съвет

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
nina_
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:01 am

съвет

Мнение от nina_ »

Здравейте! Искам съвет за пътуване до и от България.

Мисля да пътувам до България в началото на август и да се върна в началото на септември. Освен това искам да взема майка ми от БГ да пътува с мен до Канада. Ще й бъде за пръв път и много се притеснява.

Въпросите ми са:

Кога да задвижа документите и да пратя покана за идването и в Канада? Става въпрос за 6 месеца престой в Канада.

Кога да и купя билет, преди или след като полу4и визата за да съвпадне с моето връщане (моят полет при прибиране в Канада да съвпадне с нейния полет за пристигане в Канада)?

Малко ми е объркано обяснението за което се извинявам.

Благодаря на всички предварително за съветите Ви.

Лека и приятна неделя!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: съвет

Мнение от pumpy »

Аз бих задвижил визата още сега. Регистрирай се на сайта и си подай директно от Канада;
Билет не купувай, докато нямаш издадена виза, за всеки случай;
Успех
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: съвет

Мнение от dea »

В случая от значение е от кога започва да тече 6- месечния срок на визата: дали от момента на полагането й в паспорта или от влизането на поканения в Канада. Някой от четящите който знае със сигурност нека да пише.
Доколкото зная, като изпратиш искането за виза, отговорът се получава в рамките на 2-3 седмици.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: съвет

Мнение от anxeli »

В поканата опиши откога докога да е визата. Мисля че тече от момента на влизане в Канада. На границата внимавайте какво точно вписват, последния път на майка ми на шестмесечна виза граничния офицер и беше дал само четиримесечна. Не сме забелязали и тя си излезе на шестия месец без да и направят проблем, чак след това се е зачела в печата :). Ако се случи и на вас направете постъпки тук да я удължите, за всеки случай!
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: съвет

Мнение от pumpy »

Много пъти сме го писали:
1. виза - документ за пътуване и представяне на канадска граница. Има валидност, обирновенно 6 месеца от датата на издаване. Ако споменете, че искате вашите да дойдат на 15 август например, ще ви я направят валидна до 15 август.
2. позволен престой - няма нищо общо с визата и нейната продължителност. Определя се на границата от съответния имиграционен служител. Обикновенно 6 месеца от момента на влизане;
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: съвет

Мнение от Rhea »

pumpy написа:2. позволен престой - Определя се на границата от съответния имиграционен служител. Обикновенно 6 месеца от момента на влизане;
Всеки път когато са идвали родителите ми, на влизане са искали да видят билета за връщане и така са определяли продължителността на визата. Пумпи е прав, 6 месеца не е абсолютно правило. Това е макс. който дават на границата, но не е гарантиран.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: съвет

Мнение от pumpy »

Rhea написа:
pumpy написа:2. позволен престой - Определя се на границата от съответния имиграционен служител. Обикновенно 6 месеца от момента на влизане;
Всеки път когато са идвали родителите ми, на влизане са искали да видят билета за връщане и така са определяли продължителността на визата. Пумпи е прав, 6 месеца не е абсолютно правило. Това е макс. който дават на границата, но не е гарантиран.
Колкото и да съм досаден, на границата се определя продължителност на престой, не на виза. Визата е определена от посолството в Букурещ и няма нищо общо с времето на престой. Единственото изискване на визата е да се явиш на границата преди да е изтекла.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: съвет

Мнение от the_coach »

pumpy написа:Аз бих задвижил визата още сега. Регистрирай се на сайта и си подай директно от Канада;
Билет не купувай, докато нямаш издадена виза, за всеки случай;
Успех
:y:
Само да добавя, че можеш да купиш самолетен билет с право на връщане. Мисля че при евентуално неизползване на билета ще ти върнат сумата с около 50 долара по-малко.
Публикувай отговор