Знаете ли че...?!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

Авторът е забравил да спомене немаловажните:

Цял свят се прекланял пред Айнщайн, а той се прекланял пред българския учител Дънов.

Древнобългарският календар бил най-стар и точен в света. И бил официално признат от ЮНЕСКО.

Турците в продължение на 500 години са се опитвали всячески да помохамеданчат българското население, но сме били непреклонни. (Да се чудиш как Борис ни е покръстил за няколко години).

Стефан Караджа бил ранен от седем (!!!) куршума, пленен и отведен в Русенския затвор, където гордо се изправил пред съда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от optics »

Крали Марко се бил разкрачил над два баира. Отдолу кръстили селото - Под'уене.

Вожда и учителя размазал Гьоринг на процеса в Лайпциг благодарение на това, че научил немски в затвора и изковал блестяща реч. Всъщност и двамата са говорели глупости, например нашия казал че Съветския съюз е най-хубавата страна на света -- егати железния аргумент да те оправдаят. Добре, че съдебната система е била достатъчно независима по него време та са ги пуснали поради липса на доказателства.

Лирично отклонение от темата:
Малко по-късно, Сталин праща единия от тримата българи в Сибир, другия на отговорна работа в Тувинската република - той се записва доброволец 41-ва и същата година загива в Гърция. Самият Другар Димитров в крайна сметка поема кормилото в България, но се твърди че също е бастисан от чичката с лулата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Rall »

:rofl: Стига бе хора, да се хвалиш пред българи с българското, е като да се хвалиш на жена си, какъв велик еб@ч си...
Па она си знае колко чиниш. Виж, пред чуждо - може! ;)
Dead Eyes See No Future
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от pumpy »

optics написа:....
Лирично отклонение от темата:
Малко по-късно, Сталин праща единия от тримата българи в Сибир, другия на отговорна работа в Тувинската република - той се записва доброволец 41-ва и същата година загива в Гърция. Самият Другар Димитров в крайна сметка поема кормилото в България, но се твърди че също е бастисан от чичката с лулата.

Я да науча нещо полезна и аз....до нас живееше една лелка, другарката Кондова, за която знам, че била омъжена за един от тез тримата, като партийно поръчение за да му бил "по-лек живота" в затвора. Ако не се лъжа даже става дума за Благой Попов, но ще трябва да се ровя сега, че ми събудихте любопитството :o
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от optics »

Дет се вика - врагът имал човешко лице ;-) Под затвора, Сибир ли се подразбира ? Сигурно си прочел вече че той доживял до умирането на Сталин и се прибрал в София, за да доживее най-много от тримата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от grozdan »

Ивалине, знаеш ли, че според некои компютри 1 + 1 = 0. Това по повод на бинарния код, който споменаваш.

А сега имам специален въпрос към тебе, който не ми дава мира: когато Данте Алегиери е писал творбите си какво са правили в Българското царство и къде са били османлиите?

Пък за красотите на републиката: аз като истински шоп съм бил 2 (два) пъти в живота си на Витоша, последния от които през 2013 когато приятеле ни заведоха на разходка. Защо ми е да ходя на Витоша?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ivalin »

Rall написа::rofl: Стига бе хора, да се хвалиш пред българи с българското, е като да се хвалиш на жена си, какъв велик еб@ч си...
Па она си знае колко чиниш. Виж, пред чуждо - може! ;)
Па она си знае, ама те търпи... Виж пред чуждо не бива, там трябва да се доказваш, ако ли не, веднага ще ти резне... клончето, че може да плащаш и неустойка със задна дата... :!: :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от kiro »

Българската възрожденска архитектура е толкова уникална, че се е разпространила по целия свят. Ето тази истанбулска улица например е директно копие на Стария Пловдив или Копривщица

Изображение
Bulgayrian
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от myhata II »

Киро, защо си тръгнал да обясняваш на хора които цял живот са живели по панелки и бараки.
Седи и им гледай сеира, аз да си призная честно, от други нации не съм чул така гадно да си плюят родината !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Rall »

Ти във форумите на кои други нации влизаш Муха?
Dead Eyes See No Future
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от ablood »

grozdan написа: Пък за красотите на републиката: аз като истински шоп съм бил 2 (два) пъти в живота си на Витоша, последния от които през 2013 когато приятеле ни заведоха на разходка. Защо ми е да ходя на Витоша?
Аз пък съм се качвал стотици пъти на Витоша. Живеех в подножието и и обичах планинарството.

Българските природни ценности може и да са супер красиви в сравнение с южните ни съседи, но ентусиазмът ми се изпари още първият път когато прекосих Алпите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от analgin »

Забравили сте да споменете, че българката Дилма Русев е начело на една от най-големите икономики в света вече втори мандат.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от kiro »

myhata II написа:Киро, защо си тръгнал да обясняваш на хора които цял живот са живели по панелки и бараки.
Седи и им гледай сеира, аз да си призная честно, от други нации не съм чул така гадно да си плюят родината !
Ти за сарказъм не си ли чувал
Bulgayrian
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от Bistra »

Xахаха, Мухича търси отчаяно поддръжници. :D
Само че всеки е имал своите мотиви, напускайки Pодината и общо взето недоволните мазохисти от живота си в чужбина се броят на пръсти.
Жалко, че благодарение, къде на роднини, къде на канадската социална система имат прекалено свободно време и ни занимават тук с глупостите си. Това е единствената причина, която все още ме задържа да пиша тук. Без моето участие форумът би придобил аграрен характер. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Знаете ли че...?!

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:Xахаха, Мухича търси отчаяно поддръжници. :D
Само че всеки е имал своите мотиви, напускайки Pодината и общо взето недоволните мазохисти от живота си в чужбина се броят на пръсти.
Жалко, че благодарение, къде на роднини, къде на канадската социална система имат прекалено свободно време и ни занимават тук с глупостите си. Това е единствената причина, която все още ме задържа да пиша тук. Без моето участие форумът би придобил аграрен характер. :P
Айде де, искам на село-о-о-о. :lol:
Публикувай отговор