Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Marto »

roumensp написа:
Друго си е да работиш като вожд ...
И на всичкото отгоре tax-free :o
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от IRA »

Това защо не плащат такси аз въобще не мога да го разбера.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от roumensp »

IRA написа:Това защо не плащат такси аз въобще не мога да го разбера.
Защото юридически май не се явяват част от Канада и съответно не й дължат нищо. Което обаче не е пречка Канада да дължи на тях (заради гузната съвест на някои) ...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12470
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Предвижданията на Павел относно последствията от прецедента започнаха да се потвърждават. Няколко вожда на автохтонни племена от района на устието на Св.Лаврентий са поискали 12 г. мораториум на проучванията и добива на петрол и газ в този район - Media Coverage of Historic First Nations’ Call for 12 Year Moratorium
В местния печат (Монреал) си го казаха направо, че ако до вчера никой не би обърнал внимание на подобни изявления, то след решението на съда в Британска Колумбия, положението вече не е същото.
Колко ли десетки, та и стотици, милиони долари ще се наливат в ненаситните гърла на индианските вождове от тук насетне, не ми се мисли.
Но противниците на социала могат да се успокояват с надеждата, че ще намалеят или спрат парите на социаладжиите за да дадат на индианците. ;)
Глупости на търкалета.
2010 парламента на Квебек въведе мораториум.
Въпросните вождове на квебекската нация нямат никакъв стимул да развиват каквато и да е икономика - току виж Квебек се превърне в заможна провинция и загубят екуализейшън пеймънт.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9780
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от agent Ozo »

Не разбрах кое точно от казаното от мен е "глупости на търкалета", но този път ще цитирам дословно:
Les Premières Nations comptent cependant faire valoir leurs droits sur le golfe du Saint-Laurent. Le récent jugement de la Cour suprême qui a accordé à une nation le droit de regard sur les activités qui se développent sur son territoire « ancestral » leur donne espoir d’être entendus.
Публикацията е от 16.07.2014 г. в Devoir - Les autochtones à la défense du golfe du Saint-Laurent
Това е един от линковете, които са посочени на страницата - Media Coverage of Historic First Nations’ Call for 12 Year Moratorium
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12470
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Ivan1007 »

Глупости са защото има мораториум, последно подновен с Bill 37 на парламента на Квебек за 5 години.
Социала естествено ще процъфтява, както и екуализейшън пеймънт ще се наливат в квебекската каца без дъно за сметка на провинциите в които няма мораториум.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

Значи това 80-членно племе е получило наготово за една година над 10 млн долара и независимо от това, със сигурност поне 79 от членовете му са на уелфър. Същевременно пари за обучението на децата от втората нация няма и учителската стачка продължаваща вече 4 месеца, по всяка вероятност ще продължи и през септември; родители и деца вълци ги яли.
Не плащаш такси - получаваш безплатно образование; плащаш такси, не получаваш образование и плащаш на бейби ситъри, докато учителите стачкуват - Иванчо и логиката. Изпърдял се Иванчо в час, учителката го изгонила навън. Минал директора и го попитал защо е навън и защо се хили. Иванчо рекъл - учителката ме изгони да дишам чист въздух, а примерните деца ги остави да ми дишат пръднята :D

Love Jordan Bateman

http://blogs.theprovince.com/2014/07/31 ... -to-bands/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12470
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Ivan1007 »

Federal tax money funded Quebec’s corrupt construction projects, probe reveals

Taxpayers across the country had their money spent on Quebec construction projects identified at an eye-opening corruption inquiry as suffering cost overruns through collusion schemes, a review of contracts by The Canadian Press has revealed.
...
The corruption inquiry has been shedding light on collusion tactics that raised the cost of Quebec projects by as much as 35 per cent — as the Mafia, certain political parties, construction companies and corrupt city officials all cashed in on the illicit spoils.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от 7George »

И аз бих гласувал за политическа сила, с намерения да отмени или поне ограничи иждевенчеството и изнудвачеството на местните племена, но май такава не се вижда на хоризонта...
Embrace your climate change!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

Според the new financial-transparency law, прокаран най-после миналата година, всички индиански вождове трябва са си публикуват заплатите и разходите; над 100 от тях отказват да направят това, наричайки го blackmail и дори искат да съдят държавата. |(

Чудя се, дали всички ние, които си заработваме заплатите, за разлика от тях, можем да не си рапортуваме инкъма и съдим CRA :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от MrGeek »

Павел написа:Чудя се, дали всички ние, които си заработваме заплатите, за разлика от тях, можем да не си рапортуваме инкъма и съдим CRA :D
Павелчо, пак не си разбрал смисъла на английския израз "to make something public". Това е все едно нашите данъчни декларации да станат публично достъпни в интернет. Отиваш на сайта на CRA, задаваш ключова дума "Павелчо" и тутакси ти излизат данъчните декларации, подавани през годините назад. Схвана ли сега смисъла на термина "publicly available" по отношение доходите на вождовете? Ти и на български уж си го написал правилно "да си публикуват заплатите" и пак не си схванал смисъла. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Павел написа:Чудя се, дали всички ние, които си заработваме заплатите, за разлика от тях, можем да не си рапортуваме инкъма и съдим CRA :D
Павелчо, пак не си разбрал смисъла на английския израз "to make something public". Това е все едно нашите данъчни декларации да станат публично достъпни в интернет. Отиваш на сайта на CRA, задаваш ключова дума "Павелчо" и тутакси ти излизат данъчните декларации, подавани през годините назад. Схвана ли сега смисъла на термина "publicly available" по отношение доходите на вождовете? Ти и на български уж си го написал правилно "да си публикуват заплатите" и пак не си схванал смисъла. :D
А ти не схващаш две неща:
1. иронията и алегорията която вложих
2. индианците не плащат данъци на пари, заработени на индианска територия, т.е. ясно е, че те нямат много вземане-даване с CRA. Обаче получават готови пари от много места, за които са отговорни. Ако не обявят публично колко са "заработили" и как са ги разпределили тези пари, могат много спокойно, нещо което и правят, да си ги прехвърлят от лявата ръка в десния джоб - т.е. крадат и от държавата, и от членовете на бандата си. С гореспоменатия акт правителството, благодарение на което получават милиони, се опитва да ги контролира, което те най-нагло наричат "изнудване и шантажиране".
Все едно ние, данъкоплатците, да кажем на правителството, че като ни задължава да подаваме данъчни декларации (за пари, които не са ни подарени, а изкарани с труд) ни изнудва.

Ако пак не схвана, поискай помощ от приятел - не е срамно.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от MrGeek »

Павел написа:А ти не схващаш две неща:
Възможно е, но по-страшното е, че ти изобщо не схващаш за какво пишеш. Финансовият контрол на някаква дейност не изисква непременно публичност като задължителен елемент. Теб има начин да те контролират без да е необходимо данъчната декларация да ти седи в публичното пространство. Няма как да илюстрирам този прост принцип с рисунка, но идеята би трябвало да е ясна. Не виждам нищо нечовешко в това да протестираш, когато искат да ти извадят на бял свят финансите. Аз нямам какво да крия, но ако някой реши да ме задължи да си публикувам доходите в интернет ще му тегля майните. Надявам се този път стана ясно, че малко пресилено наду парата в свирката. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Павел написа:А ти не схващаш две неща:
Възможно е, но по-страшното е, че ти изобщо не схващаш за какво пишеш. Финансовият контрол на някаква дейност не изисква непременно публичност като задължителен елемент. Теб има начин да те контролират без да е необходимо данъчната декларация да ти седи в публичното пространство. Няма как да илюстрирам този прост принцип с рисунка, но идеята би трябвало да е ясна. Не виждам нищо нечовешко в това да протестираш, когато искат да ти извадят на бял свят финансите. Аз нямам какво да крия, но ако някой реши да ме задължи да си публикувам доходите в интернет ще му тегля майните. Надявам се този път стана ясно, че малко пресилено наду парата в свирката. :D
Правя трети и последен опит.

"Финансовият контрол на някаква дейност не изисква непременно публичност като задължителен елемент" - грешно твърдение, когато става въпрос за индианците.

"Теб има начин да те контролират без да е необходимо данъчната декларация да ти седи в публичното пространство" - мен - да, защото не съм индианец и моята Т4 форма отива директно при данъчните.

"Не виждам нищо нечовешко в това да протестираш, когато искат да ти извадят на бял свят финансите. Аз нямам какво да крия, но ако някой реши да ме задължи да си публикувам доходите в интернет ще му тегля майните" - грешна аналогия, просто защото твоите доходи си си изработил сам, за разлика от парите на индианските вождове, които са им подарени при определени условия. Вождовете се опитват да прикриват неизпълнението на тези у-вия, именно с не публикуване на финансите си.
Плюс това при някои професии, доходите на съответните хора упражняващи ги, са публична тайна - например само за две минути можеш да видиш годишния доход на личния си лекар. Още не съм чул някой, чиито доходи са обявени публично, да нарича това изнудване и да съди държавата.

Опитай се да проумееш това:

"The transparency act requires all band councils across Canada prepare and publicly disclose "audited consolidated financial statements" as well as salaries of chiefs and councillors.

The government passed the law in 2013 in hopes that by making band salaries and budgets public, it would pressure First Nations governments to be more efficient with federal cash."

http://www.sunnewsnetwork.ca/sunnews/po ... 70636.html"


Следващия път пробвай с по-малко сарказъм и повече мислене!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Решение на Върховния съд, което поставя прецедент и ???

Мнение от the_coach »

Пвката и Гийк, изведнъж ми стана интересно и питането ми е сериозно. Вие сте доста отдавна тук и знаете много повече. Имам нужда от насока. Какво представлява индианската йерархия, има ли върховен вожд тук в метроерията, който като каже: "Аз казах! Хау!" и думата му на две да не става? И къде му е офиса :) Благодаря!
Публикувай отговор