Нулева безработица в Русе

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Нулева безработица в Русе

Мнение от joro »

В Русе обявиха 0 % безработица. Работодателите не намират никакви кандидати за работа.
http://inews.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8 ... 17973.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от roumensp »

joro написа:В Русе обявиха 0 % безработица. Работодателите не намират никакви кандидати за работа.
http://inews.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8 ... 17973.html"
Няколко параграфа след гръмкото заглавие четем, че "Към момента в Русе се отчита немалка безработица."
Хубава статия, ама българска. :D
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от Koko »

joro написа:В Русе обявиха 0 % безработица. Работодателите не намират никакви кандидати за работа.
http://inews.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B7%D1%8 ... 17973.html"
Жоре, извода който може да си направи човек от подобно заглавие е – в Русе се върнал социализмът, защото само по онова време имаше нулева безработица.
А това че работодателите не могат да намерят нужните им работници е друг проблем, като ситуацията е такава не само в Русе.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от joro »

Koko написа: А това че работодателите не могат да намерят нужните им работници е друг проблем, като ситуацията е такава не само в Русе.
Причините за безработицата не са от това, че няма работа, а че има несъответствие между търсенето и предлагането на работа. Например може да се търсят програмисти на Java. В същото време има много безработни, които обаче не могат да работят като програмисти, защото нямат съответното образование. Друга причина е прекалено ниското заплащане на някои места. Хората предпочитат да стоят без работа вместо да работят за 200-300 лева. Освен това много безработни работят "на черно" без договори. Има и такива, дето ходят в Гърция, Испания и др. на временна работа като бране на маслини, портокали и др. С отварянето на трудовите пазари в ЕС картината в България става все по-сложна.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от dea »

Може да се тълкува и така: "Безработните в Русе не желаят да работят".
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от optics »

joro написа:Хората предпочитат да стоят без работа вместо да работят за 200-300 лева.
A??? Вече и "хората" ли са така ? Аз мислех, че само циганите. :(
Все повече се убеждавам колко на зле всъщност са тръгнали нещата в България.
Какво стана със "Залудо работи, залудо не стой", която ми се е случвало да цитирам в Канада и други страни. :(
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от yahoo »

optics написа:Какво стана със "Залудо работи, залудо не стой", която ми се е случвало да цитирам в Канада и други страни. :(
Аз по-често цитирам "Дай на мързеливия работа за да те научи на акъл". Оправят се някак си и без тези 200-300лв.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от optics »

yahoo написа:
optics написа:Какво стана със "Залудо работи, залудо не стой", която ми се е случвало да цитирам в Канада и други страни. :(
Аз по-често цитирам "Дай на мързеливия работа за да те научи на акъл". Оправят се някак си и без тези 200-300лв.
"Оправят се някак си" казано другояче ще рече - нетрудови доходи, а на простоцарски - далаверки, "това не е кражба, ний си взимами" и пр.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от Sote »

Здравейте
В момента съм в БГ само барчета и банки ...и оплаквания ама ние сме на "КАНАЛА" др. седмица....в Монреал
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Аватар
Sote
Мнения: 184
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 3:59 pm
Местоположение: Aeroporta na Montreal

Re: Нулева безработица в Русе

Мнение от Sote »

...забравих ...бяхме 1 седмица в Русе.
"В живота не винаги можем да имаме това, което искаме,но нищо не се знае"
Публикувай отговор