Refusal Letter – обжалване

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

Здравейте, кандидатствахме за работна виза, но получихме отказ. А уж всичко по докумените ни беше наред и пак. Моля да ни посъветват, можем ли да обжалваме, и ако да, как и къде.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Leda78 »

Самият работодател беше ли минал процедурата от негова страна? Трябва самата оферта да отговаря на определени условия - да е била публикувана като обява за работа за определен срок и никой канадец да не е проявил интерес и т.н. Има цяла процедура.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

Да. Беше минал. Дори имахме LMO. Уж всичко беше неред.
Работодателя ни го намери DK Legal Practice и Northland Emigration. И накрая отказ.
Въпросът ми е къде можем да обжалваме.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Marto »

Платили сте, предполагам, сериозна сума за услугата. Какъв съвет или помощ са ви дали от двете посочени компании?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Koko »

MSSN написа:Да. Беше минал. Дори имахме LMO. Уж всичко беше неред.
Работодателя ни го намери DK Legal Practice и Northland Emigration. И накрая отказ.
Въпросът ми е къде можем да обжалваме.
В отказа никакви мотиви ли не са посочени?
А DK Legal Practice и Northland Emigration какво казват по въпроса?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

Нищо. Взеха си парите и толкова.
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

забравих да пиша, че мотивите са - не сте достатъчно квалифицирани, при положение, че ДК обясняваха, че всичко ще е така. отделно работя по специалността си от години.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от dea »

Имате ли официален документ за квалификация и трудов стаж по професията, по която кандидатствате?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

MSSN,как получихте отказа?Имаш ли някакъв официален документ или тези фирми които си ползвал ти казаха?
Принципно в такива случаи практиките са 2: първо - посредника може да ти търси нов работодател и ново ЛМО и всичко отначало което обаче си е пак време! втори вариант - ако на теб не ти се започва пак отначало мисля,че посредника трябва да ти върне значителна част от парите които си дал!Това е масовата практика но зависи от това какъв договор имаш с тези 2 фирми.Но съм почти сигурен че те са длъжни да ти възстановят много голяма част от плащанията а се задържат примерно едни 10% за "услуги".
Ако нямаш договор с посредниците тогава вече става зле
Колко време след ЛМОто получи отказа?
MSSN написа:забравих да пиша, че мотивите са - не сте достатъчно квалифицирани, при положение, че ДК обясняваха, че всичко ще е така. отделно работя по специалността си от години.
Това цветното - би ли поянил кое ще е така че поне аз не схващам за какво иде реч?
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

dea имам документ.

никой не знам дали ще ни върнат парите. Като гледам няма. Имаме договор, но те адвокатите нали ги знаете. Бяхме една групичка, запознахме се, никой не е заминал. Едните са опарени по-малко, другите повече.

Кажете ми сега къде да пиша и да обжалвам, мисля да не се занимавам повече с DK и Northland Imigracion.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от никой »

MSSN,обясни какво е опарването ако можеш по подробно и с някакви срокове ако можеш-кога сте подали,кога са ви отказали,посредниците какво ви казват все пак.Поне нещо ще са отговорили
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Koko »

MSSN написа:dea имам документ.

никой не знам дали ще ни върнат парите. Като гледам няма. Имаме договор, но те адвокатите нали ги знаете. Бяхме една групичка, запознахме се, никой не е заминал. Едните са опарени по-малко, другите повече.

Кажете ми сега къде да пиша и да обжалвам, мисля да не се занимавам повече с DK и Northland Imigracion.
В официалният сайт намирам тази информация, знам че не е много окуражаващо

http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... q=180&t=17"
Can I appeal a decision on a work permit application?
Under Canada's Immigration and Refugee Protection Act, there is no formal right of appeal on temporary resident decisions. Instead, you can reapply. If possible, a different officer will examine the application.

You can also ask for a judicial review through the Federal Court of Canada, if you think the process was not fair. A lawyer in Canada would act on your behalf.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

Не е да.
MSSN
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 11:44 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от MSSN »

И тъй като за нас Канадата е затворена страница, ще пиша, за тези, които все още се надяват да заминат чрез DK Legal Practice и Northland Imigration, другото им име е Daisy2, Десислава Йорданова и т.н. - бягайте хора!

Ние изгоряхме със 8000 долара/ не включваме банковите такси, разходите по IELTS и т.н./, имаше едно семейство - те с 500 долара, едно друго семейство - и те като нас с 8000 долара. Там мъжът почина, Бог да го прости... :(

Случайно научихме за някави, на които DK Legal Practice им е оправяла документите - и там отказ.

Предполагам, че има и други опарени.

Писахме писмо на DK legal Practice - чакаме да видим дали ще върнат нещо.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Refusal Letter – обжалване

Мнение от Daisy2 »

MSSN написа:И тъй като за нас Канадата е затворена страница, ще пиша, за тези, които все още се надяват да заминат чрез DK Legal Practice и Northland Imigration, другото им име е Daisy2, Десислава Йорданова и т.н. - бягайте хора!
Само да уточня, че нямам нищо общо с въпросната фирма. Пиша от България, интересува ме (мен и съпруга ми) пътя към Канада, но си имаме планове, които не включват никакви посредници.

Съжалявам да прочета, че имате толкова лош опит с посредници и ви съчувствам, но по отношение на моя ник сте се объркали. Постовете ми винаги са били насочени по-скоро към избягване на тези услуги, но все пак всеки си решава за себе си. Нямам навика да поучвам хората кое как да правят - всеки си има глава на раменете, редно я да я използва по предназначение.

И да вметна - моето мнение е, че ако отговаряте на условията за заминаване по някоя програма (независимо като какъв), посредник не ви трябва. А ако не отговаряте, вероятността да ви помогне той е нищожна. Но пак казвам, всеки си решава за себе си.
Публикувай отговор