великите българи

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

великите българи

Мнение от спиро »

нещо за Борис Христов.

100 години от рождението на Борис Христов

14 май 2014
Блог на Лъчезар Тошев
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: великите българи

Мнение от спиро »

обичам я тая жена, бе. толко па да е готена.....


Оперната певица Дарина Такова:

Да се научим да сме съпричастни

Консерваторията е затворена система - нито Валери Попова, нито Гена Димитрова, нито Кольо Гюзелев бяха допуснати да преподават там.

- Вие доста работите с млади певци, открихте и Европейска музикална академия, но оставате настрани от Консерваторията. Защо?
- И да искам да взема клас, няма как да стане. Консерваторията е затворена система, която не допуска конкуренция. Нито Валери Попова, нито Гена Димитрова, нито Кольо Гюзелев бяха допуснати да преподават там. По света едно от изискванията да бъдеш преподавател е да имаш десет години кариера, за която се е чуло, а в нашия вокален факултет трябва първо да направиш докторантура. Да те оценяват хората там и те да решават дали заслужаваш да си преподавател. Голямо „облекчение” е, че вместо 240 страници дисертация, аз като изпълнител с международна кариера трябва да напиша 80 стр. Подобно отношение е обидно. Аз се прибрах в България на 42 години, вече имах зад гърба си 20-годишна кариера, бях натрупала творчески контакти, смятах, че мога да бъда полезна. Всичко ми се виждаше лесно, смятах, че няма нужда да се явявам на конкурси и като кажа „Дарина Такова”, веднага ще ме поканят. Била съм наивна! Та те не допуснаха Гена Димитрова и Кольо Гюзелев! Такива личности няма нужда да се явяват на конкурси, тях министърът на културата трябва да им отиде на крака у дома и да ги покани. Така е редно.

- Липсата на подобно отношение не ви ли подтиква отново да потърсите път в чужбина?
- Не! Обиколила съм целия свят и винаги съм имала възможност да остана, но не съм виждала смисъл. Аз съм от тези дълбоко вкоренени в родината си хора, винаги тук е бил домът ми, семейството ми, детето ми, което никога не изпратих в чужди колежи... Поканят ли ме по работа в Италия „да”, но да си хвана куфарите - не. Моят принцип е, че когато на едно място не се чувстваш добре, ти никъде няма да си добре, защото не разчиташ на собствения си баланс, а на външни фактори да станеш добре, което е обречена кауза. Аз искам да бъда тук. Искам да помагам на младите и смятам, че заради тях трябва да вървим към разбирателство и обединение. Защото в крайна сметка всеки дърпа към себе си, играе на остър и ярък егоцентризъм и страдат младите. Всичко е една игра за тронове, ей това е в България, не само в операта за съжаление.
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: великите българи

Мнение от Mielle »

Един Феноменален Българин!
Честито,българи!
За първи път българин е на полуфинал на Уимбълдън и разплака Краля в публиката!
Браво,страхотен Гриша!
http://gong.bg/tenis/goliam-shlem/pylna ... nal-286050"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: великите българи

Мнение от optics »

Руската сила го енергизира, затова ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор