал,Канада!
Всеки казва и Перник (или Долно Уйно), България, но те не обобщават България, нали.

На тоя форум има отделен раздел, наречен "Провинция Квебек", което вероятно ти подсказва доколко тази провинция си "прилича" с останалите, та е трябвало да й посветят специален раздел.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Guinness »

roumensp написа:
Guinness написа:
roumensp написа:
Guinness написа:
roumensp написа:Некои 'ора не можаха да схванат, че Монреал не е Канада. :D


И къде е тогава Монтреал,според твоята география - някъде между Горна Волта и Долно Джибути ,може би.Монтреал е в Канада и Монтреал е канадски град.
Това че географски е в Канада не означава, че представлява и е критерий за Канада, надявам се правиш разлика.
Ами не! И никой извън Канада не прави разлика - всеки казва Монтреал,Канада!
Всеки казва и Перник (или Долно Уйно), България, но те не обобщават България, нали.

На тоя форум има отделен раздел, наречен "Провинция Квебек", което вероятно ти подсказва доколко тази провинция си "прилича" с останалите, та е трябвало да й посветят специален раздел.
Желязна логика,Уотсън!Айде малко да се понаучиш и просветиш :fubar: :fubar: :lol: :lol:

http://en.wikipedia.org/wiki/Montreal"

Montreal is a city in the Canadian province of Quebec. It is the largest city in the province, the second-largest in Canada
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от roumensp »

Аз съм ходил във всички големи канадски градове, вкл. Монреал и Квебек (града), ама щом смяташ, че имам нужда от Уикито, мерси за линка.

Ходил съм и в Перник, но това не означава, че докато живеех в България съм карал Голф с винкел в багажника и съм казвал "пиуе със зеуе". :D

Отказвам се да споря повече, явно не искаш да схванеш (или се правиш) какво точно се има впредвид като се каже, че Монреал (и Квебек) не е Канада.
Последно промяна от roumensp на Пон Мар 30, 2015 10:18 pm, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от optics »

Гинес, наистина ли не разбираш какво се има предвид или нарочно се прайш ?
Естествено че Монреал е канадски град и като такъв има ред прилики с други канадски градове. Идеята на Румен, както аз я разбирам е, че болшинството монреалски българи не са стъпвали в други канадски градове, но фриволно си обобщават, че навсякъде в Канада е същото като това което виждат около себе си.

Файтър - Нашенци като идат в Бостън и почва едно охкане - ауууу ма то много европейски виииидд... Аналогично и в Кебек сити. :)
А прочее кметството на Бостън хич не блести с красива архитектура. Са не ми казвай че си пропуснал да барнеш обувката на Джон Харвард, защото това си е класика.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор