Успелите българи в чужбина

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

Ужас! :x Радвам се, че не те познавам.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Ужас! :x Радвам се, че не те познавам.
Що бе ?
Щото казах истината ли ? :D
Е не всички можем да бъдем лицемери като теб ! :*
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

Истината? Чия истина? Пак казвам, радвам се, че не си в кръга на познатите ми. Ако бях лицемерка, щях да те подмина с усмивка, казвайки ти: "Добре правиш!"
Сега по-ясно ли ти стана или да го потретя? :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от analgin »

Bistra написа:Ужас! :x Радвам се, че не те познавам.
Изображение
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от myhata II »

:lol:
Така е , помагам на всеки с каквото мога ...
Давам пари безвъзмездно на закъсали сънародници , карам ги до летищата, давам им подслон , на просяци от улицата купувам храна, но никога не им давам пари защото ще ги изпият или изпушат !
Взимай пример от мен ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Така е , помагам на всеки с каквото мога ...
Давам пари безвъзмездно на закъсали сънародници , карам ги до летищата, давам им подслон , на просяци от улицата купувам храна, но никога не им давам пари защото ще ги изпият или изпушат !
Взимай пример от мен ! :y:
Я, пак?! Преди да почна да взимам пример от теб изясни, моля, първо какво правиш - едното или другото ?! :D
Преди това обаче трябва да ти помине малко...пушенето. :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от borkoo »

Четейки статията за този "успял" българин,стигнах до извода,че или той не е стъпвал в Канада или,че аз живея на Марс!То вярно,че не съм ходил в Албърта,вярно и че не живея в Канада,а в Кибек :D ама и по Онтарио съм ходил доста.Заради такива като тоя хората се лъжат да идват тука и после като видят реалността и запяват друга песен.Ми кажи им им истината бе!Къде я видя тая инфраструктура,чисти улици,позитивизъм и спазване на закона?Че е по-добре от БГ,тва е ясно,ама чак пък толкоз!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

borkoo написа:Четейки статията за този "успял" българин,стигнах до извода,че или той не е стъпвал в Канада или,че аз живея на Марс!То вярно,че не съм ходил в Албърта,вярно и че не живея в Канада,а в Кибек :D ама и по Онтарио съм ходил доста.Заради такива като тоя хората се лъжат да идват тука и после като опитат от киселото грозде, запяват друга песен.Ми кажи им им истината бе!Къде я видя тая инфраструктура,чисти улици,позитивизъм и спазване на закона?Че е по-добре от БГ,тва е ясно,ама чак пък толкоз!
Кажи, кажи! :nod:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
borkoo написа:Четейки статията за този "успял" българин,стигнах до извода,че или той не е стъпвал в Канада или,че аз живея на Марс!То вярно,че не съм ходил в Албърта,вярно и че не живея в Канада,а в Кибек :D ама и по Онтарио съм ходил доста.Заради такива като тоя хората се лъжат да идват тука и после като опитат от киселото грозде, запяват друга песен.Ми кажи им им истината бе!Къде я видя тая инфраструктура,чисти улици,позитивизъм и спазване на закона?Че е по-добре от БГ,тва е ясно,ама чак пък толкоз!
Кажи, кажи! :nod:
Що бе и той ли излезе предател ? :D :rofl:
Когато хората ви казват истината или я приемайте или си замълчете ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от Bistra »

Кого е предал? Теб ли? :^)
Мен очевидно не, защото не го познавам.
Съжалявам, Мух, че си се натресъл в някакво гето при твоите финансови възможности в България и упорито по незнайни причини отказваш да го напуснеш.
Моята реалност е по-скоро като описаната в статията. Предполагам, че и истината е някъде там. Следователно вие живеете в някой квартал на Марс. Автоматично се налага като извод, сори! :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от borkoo »

Абе Бистра,ти къде живееш?При всички положения аз не живея в Монреал Норд или Кот дьо Неж.Много си ми е хубав квартала,обаче ти явно живееш само в твоя и навън не излизаш.Къде я видя тая инфраструктура?Ти на тия стари бетони,изкъртени тротоари и осеяни от дупки улици и магистрали,инфраструктура ли им викаш?Ти в мръсотията не газиш ли?Честно ти казвам по-цигански и по-мръсни градове от Торонто и Монреал не съм виждал.А тая позитивност "лъхаща" от живеещите тук люде,къде я видя?Рядко можеш да срещнеш такива дебили другаде по света,а смея да твърдя,че съм ходил поне из Европа.В Бг поне ако пречиш на някого,идва и ти казва,тука ти се усмихва,поздравявате и като се обърнеш звъни в полицията и се оплаква за квото се сети.Тва какво е?Аз му викам дебелащина!Къде видя да спазват закона?Поне 90% от канадците крият данъци като луди.Дори сегашния премиер на Кебек беше уличен,че е крил доходи по разни сметки из карибите.За движението по улиците,минаването на червено и незачитането на пешеходците даже няма и да говоря.За връзкарщината на работното място и толерирането на гъзоблизците и некъдърници просто нямам думи.Та кое му е по-различното от БГ и кое не е вярно от това което написах?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от ablood »

Топящият се лед разкрива дупки и боклуци трупани 4 месеца + количествата сол и препарати. Естествено, че ще ти се види мръсно. Много си късопаметен и бързо забравяш какво е през другите сезони.

Не виждм нищо лошо нито в шуробаджанащината (доверен нетуоркинг), нито в играта с данъците (щом се плащат достатъчно), нито в лицемерните усмивки (вместо псувня за "добър ден"). Ако не се чувстваш добре сред такова общество чии го дириш на запад? Стой си в родното кътче и се радвай на културата!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от myhata II »

ablood написа:Топящият се лед разкрива дупки и боклуци трупани 4 месеца + количествата сол и препарати. Естествено, че ще ти се види мръсно. Много си късопаметен и бързо забравяш какво е през другите сезони.

Не виждм нищо лошо нито в шуробаджанащината (доверен нетуоркинг), нито в играта с данъците (щом се плащат достатъчно), нито в лицемерните усмивки (вместо псувня за "добър ден"). Ако не се чувстваш добре сред такова общество чии го дириш на запад? Стой си в родното кътче и се радвай на културата!

Това е за подпис ! :rock: :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от pumpy »

borkoo написа:В Бг поне ако пречиш на някого,идва и ти казва , разбирай се донася с бухалката или с авери с такава...,тука ти се усмихва,поздравявате и като се обърнеш звъни в полицията и се оплаква за квото се сети....


..,минаването на червено..... това е позволено от закона, не ли ?
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: Успелите българи в чужбина

Мнение от mama mia »

Хайде пак наскачаха кебекофилите... Абе хора, слепи ли сте или сте толкова влюбени, че ви пречи да мислите :) Борко е прав за всяка своя дума, а вие си ги редете както искате. И престанете да пращате в България всеки, който ви казва кусурите на тукашната система. Преживейте го и стига сте завирали глава в пясъка. Животът тук има своите предимства, но това изобщо не значи, че трябва да харесваме и недостатъците, нали?
Съединението прави силата!
Публикувай отговор