Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Дребни инвестиции

Мнение от MrGeek »

yahoo написа:Това не го знам. В RBC Direct Investment не съм виждал да споменават подобен регламент, но ще трябва да го проуча защото направих доста малки транзакции там напоследък.
То самото изискване (Margin Rules for Day Trading) е доста разтегливо и подлежащо на различно тълкуване, особено в случая на канадски брокери с канадски клиенти, но е хубаво да се знае. Добре е да се пита директно самия брокер, дали прилагат подобни изисквания на SEC за pattern day trading при търговията с американски акции при избрания тип акаунт (тук нещата също зависят много и от начина на осъществяване на транзакциите).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Ето материал за размисъл:

NYSE: DE, COH, AFL, WFC, BP (ADR), MGI, TSLA, S
TSE: BNS, MFC, ITP, BBD.B, MBT, BB

Има някои, които считам за средно- до дългосрочни (Манюлайф или Джон Диър например), някои са чиста спекула за 2-3 тримесечия (например Бомбардие и Мъниграм), други са направо стрелба във въздуха (Тесла).
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

c200 написа:... някои са чиста спекула за 2-3 тримесечия (например Бомбардие ...
Добре че вчера предвидливо се отървах от тези на Бомбардие (BBD.B) точно преди датата на тримесечния отчет за печалбата. Днес сутринта се срутиха с 15% след обявяването на негативния резултат и смяна в ръководството. При затваряне днес си върнаха малко от стойността, обаче няма да е скоро нивото от вчера.

A blackberry-то кърти тренда на 14 януари с този Harami с 50% нарастване само за ден и връщане до нормалното на следващия :D
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Май говорим за различни неща. Движенията за ден-седмица-месец не ме интересуват - нито имам време, нито технически познания да се надигравам с анализатори на пазара и високочестотни търговци. И това е начин да се правят пари, но не го умея.

Моят хоризонт е 3 и повече години, но понякога идват и лесни пари. Рецептата ми за спокоен сън - НИКОГА не вкарвам в "лесни" врътки повече от 10% от акаунта, ако ще потенциалната ми печалба да се измерва в пъти вместо в проценти. So far so good.

Специално за Бомбардие - прогнозата ми е за 20%-30% нагоре преди края на годината. Ще видим...
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

c200 написа:Специално за Бомбардие - прогнозата ми е за 20%-30% нагоре преди края на годината. Ще видим...
Надявам се да говориш за 20-30% над нормалното им ниво защото ако е 20-30% над сегашното то ще е равно на 10-20% над нормалното, което няма да си заслужава изобщо. Много ETF с далеч по-голяма сигурност заради голямата диверсификация на инвестициите могат да ги осигурят тези 30%.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Тъй като курса на долара не подсказва закопуването на NYSE акции аз залагам на следните от TSE:
AGU, LNR, CCL.B, IFC, BRP, DDC, MAL, BCB, L, MFI, LAS.A, BMO, TD, BNS, LB, DOL, NA, CNQ, MFC, SLF, TRP, MG, BCE, T, RCI.B, CNR, ENB.

Съживи ли се пазара на полезни изкопаеми, включвам или прехвърлям и на други. Демек почне ли балона да се разпуква пак. ;)
Последно промяна от Kpetrov на Пет Фев 13, 2015 3:30 pm, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
alfaM
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Ное 18, 2007 2:01 pm
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от alfaM »

klisurov написа:
В момента имам свободни над $15'000, близо $20'000 (мисля, че не е чак толкова зле за човек, който допреди две и половина години бе три години на социал).



Някакви идеи?
Да, имам една идея - на мен точно сега ми трябват $15'000, близо $20'000. Ако може така някакси да ми ги дадеш, а пък аз обещавам да ти ги върна. И с лихва даже. Deal?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от klisurov »

alfaM написа:... аз обещавам да ти ги върна ...
Едно от неписаните правила в Канадата: Ако някой може да върне парите, които ти иска на заем, ще се обърне към банката ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Тъй като курса на долара не подсказва закопуването на NYSE акции аз залагам на следните от TSE:
AGU, LNR, CCL.B, IFC, BRP, DDC, MAL, BCB, L, MFI, LAS.A, BMO, TD, BNS, LB, DOL, NA, CNQ, MFC, SLF, TRP, MG, BCE, T, RCI.B, CNR, ENB.

Съживи ли се пазара на полезни изкопаеми, включвам или прехвърлям и на други. Демек почне ли балона да се разпуква пак. ;)
Можеш за минута да си отвориш трейнинг акаунт в монреалската борса за да видиш какво си избрал и как се движи с фиктивни пари на симулатор. Всичко е както на истина, само котировките вървят с 20 мин закъснение.

https://m-x.grid.inovestor.com/Authentication"
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Аз съм си отворил в morningstar виртуален традинг акаунт и тези компании вървят доста добре. Има сравнение с основните индекси (S&P500, S&P/TSX) и ги бият за последната година. Поне не намерих как да ги сравня със индексите в по дълъг период. Сега са в пик. Ще изчакам лек спад и ще купя повечето от списъка.
А какви онлайн брокери ползвате? Препоръчаха ми Questrade.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Kpetrov, изброил си около 30 различни акции. Ако приемем $10 за транзакция, по 2 транзакции на холдинг (купува + продава) и си сложим един разумен максимум от 1% за транзакции излиза че трябва да инвестираш едни 50-60К. Че даже и 100К+ ако приемем един по-обикновен старт от 4-5К на холдинг.
За дългосрочна търговия с редки транзакции $10/транзакция е приемлив стандарт. Предлага се от почти всички канадски банки, останалото е въпрос на избор - има ли US, има ли International trading (което със сигурност няма да е $10 :) ) и т.н.

Иначе съм чувал от редовни играчи, че Interactive brokers предлага най-добрите цени съчетани с отличен сервис.

Относно бройката - 30 ми се струва множко за следене, това ще рече да си в течение за поне още 100 с цел евентуална подмяна отвреме-навреме. Може би около десетина различни акции ще са по-лесни за управление и все пак достатъчни за диверсификация. Лично мнение.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

Всъщност това за 10$ за транзакция още ми е тъмна Индия. Тези тридесете съм ги нахвърлял да ги следя, но все още не съм запознат с цената на транзакциите. Interactive brokers и Questrade предлагат 10$ на транзакция, какво означава транзакция обаче, не съм много сигурен все още.
Ако купиш 30 компании по 1 дял наведнъж една транзакция ли е или 30? Ако купиш 30 дяла от една компания вероятно е същото - 1 транзакция. Кофти е момента в който решиш да продаваш компания по компания и тогава попадаме на този не до там добър сценарии висок % за транзакция. Излиза че не е изгодно да държим дялове за по-малко от 1000$ на отделни компании правилно ли го тълкувам?
А какъв е варианта 10000$ разделени в 30 компании и дори да губиш 20$ или 6% на транзакция продава-купува за отделна компания то те пак са 0.2% от общата инвестиция.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Зависи кой брокер ще избереш, но грубо го брой $10 в Канада за покупка на един вид акции и още $10 когато ги продадеш наведнъж (ако ги продаваш или купуваш на части всяка част ще ти струва по $10). Това значи 30 компании по $10 за да ги вземеш и още 30 по $10 за да ги продадеш, което е $600 разход. Мисля си че повече от 15-20 добре подбрани вида едновременно не са нужни. В щатите има и за по $3 на транзакция брокери, но не знам начин как канадски гражданин може да се уреди да се регистрира там. Аз плащам $9.95 КАД за канадски акции и $9.95 УСД за щатски в RBC Direct Investment. Голямо дърво им е сайта, но по-удобно са интегрирани банковите и инвестиционните сметки там и прехвърлянето на пари е незабавно и в двете посоки.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Тъй като курса на долара не подсказва закопуването на NYSE акции аз залагам на следните от TSE:
AGU, LNR, CCL.B, IFC, BRP, DDC, MAL, BCB, L, MFI, LAS.A, BMO, TD, BNS, LB, DOL, NA, CNQ, MFC, SLF, TRP, MG, BCE, T, RCI.B, CNR, ENB.
Разгледах ги детайлно всичките и повече от половината изобщо не ми харесват дори и в краткосрочен план. Огледай ги по-задълбочено преди да хвърлиш пари в погрешна посока. Помисли и върху варианта какви възможности за разтеж за година предлага 1 КАД и какви 0.80 УСД. Ако изобщо инвестирам в канадски компании ще бъдат такива предимно работещи за експорт правещи повече пари от по-изгодния курс на валутите.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Още малко материал за размисъл за любителите на value investing:

NYSE: CF, EMN, HP (not HPQ!), PFE, HC, CVX
TSE: CWB, SU, LB, MRC

...плодете се и множете се .... както е казано в Светото писане, ай да живей!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор